Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D90 VS. Nikon D3100

patijucha (3)|6.8.2012 00:25
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jsem ještě asi stále začínající fotograf, doteď jsem fotil ultrazoomem Fujifilm Finepix s200 EXR, ale už mi nestačí, chci zrcadlovku, rozhoduju se mezi Nikon D90 a Nikon D3100, k tělu bych asi chtěl objektiv Nikkor 18-105mm,jako univerzálnější, a časem Tamron asi 70-300mm, kvůli focení sportovních reportáží. Je lepší koupit 3 roky starou D90 nebo sice novou s lepším rozlíšením D 3100? Více mě láka D90. Vaše názory a pocity? Děkuji.
Rellik (1136)|6.8.2012 06:01
Něco k objektivu: Toho tamrona sem měl a není to zrovna rychlík při ostření, takže u sportovních reportáží se může stát, že nakonec nic nestihneš vyfotit. Teda aspň ten levnější model (cca 3900,-), ten dražší by měl být lepší (cca 9800,-) Navíc ani opticky to není žádný zázrak. Od 180mm nahoru se mi zdál značně neostrý...
Jinak základ pro nikona 18-105mm je velmi dobrá volba.
Z foťáků bych bral (už mám) D90. Je to sice starší model ale je na vyšší úrovni, něco mezi amatérem a profikem. Někdo to bude vyvracet ale to je asi jediné co proti tomu může dělat...
Nakonec o obou si můžeš projít rezcenze:
http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D90/index.shtml
http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D3100/index.shtml
Sakini (1174)|6.8.2012 08:06
S tím nelze než souhlasit - D90 je sice starší model, ale pořád vysoce výkonný a proti D3100 nabídne větší možnosti nastavení. Pro kreativnějšího fotografa se hodí nejen funkce, ale i pohon v těle - pokud si chceš rozšiřovat nabídku objektivů, nemusíš se omezovat na ty s vlastním AF motorem. A rozdíl v rozlišení je opravdu malý, ty dva megapixely ti nic zásadnějšího nepřinesou (senzor je sice u D3100 modernější, ale to neznamená že ten starší je nějaká plečka).
18-105 nejlepší základní volba, pokud bys teda nepřemýšlel o něčem lepším/dražším, ale práci zastane víc než dobře. Levný Tamron je víceméně plečka, opticky i mechanicky, a ostří jak šnek. Dražší VR verze je už něco jiného, hlavně opticky, a výkonem se dost přibližuje Nikkoru 70-300. V tomhle se škudlení nevyplatí. Ale to už můžeš rovnou jít do toho Nikkoru, dá se sehnat za dvanáct, a je to opravdu vynikající sklo za tu cenu. Každopádně s 18-105 nakonec nafotíš naprostou většinu fotek, protože to je dobré vážně skoro na všechno (pokud se nebudeš rýpat v technických detailech a nezačne ti nesmyslně vadit plastový bajonet, s kterým sice nejsou žádné problémy, nikomu se nikdy neulomil ani neošoupal, ale spoustě lidí strašně vadí).
Milan Šurkala (3381)|6.8.2012 12:17
Tak tady není o čem diskutovat, jednoznačně D90. Pokud neškudlíš každý gram, tak D90 ti přinese naprosto jinou dimenzi ovládání a kvalita obrazu je i s nižším rozlišením opravdu velmi dobrá.
patijucha (3)|6.8.2012 13:59
O Tamronovi jsem uvažoval o tom vyšším, ale než zase našetřím 9ku tak do té doby kdoví co se ještě objeví. OK díky všem vypadá to jednoznačně na Nikon D90 + objektiv AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR, na pixmanii je super cena podle mě, za 18 a nějaké drobné, byl jsem víceméně rozhodnutý,ale i tak díky, přesvědčili jste mě, jediné co mě lákalo u D3100ky bylo FULL HD u videa, ale d90 má aspoň HDčko no . Ale kdyby ještě někdo měl nějaké chyby u 90 nebo jakékoliv připomínky tak tu pište, zatím neobjednávám, čekám na výplatu, takže kdo by něco měl tak pište.