Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Nikon D90

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat někoho kdo tomu rozumí více než já, jest-li je Nikon D90 s objektivem v setu 18-55 mm AF-S VR nejlepší volba. Moje cenové možnosti jsou pouze 18.000 Kč. Fotím vše možné (rodinné fotky, přírodu, stavby). Nejsem úplný začátečník s focením už jsem se zrcadlovkou pracoval. Předem děkuji za odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Ahoj, urcite to spatna volba neni Nikon D90 je dobry fotak. Jen bych pridl 1000kc a vzal ho prozacatek s univerzalnejsim objektivem 18-105, ktery vam dle me bude postacovat delsi dobu nez 18-55mm. A v budoucnu se taky neztrati kdyz budete potrebovat univerzalni objektiv.
    A jinak mozna bych se podival v bazarech tam se da kolem 12000 sehnat D90 i s objektivem ale vetsinou bude uz bez zaruky

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od treff Zobrazit příspěvek
    Jen bych pridl 1000kc a vzal ho prozacatek s univerzalnejsim objektivem 18-105
    Svatá pravda. Osobně mám právě tuto kombinaci.

Občasný diskutér Avatar uživatele Gamilena
    Registrace
    Dec 2011
    Fotografií
    76

Ahoj fandím sice Canonu,ale Nikon D90 s objektivem 18-105 ja dobrá volba.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

A není lepší vzít set s D5100. Je to zhruba za stejnou cenu a ta D90 je už přeci jen vývojově trochu stará, vyrábí se tuším od roku 2008. I když D90 byla vyšší třída. Tohle mě tedy hodně zajímá. Co na to zkušení fotografové a odborníci?

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Já se rozhodoval pro nákup zrovna když D5100 vešla do prodeje. Nakonec po poradě s kolegy fotografy sem stejně koupil D90. Záleží na tobě... ;-)

Registrace
    Dec 2011
    Fotografií
    76

Nikonu moc nefandím ,ale vím že dost mých známých foti D90.(svatby,atelier..)Je starší ,ale stále "cool".

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

neporovnoval jsem do detailu oba modely a kazdy ma neco pro a proti coz je idelane spojeno v d7000 ale to uz je cenou trochu nekde jinde tak to zkusim trosku sepsat:
    pro D90: lepsi ovladani nemusis chodi do menu a vse nastavujes pridrzenim tlacitka a otocenim jednim z kolecek, dve kolecka pro clonu i cas zvlast, vetsi hledacek, motorek autofokusu takze muzes pouzit vic objektivu, a vruce sem zni mel lepsi pocit ne jak kdybych drzel plastovou hracku ( ikdyz D5100 natom neni az tak spatne jak jiny modely) a abych nezapomel statovy displey na tele
    pro D5100: lepsi senzor a vse co snim souvisi, vic mpx z raw dostanes vice min sumi na vysim isu, pak par vychytavek jako moznost slozneni HDR fotografii primo ve fotoaparatu, lepsi video a vyklopny display

mrkni sem na jejich porovnani
    http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Nikon_D90

bylo by prome mezi tema dvouma tezky vybrat ale asi bych sel do D90 prave kvuli ovladani protoze kdyz fotim tak porad neco prenastavuji

Registrace
    Dec 2011
    Fotografií
    76

bylo by prome mezi tema dvouma tezky vybrat ale asi bych sel do D90 prave kvuli ovladani protoze kdyz fotim tak porad neco prenastavuji
    Je fakt ,že u Nikonu 3100,5100 musíš ISO hledat někde v menu a já ho mám pěkně na dosah ukazováčku.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od treff Zobrazit příspěvek
    Přesně tak. Já sem v podstatě po nákupu a prvotním nastavení v menu nebyl. Všechny důležité funkce se dají nastavit přímo pomocí vnějších tlačítek. Největší výhoda je v těch dvou kolečkách, kdy v okamžiku nastavíš čas i clonu podle potřeby. U jiných modelů musíš u jedné operace přidržet další tlačítko. Taky je velká výhoda ve stavovém displeji. Zadní velký displej je tak víceméně stále vypnutý a v noci tak nesvítí do očí, když fotíš přes hledáček (stavový display lze podsvítit aby bylo vidět na nastavení - taky bez hledání v menu). Tím že je displej víceméně stále vypnutý, vydrží baterie o moc víc snímků. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že na jedno nabití udělá cca 900 fotek a to je jich dost s bleskem.
    A co se týká šumu, neviděl bych to tak zle. S HDR je taky lepší si pohrát v PC a vyladit to do dokonalosti. S víc MPX už tolik nezískáš, pokud neděláš velkoformátový tisk a výklopný displej u zrcadlovky mi přijde jako totální zbytečnost. Přes LiveView se fotit skoro nedá díky dlouhému ostření a osobně sem to zkoušel jen když sem měl foťák nový a zkoušel všechny funkce...
    Ale jak říkám, hlavní rozhodnutí co si pořídíš, máš ty... :-)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od Gamilena Zobrazit příspěvek
    Je fakt ,že u Nikonu 3100,5100 musíš ISO hledat někde v menu ...
    ISO se dá u D5100 (D3100) nastavit na volitelné funkční tlačítko "Fn". A pak je na dosah, alespoň pro mne, líp než u D90.

Registrace
    Dec 2011
    Fotografií
    76

Jojo myslel jsem nějaké origoš tlačítko. :-)

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Díky všem za odpovědi, ani jsem nedoufal, že se Vás tolik ozve.