Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 23 z 23

Téma: Fleky na fotografii - co je příčinou a jak správně vyčistit objektiv/fotoaparát

Nováček
    Registrace
    Aug 2010
    Fotografií
    27

Zkusím koupit něco takového:
    http://www.megapixel.cz/megapixel-cistici-set-cs-1
    nebo:
    http://www.megapixel.cz/giottos-cl10...palina-tycinky
    a vyčistit balonkem objektiv i senzor. Jinak zprávou, že ti zaneřádí v autorizovaném servise Nikon snímač více, než když jsi to tam dal, jsi mě teda celkem překvapil...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele Jack08
    Registrace
    Jan 2009
    Fotografií
    1

na jaře jsem tam nesl D7000 a výsledkem bylo, že se skvrny z levé strany přesunuly na opačnou stranu v podobném počtu. Pravděpodobně tam používají právě ten ofukovací balonek, co si chceš pořídit. Set s ofukovacím balonkem je vhodný na objektivy. Možná to jinde v servisech čistí svědomitěji, ale jestli za takový "čistící" úlet chtějí bez kuponu 500Kč, tak mi to hlava nebere.
    Používám http://www.megapixel.cz/green-clean-...full-frame-1ks ale chce to trochu zručnosti a z počátku pevné nervy.
    Ohledně ofukovacího balonku je to spíše o náhodě a o tom, kam se rozvířený prach v těle DSLR potom usadí.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Citace Původně odesláno od Jack08 Zobrazit příspěvek
    do servisu to nenos, pokud tam toho nechceš mít ještě více (alespoň co se týká servisu v Kodaňské v Praze). Těch pár zrnek bych opravdu neřešil. Píšeš, že máš špinavý objektiv, takže se to tam mohlo dostat právě z objektivu.
    Měl jsem tam fot'ák na vyčištění snímače 2x a vždy to udělali bez problémů, v rámci poukazu zdarma, dlouho pak bylo úplně 'čisto'. Jinak, pokud se tam nepřijde před koncem otevírací doby, tak to snad dělají i na počkání, takže se to dá pak zkontrolovat na displeji hned. Já mám s nimi zkušenost dobrou. Samozřejmě je druhá věc, jestli těch pár zrnek za to stojí, jestli si to raději neušetřit na později

Nováček
    Registrace
    Aug 2010
    Fotografií
    27

Tak za vyčištění to stojí, o tom žádná, s takovýma flekama je fotka nepoužitelná. Ale spíš to zkusím vyčistit sám pomocí balonku nebo sady na čištění.

Nováček
    Registrace
    Aug 2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat anebo spíše poradit s jedním problémem co se mi vyskytl na fotoaparátu, jde o to, že mám na každé fotce kde je obloha půlkruhovou tmavou šmouhu a nevím kde by mohla být vždy se objeví až po vyfocení fotografie a v hledáčku není vůbec vidět. Přikládám foto kde je ona skvrna viditelná. Děkuji za případné odpovědi a rady.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_9903 2.jpg 
Zobrazení: 113 
Velikost: 1.15 MB 
ID: 2224  

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2015
    Fotografií
    3

Dobrý den, zkusil bych nejprve opatrně vyčistit objektiv - přední a zadní člen z venku (hadřík + čistící kapalina pro čištění optiky objektivů) - různý bordýlek, predevším na zadním členu, je někdy dost vidět

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    Oct 2007
    Fotografií
    37

Takovou šmouhu jsem měl také, určitě to není na objektivu (mám výměnné objektivy a bylo to bez ohledu na to, který jsem použil).
    Je to zřejmě nepatrné vlákénko na snímači, odstranil jsem to ofukem balónkem (i když se to považuje za zločin - rozvíří to prach), ale povedlo se.
    Horší je černá tečka, která je usazena na snímači a ofukem se nehne a protože mám snímač se stabilizací, raději tam s hadříkem nelezu.
    Tečka se objevuje od clony 8 výše, tak raději tolik necloním.

Nováček
    Registrace
    Aug 2017

Dobrý de, děkuji za vaše rady vyskouším je. K tomu čistění objektivu, už jsem ho zkoušel čistit přesně tak jak říkate, ale i tak děkuji. A ještě zkusím tedy jak píšete, že by tam mohlo být nějaké vlákno na čipu. Všem vám zatím děkuji za rady.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 01-11-2014, 21:55
  2. Jak správně zpracovávat RAW v Camera Raw?
    Od radek.kovacik v sekci Software pro úpravy
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 30-07-2011, 11:45
  3. fialové fleky při foto proti slunci
    Od mazda6style v sekci Kompakty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-05-2011, 20:47
  4. Jak správně fotit kompaktem.
    Od Filcka v sekci Volná témata
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-05-2009, 14:57