Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: VÝBĚR ULTRAZOOMU

Neregistrovaný (0)|8.7.2012 00:02
Tazatel: Jiří

Znění dotazu: Zdravím všechny fotografy, měsíce čtu recenze a snažím se přijít na to, jaký fotoaparát koupit, původně jsem chtěl nahradit můj obyčejný starý kompakt Benq c1030Eco nějaým ultrazoomem a tak jsem po dlouhém čtení recenzí a doporučení prodejce zakoupil Olympus VR-330 - což byla, ale ve výsledku katastrofa.. měl sice HD video, HDMI a 12xzoom, ale kvalita fotek byla naprosto příšerná, tráva nebyla tráva, stromy jen rozmazané fleky, vše rozpité, nezaostřené, plné šumu, nepomohlo ani ISO na 80 atd.. nakonec jsem po několika týdnech zkoušení raději se ztrátou tento foťák prodal.. pak jsem šel vyzkoušet několik fotoaparátů v ceně od 1000Kč do 4000Kč jenže výsledek byl skoro všude stejný!!! abnormální šum, rozpatlanost, příroda jak z omalovánek rozpatlaná vodovkama :( nakonec jsem rezignoval na vše a zakoupil alespoň na dovolenou obyčejný Benq AE100 se světelností 2,4 který oproti jiným značkám dělá asi jedny z nejlepších fotek, stále to ale kvalitou zdaleka nedosahuje tomu původnímu Benqu c1030Eco.. (který jsem už bohužel prodal a neměl HD video a jen 3x zoom) :-/ otázka zní: rád bych kvalitní fotoaparát v ceně do max.5.000Kč s min. 10x zoomem, kvalitním HD (či spíše FullHD) videem, dobrou světelností a co nejmenším šumem, tak aby fotografie byly i za zhoršených podmínek ostré a syté, tráva byla tráva, strom byl stromem, moře bylo mořem, detaily vždy ostré, střechy i květiny opravdu barevné jak jsou, a hrady a zámky jak když na ně koukám a ne jako přes umaštěné sklo :) asi chci od dnešních fotoaparátů moc, jak čtu recenze a diskuze, ale věřím, že ještě existuje dobrý foťák za přijatelnou cenu.. děkuji za odpovědi.. můžete též zasílat na [email]jirka.azd@seznam.cz[/email]
Milan Šurkala (3381)|8.7.2012 21:19
https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-cerven-2012/4585-2 co se týče detailních fotek, tak zde dneska většinou vedou Canony. Jinak je to bída.
Neregistrovaný (0)|12.7.2012 00:58
(Jiří) děkuji za odpověď, při výběru fofoaparátu jsem narazil na zajímavý kousek a to PENTAX OPTIO VS20 s udávanou světelností 3,1-4,8 (někde ale bohužel píší 3,5-5.9 čert si vyber) ale bohužel jsem na něj NIKDE nenašel recenze :( myslíte že vzhledem k čipu a 16mpix bude taktéž výrazně šumět? rozhoduji se právě mezi tímto a Canonem sx130 IS s 12mpix a "jen" 12x zoomem, který má světelnost 3,4-5,6 ..na zrcadlovku za 10tis. bohužel nemám a tak je tohle jedna z posledních možností sehnat kvalitní fotoaparát co dělá ostré fotky bez šumu a kvalitní HD video s možností zoomu při nahrávání videa.. děkuji za odpověď

ps: nemá někdo osobní zkušenosti s oběma jmenovanými fotoaparáty v praxi?
Neregistrovaný (0)|13.7.2012 15:49
Na Pentax máš jednu recenzi na Heurece. Co tak NIKON L 120 21x zoom nebo NIKON 8200 14x zoom slušné recenze.
Neregistrovaný (0)|13.7.2012 23:02
[QUOTE=Neregistrovaný;14257]Na Pentax máš jednu recenzi na Heurece. Co tak NIKON L 120 21x zoom nebo NIKON 8200 14x zoom slušné recenze.[/QUOTE]

no jo jenže od L120 mě všude prodejci odrazují, že je to kšunt a 8200 neznám, bohužel je už nad moje finanční možnosti.. původně jsem chtěl fotoaparát do max 3.000Kč a nyní jsem zvýšil cenu na max. 5.000,- víc za foťák rozhodně nehodlám dávat.. podotýkám, že onen mnou zmiňovaný 3roky starý Benq DC C1030Eco stál 1700,- a strčil kvalitou fotek do kapsy všechny dnešní foťáky do 10.000,- bohužel má jen ten 3x zoom a úděsné VGA video.. :-/ možná jsem měl jen štěstí zrovna na výtečný kus.. kdo ví..

ps: to co je na heurece nepovažuju za recenzi, tam vám každý poví i k největší srágoře že fotí pěkně.. když tam recenzují lidé co focení nerozumí :( když jsem ukazoval lidem okolo fotky z Olympusu VR-330 taky říkasli, dyť je to dobrý ne?! :))) ale ta kvalita byla přímo úděsná jak 10let starý mobil s VGA a zvětšený, každý má asi jiné nároky na kvalitu fotek..