Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

V jakém programu lze pracovat s videem z Nikon D3100??

HenryS (6)|3.1.2012 21:13
Zdravím všechny, mám fotoaparát Nikon D3100, který natáčí Full HD video. Chtěl jsem s videem pracovat v programu Movie Maker, ale bohužel program hlasí chybu a s tímto souborem mu nejde pracovat.
Neví někdo v jakém programu by to šlo?
Soubor je ve formátu . MOV

Děkuji za odpověď a rady
katamar (1)|4.1.2012 07:39
Používám soft AVIDEMUX.Malý,rychlý freeware.
HenryS (6)|4.1.2012 23:22
V tom mi to taky nejde. Tobě ano?
Rellik (1136)|5.1.2012 07:28
Ve windows je myslím potřeba doinstalovat kodeky pro mov. Zkus pohledat Codec mov pak by to snad mělo jít. Jinak pokud si vzpomínám na windows, tak celkem dobrý videoeditor byl součástí balíku NERO BURNING ROOM (program pro vypalování) Tam by to mělo jít určitě. Jestli to teda v tom neru pořád je. Wndows už nepoužívám asi 5 roků, tak už nemám přehled.. :)
Případně sem dělal ještě v Pinnacle video studio - to je ovšem placené, ale stojí něco kolem 1000,-
jardysa (55)|5.1.2012 19:22
jak píše Rellik, doinstaluj kodeky, mělo by to jít bez problémů. Jinak je to multimediální kontejner který využívá QuickTime. Dá se použít taky konverze do jiného formátu, tadyhttp://mov-converter.allok-soft-inc.qarchive.org/ je odkaz na jeden z konvertorů.
HenryS (6)|7.1.2012 11:20
Stáhl jsem nějaký pack od shark a i nainstaloval přehrávač Quick time a pořád mi to nejde.
vai (18)|7.1.2012 13:25
A co nejde? Video přímo s foťáku ti QuickTime přehraje? Pokud ano, nevidím důvod, proč by s tím nešlo pracovat v poslední verzi Avidemux 2.5.6.
HenryS (6)|7.1.2012 15:22
Quick time video přehraje.
Movie maker s ním nedokáže pracovat a Avidemux taky hlásí hlášku:
chyba1.jpg chyba2.jpg movie maker chyba.jpg
vai (18)|7.1.2012 16:28
Tak jsem to taky zkoušel a poslední verze Avidemux opravdu padá. Starší verze 2.5.5 (pro Win 32/64-bit ke stažení zde http://avidemux.razorbyte.com.au/ ) byl měla jít v pořádku.
HenryS (6)|12.1.2012 16:01
S tím Avidemuxem neumím pracovat a stejně nefunguje správně.
V každém případě jsem dosáhl trochu pokroku.
Nainstaloval jsem nové win 7 codecs + x64 components od Shark a teď mi do Movie Makeru jdou nahrát ty MOV videa, ale když s nimi začnu pracovat MM se sekne.

Nemusí se někde v setup něco nastavit?
HenryS (6)|13.1.2012 10:36
Stáhl jsem nový Windows Live Movie Maker a jde to, sláva.
Cejpatka (220)|14.1.2012 21:31
Bohužel, pro mě má Windows Live Movie Maker jedná zásadní vadu, že video exportuje pouze do formátu wmv.
Horry (7)|19.1.2012 16:32
Už jsem níže uvedené psal někomu ohledně MOVů. Mohlo by pomoci i zde:

Xilisoft Video Converter Ultimate 6 od ImTOO Software. Umožnuje konverzi z/do nepřeberného množství formátů. Nebo formát ponechá a výstup je stejný jako zdroj. V rámci toho umožnuje vícero zdrojů spojit v 1 video nebo případně naopak jeden soubor na vstupu rozdělit do vícero videí na výstupu. I základní editace (střih) je-li chu't/potřeba. Co víc, je tam přehledné nastavení parametrů u příslušného video i audio kodeků ... bitrare, rozlišení, framerate, poměr, zoom atd. Podporuje titulky. Veškeré nastavení lze uložit jako uživatelský profil. Má to frontu, kterou lze "naplnit" a pak spustit a jít "od toho". Je to dobře napsané, takže efektivně využívá všechna jádra CPU (chce-li to uživatel). Nedám na tento SW dopustit. Uživatelsky je velmi přívětivý. Od jeho objevení již neřeším co jak udělat.