Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

objektiv 18-200

kubula77 (2)|15.7.2012 10:06
Prosím o radu.Koupil jsem si sony nex c3 ze setákem 18-55.Ten zoom mi ale nestačí.Uvažuji o nějakém ultrazoomovém objektivu typu 18-200mm.Nechci si kupovat originál za 15tkč a více a nechci nosit dva objektivy.Nevíte někdo o levnější variantě typu redukce a objektiv jiného výrobce?Bude to vůbec fungovat?Děkuji
Rellik (1136)|15.7.2012 10:12
Redukce + nějaký starší levný objektiv by šel. Jen je pak omezení v použití pouze plně manuálního režimu. Koukni na ebay...
Pavel Olivík (160)|15.7.2012 10:28
...jak píše Rellik...sehnat starý použitý objektiv...ale nevím jestli ta kvalita bude nějaká slušná,bude to chtít fotit za dobrých světelných podmínek...taky jsem se kdysi chtěl nabažit objektivů s delší ohniskovou vzdáleností...mám něco doma,ale abych řekl upřímně tak jsem je neměl vytáhlé venku ani nepamatuji...

...záleží co chce člověk fotit...
kubula77 (2)|25.7.2012 06:25
Ok.díky za pomoc.Ví prosím vás někdo jak se dá zkombinovat na nexe C3 (za málo peněz hodně muziky) zoom objektiv i s automatickým ostřením?55-210 sony stojí cca8000kč.Nejraději bych však měl jeden o rozsahu 18-200.Ale ten stojí od tamronu 15tkč a sony cca 20tkč.Existuje však i redukce od sony za 4tkč na sony alfa.Má někdo zkušenost jakou kombinací docílím ceny do 10tkč?děkuji za váš čas a názory
Milan Šurkala (3381)|25.7.2012 11:51
No, je tu sice možnost koupit redukci a k tomu Tamron 18-200mm bez stabilizace, což se tak akorát vejde do těch 10 tisíc (objektiv je tuším za 5000), ale bude to bez stabilizace a nebude to nějak přehnaně malé (když vím, jak se drží NEX i s běžnou 18-55mm, tak se úplně hrozím toho, co to udělá s redukcí a ještě 18-200mm objektivem, byť poměrně lehkým, k tomu). Já bych nevymýšlel pochybné způsoby jak všechno obejít a buď koupil pořádný ultrazoomový objektiv určený přímo pro NEXe nebo se na to vykašlal. Nelze mít za cenu Fabie Mercedes. Nebo (což ale také není zrovna nejlepší možnost z cenového hlediska, když už člověk má NEXe) se vrhnout na jiný systém, kde jsou objektivy za normální cenu (např. pro Samsung NX11 jsem teď koupil 50-200mm zoom za 3700 korun, nicméně ultrazoom 18-200mm se pro to také nedá sehnat úplně nejlevněji - ale to téměř pro žádný CSC systém s výjimkou Olympusu). Při současné cenové politice Sony a nabídce objektivů prostě NEX není moc dobrá volba zejména pro ty, kteří chtějí levný systém (to nic nemění na tom, že NEX-5N nebo NEX-7 jsou velmi zajímavé přístroje).

EIDT: Nejschůdnější varianta je tedy ten Tamron s redukcí, jak tam ale bude fungovat autofokus, to nevím. To by byla potřeba zjistit na netu. Osobně bych v případě zájmu o ultrazoomové CSC prodal NEXe a koupil nějaký Olympus PEN se 14-150mm objektivem - kde set s fotoaparátem stojí v podstatě totéž, co samotný objektiv).
Midzi (19)|26.7.2012 10:51
Ked uz sme pri tom objektive, oplati sa ho vobec zobrat? Co som cital, tak mu velmi vycitaju pomaly a hlucny af. Treba si davat aj pozor na clonu na kratkom a dlhom konci, no to je skoro pri vsetkych aj drahsich.
Skusme to porovnat s 18-105 od Nikonu a Canon 18-135. Jasna vyhoda je jeho rozsah, ale co ostatne?
Milan Šurkala (3381)|26.7.2012 12:04
Tak zadny zazrak to neni, ale proste neni mozne chtit kvalitu Nikkoru 18-200mm za ctvrtinovou cenu. Dle meho nazoru neni tak strasny a za danou cenu... proc ne (ale nebude tam ta stabilizace, ale ta u konkurence stejne nijak zvlast nefunguje). Ve srovnani s Canonem 18-135mm, tezko rici. Ten Canon je fakt solidni prusvih co se tyce chromaticke aberace, ktera je vsude mozne a neda se nijak rozumne odstranit. Nikon 18-105mm je rozhodne solidni objektiv. Kazdopadne na NEXe ani Canon ani Nikon nepujde.