Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

SLEVY

klaus.abbard (29)|15.9.2011 19:36
Dobrý den,prosím o radu. Ceny kompaktů jdou chvála bohu stále níže mohl by mi někdo poradit? Uvažuji o SONY WX5 nebo HX5 oboje je již za pěkné ceny. Panasonic TZ 10 již také výborná cena.
Nebo je takový rozdíl mezi zmiňovanými typy a SONY HX 9 ?
Naproti tomu zřejmě nejkvalitnější Canon S95 stále je kolem 9 tisíc. Je nějaká rada odborníků co vybrat? Dnes mi byl i doporučen Olympus XZ-1, prý špičkový na úrovni Canonu
busy (782)|15.9.2011 20:42
[quote=klaus.abbard;11550]Dobrý den,prosím o radu. Ceny kompaktů jdou chvála bohu stále níže mohl by mi někdo poradit? Uvažuji o SONY WX5 nebo HX5 oboje je již za pěkné ceny. Panasonic TZ 10 již také výborná cena.
Nebo je takový rozdíl mezi zmiňovanými typy a SONY HX 9 ?
Naproti tomu zřejmě nejkvalitnější Canon S95 stále je kolem 9 tisíc. Je nějaká rada odborníků co vybrat? Dnes mi byl i doporučen Olympus XZ-1, prý špičkový na úrovni Canonu[/quote]

Nenapisali ste co od fotaku ocakavate, pretoze od toho zalezi co bude pre vas vhodne.

Pokial chcete fotit vzdialene objekty, alebo spionazne foto, alebo telemakro (motyle, muchy, vtaciky), budu lepsie ultrazoomy. Ja osobne by som skusil TZ10 - ma Leica objektiv, jeden z najkvalitnejsich medzi kompaktami.

Pokial ale nepotrebujete velke zoomy, ale dolezitejsia je pre vas obrazova kvalita, potom si vyberte niektore z profikompaktov (S95 alebo XZ-1). Canon S95 je vyborny na najsirsom ohnisku, kdezto na dlhsich ohniskach, hlavne za slabsieho svetla bude mat lepsi obraz Olympus XZ-1. Pokial chcete spickovu kvalitu a ste ochotni skusit raw, potom XZ-1 je podla mna jednoznacnou volbou.
klaus.abbard (29)|15.9.2011 20:54
děkuji, určitě nepotřebuji makro a věci jako GPS nebo 3D, obrazová kvalita má přednost a i cena, Sony i Panasonic neuvěřitelně klesla. i panasonic TZ20 cenou ujde. Světelnost má WX 5 SLUŠNOU a je výrazně lacinější než CANON a OLYMPUS. I když dnes vyrazila asi další pecka CANON S100
busy (782)|16.9.2011 06:30
Pokial nepotrebujete GPS, potom vhodnym pre vas bude TZ8. To je to iste ako TZ10 ale bez GPS (a este o kusok mensie moznosti videa) ale za ovela nizsiu cenu. A pokial nepotrebujete ani manualne rezimy ASM a staci vam len P tak potom TZ7 je este lepsi (a lacnejsi).

Na TZ18/20 zabudnite, za vyssiu cenu ziskate nizsiu obrazovu kvalitu.
klaus.abbard (29)|17.9.2011 21:05
tak pánové profesionálové, po dlouhém vyřazování uvažuji o těchto kampaktech canon ixus 300 hs, sony wx5, sony hx5 a pokud mi napíšete,že je to opravdu rozdíl tak i canon s95. prosím o rady. jesště jednou se omlouvám za zdržování
Milan Šurkala (3381)|18.9.2011 13:20
Podivej se na fotografie v recenzich a uvidis, zda je ten rozdil pro tebe neprijatelny nebo naopak. Tady nikdo nemuze vedet, co ti staci a ne :-) Kazdy ma sve vyhody a nevyhody, S95 ti umozni si hrat s expozici a dosahnout dobrych nocnich snimku, ale zas ma podprumerne video. Sony maji naopak vynikajici videa, ale denni snimky jsou docela rozpatlane, potesi HDR. IXUS ma docela kvalitni denni (lepsi nez Sony, stejne ci spise horsi nez S95) i nocni snimky, slusne je i video.

Co se tyce svetelnosti, nedival bych se jen na tu pocatecni. Ono je sice hezke, ze ma WX5 treba F2,4, ale vzhledem k tomu, ze konci na F5,9, je v podstate stejne tak svetelny jako jakykoli jiny kompakt, jen na tom nejsirsim ohnisku je lepsi. Proto ma S95 takovou vyhodu, nebot nejenze zacina na skvelych F2,0, ale konci i na pomerne slusnych F4,9. Navic ma RAW, takze i odsumovani si muzes udelat sam. Ja osobne bych sel do S95 kvuli RAWu.