Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

fotak i pod vodu za rozumny peniz..

pidan (72)|8.10.2011 15:53
Ahoj Milane.Chci te poprosit o doporuceni fotaku k mori a na cesty.Dcera hodne pracovne cestuje a ohlizi se po outdorovem fotacku za strizlivou cenu do 6-7tis. Jeste jsou nejlepsi Panaci?? diky Jirka.
Milan Šurkala (3381)|8.10.2011 16:30
Zdravim. V teto oblasti jsem moc fotaku netestoval, ale co tak slysim a ctu, dobry je Canon D10, docela pekne fotky dela Panasonic rady FT, osobne bych si ale asi koupil Sony TX10. Ten jsem i testoval a ac neni dokonaly, je to takova pekna malicka stylova hracka (neco to vydrzi a pro zenu idealni i rozmery a stylem). O skutecne vydrzi je ale mozno polemizovat, tech utopenych outdoorovych fotaku jsou tisice (vetsinou chyby uzivatele).
pidan (72)|9.10.2011 11:54
Peknou nedeli.Jo ten Canon hodne chvali a je ve vyberu.No koukal jsem na recenze uzivatelu na Heurece a vice jak Ft-ecka tam chvali Sony TX-5..co myslis? Novejsi TX-10 jsem tam snad ani nezahledl,ale jeste kouknu.
Milan Šurkala (3381)|9.10.2011 12:45
TX10 jsem testoval zde (https://www.digimanie.cz/recenze-sony-cyber-shot-tx10-odolny-zalesak/3792), myslim, ze i TX5 bude dobra volba. Ted jen nevim, v cem vsem se lisi (TX5 ma tusim 10MPx cip, TX10 ma novejsi 16MPx, ale ono je to celkem jedno, sumi oboje). Mam dojem, ze TX5 nema HDR, coz je prave jeden z duvodu, proc se mi TX10 libi.
pidan (72)|11.10.2011 22:13
[quote=Milan Šurkala;11892]Zdravim. V teto oblasti jsem moc fotaku netestoval, ale co tak slysim a ctu, dobry je Canon D10, docela pekne fotky dela Panasonic rady FT, osobne bych si ale asi koupil Sony TX10. Ten jsem i testoval a ac neni dokonaly, je to takova pekna malicka stylova hracka (neco to vydrzi a pro zenu idealni i rozmery a stylem). O skutecne vydrzi je ale mozno polemizovat, tech utopenych outdoorovych fotaku jsou tisice (vetsinou chyby uzivatele).[/quote]

Ahoj Milane.Tak holce se ten Sony nelibi,ze vypada spis jako mobil nez fotak.No tak babo rad.Starsi balonek-Canon D-10 je osvedceny,Mjucka-8000-8010 jako Olympusy moc nedoporucujes a asi ani netestujes a na Panaky FT-2-3 si par lidi na Heurece stezovalo ze do nich zaclo tect ???Muzes jeste jednou rict k temto svuj nazor?? Diky J.
Milan Šurkala (3381)|11.10.2011 22:59
[quote=pidan;11948]Ahoj Milane.Tak holce se ten Sony nelibi,ze vypada spis jako mobil nez fotak.[/quote]

Ani v ruzove se nelibi? :-D Mi prijde, ze tece skoro do vseho, nejlip jsou na tom asi Olympusy, na jejich vydrz jsem slysel asi nejmene stiznosti. Samozrejme pro bezne pouziti je temer jedno, co si clovek koupi... i ty Olympusy. V malych rozlisenich clovek nepozna, ze to snimky uplne rozpatlava. Ale vis jak... nejdriv at si zena vybere fotaky, ktere se ji libi a pak muzeme vybirat :-)
pidan (72)|11.10.2011 23:44
Nejde ani o barvu,nema to do kabelky a divadla.Tece skoro do vseho?To je teda dobry..!! Na vzhled se dceri libi Panaci i Oly,(vypsal jsem varianty)ale jde o foceni a spolehlivost.Ona je hodne akcni,(prkno-lyze-kolo a prave potapeni i s lahvemi)pracuje pro C.K. a odjizdi na pul roku na Maledivy.Proto jsem psal,ze by to melo fotit ve vode i na suchu.Do ted ma stary Panak DMC-??tusim 3?? a uz nestiha..
Milan Šurkala (3381)|12.10.2011 12:11
No, na potapeni s lahvemi to bude chtit asi neco, co vydrzi alespon tech 10 metru. Nejlepsi takovou volbou bude Canon D10, ale tady je otazkou, zda nebudou vadit ty velke rozmery. Jinak jsem nasel Pentax WG-1 nebo Olympus TG-810, ale tam je na foceni ve velkych hloubkach dost spatna svetelnost (u Olyho doslova priserna), tak se obavam, ze se s tim ani nebude dat v takovych podminkach nejak dobre fotit. Canon je jen prevleceny stary kompakt s objektivem ze stare skoly, a tedy na dnesni pomery velmi dobrou svetelnosti)
pidan (72)|12.10.2011 20:38
Dobre na Pentax mrkneme a Panaky jsi zcela vyradil? Jinak tedy vede starej dobrej Canon...
pidan (72)|12.10.2011 21:12
Koukam ten Pentax ma jen digi stab...to je v teto kateg. spatne ne?
Milan Šurkala (3381)|12.10.2011 22:14
No, ty Panasonicy delaji v teto kategorii jedny z nejlepsich snimku. Otazkou je ale ta vydrz (i ja jsem slysel, ze do nich tece casteji nez do ostatnich),... Digitalni stabilizace je skutecne k nicemu.
pidan (72)|15.10.2011 20:19
Ahoj Milane, tak jsme s dcerkou zuzili vyber na tyto fotaky:
Canon D10, Oly TG 810 a Oly Mju 8010.Tak pokud bys nam na to jeste prosim te mrknul, ktery z nich. Diky
Milan Šurkala (3381)|15.10.2011 21:39
Jak uz jsem rikal, pokud jste ochotni akceptovat ponekud netradicni design Canon D10 a jeho vetsi rozmery, tak to bude urcite nejlepe fotici fotak z vodeodolnych. Na druhe misto bych dal asi 8010 a jako posledni TG-810.
pidan (72)|15.10.2011 22:42
Diky a hezkou nedeli......Jiri.
IvanGS (128)|11.11.2011 12:50
Možná jsem nezvolil správně, ale má ho spokojený kamarád a četl jsem dobrou recenci, tak jsem koupil tento týden Nikon Coolpix AW100. Mám sice už 3 foťáky, ale stejně se o ně doma pereme a chyběl mi odolný kompakt na motorku (enduroexpedice = bláto, voda, vibrace, pády...), na vodácké aktivity, lyže atd. - k čemu je sebelepší foťák, který v dešti nevytáhnu aby mi nezmoknul nebo ho nechám v barelu aby mi neupadl z lodi do vody:-). AW100 je relativně novinka a zvolil jsem ho kvůli odolnosti, FullHD videu a vestavěnému GPS.
Starý digitální šperk Canon iXUS IS400 už je historie, byť je nádherný, tak jsem první foto srovnával s Canonem iXUS řady 9000, který mám 2 roky a který už šperk nepřipomíná. Upozorňuji, nejsem odborník, hodnotím fotky jak se mi líbí a z hlediska prohlížení v PC, tisknu je minimálně.
Na AW100 se mi nelíbí že prohlížené fotky se neotáčí podle orientace přístroje a nemá dotykový displej, který je na iXUS příjemný. Volné a chrastící čtyřsměrné tlačítko i kroužek otevírání slotu baterie a karty nebudí důvěru, ale asi ničemu nevadí. Na menu Nikonu si budu muset zvyknout ale je celkem přehledné, logické a samozřejmě české. Zvolil jsem oranžové provedení, které ve sněhu i v řece snáze najdu, ale povrchová úprava přední strany není tak precizní jako u černé verze.
Po zapnutí mne překvapila rychlost nástupu a po vyfocení i rychlost ukládání fotek - tedy ve srovnání s iXUS. Také displej je daleko lepší. Vyfotil jsem zatím 10 stejných fotek oběma aparáty v autorežimu a rozlišení 5 Mp a Nikon i s menší světelností objektivu jasně vede což jsem nečekal. Ostřejší a kontrastnější fotky se svěžími barvami. U jedné fotky venku jsem u Canonu aktivoval režim "listí" zvýrazňující některé barvy, už se to Nikonu blíží ale stále to není ono. Natočil jsem i krátkou videosekvenci a doma foťák připojil HDMI kabelem k TV - fakt se na to dá koukat, ostré, kontrastní, celkem přirozené barvy, pro klipy z dovolené to bude bohatě stačit, na rychlé pohyby je ale 30 snímků/s stále málo. Je fakt, že i přes příjemný první dojem se kvalita fotek i videa s profesionálními aparáty srovnat nedá, ale s tím jsem počítal - odolný kompakt do divočiny bude vždycky kompromis.
GPS po zapnutí naběhlo rychle a ukázalo přesně mou polohu, kdo se ztratí v divočině, tenhle foťák mu určitě pomůže dojít do civilizace:-).
Je fakt, že i přes příjemný první dojem se kvalita fotek i videa s profesionálními aparáty srovnat nedá, ale s tím jsem počítal - odolný kompakt do divočiny bude vždycky kompromis.
Tolik první povrchní dojmy. Má s AW100 někdo delší zkušenost a může se o ni podělit? Budu rád za jakýkoliv tip v nastavení, režimech apod.