Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Co je to bracketing?

Domingster (52)|15.10.2011 15:55
Zdravím, prosím vás, co to je bracketing? Na netu jsem se dočetl, že to je vlastně to, když nafotím jednu a tu samou fotku například s EV 0, EV +2, EV -2. Ale u fotoaparátu, který mám vybraný, by to měla být jakoby funkce. Tak mě zajímá co to je přesně za funkci. Napadlo mě, že by to na jedno stisknutí spouště vyfotilo rovnou tři fotky s rozdílnou expozicí, ale to je asi kravina co? Co to tedy je?
Elcik (3)|15.10.2011 17:23
Bracketing je v podstatě to co píšeš, může se týkat expozice nebo i vyvážení bílé. V případě expozice se neudělají fotky naráz, ale při vyfocení jednoho snímku EV na fotoaparátu poskočí o nastavenou hodnotu na další krok a může se dál fotit, některé foťáky udělají i fotky rychle za sebou, ale není to naráz. V případě bracketingu vyvážení bílé to udělá více fotek naráz protože vyvážení bílé není otázkou závěrky a clony, ale pouze vyhodnocení obrazových dat z čipu takže to jde
Milan Šurkala (3381)|15.10.2011 17:33
Na jeden stisk spouste to vyfoti rychle tri snimky za sebou s ruznou expozici. Pokud se tedy na fotce neco hybe, je to na kazdem snimku trochu posunute. Pouziva se to napr. v situacich, kdy clovek neveri automatice a chce mit i trochu tmavsi a trochu svetlejsi, aby mel "jistotu", ze aspon jedna fotka bude exponovana spravne. Vetsi rozdily expozic se pouzivaji napr. pro tvorbu HDR snimku.
busy (782)|15.10.2011 20:54
"Bracketingovat" sa moze v podstate cokolvek, co fotak umoznuje. Okrem expozicneho bracketingu (viac roznych fotiek s rozne nastavenou kompenzaciou expozicie) a vyvazenia bielej moze byt napriklad ostriaci bracketing (viac rozne zaostrenych fotiek), clonovy (viac fotiek s roznymi hlbkami ostrosti), bleskovy (rozne sily blesku).