Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt za cca 10 000,- Kč

PavelDoležal (11)|3.10.2012 21:28
Dobrý den,

prosím o radu s výběrem kompaktu v cenové relaci cca 10 000,- Kč. Největší prioritou jsou pro mě kvalitní fotky (při tisku max. formát A4) hlavně v horších světelných podmínkách. Měl jsem 6 let Lumix FX12, fotky venku při sluníčku byli v pohodě, interiéry nebo šero dost mizerné. Teď mi ho někdo ukradl, tak řeším foťák nový. Ideální je pro mě fotit bez jakéhokoliv nastavování, různé funkce foťáků nevyužiji. Prostě vytáhnout foťák z kapsy, udělat kvalitní fotky, vytisknout a založit, na dodatečné úpravy v PC nemám čas. Velikostně preferuji kapesní kompakt, který můžu nosit stále u sebe. Pokud by se v této cenové relaci nabízel i kvalitní UZ, tak by to bylo příjemné, ale není to priorita. Co se týče videa, tak jej beru také jako doplňkovou funkci, na videozáznamy mám kameru.
Raději malé rozměry, dobrá automatika, výborné fotky.
Díky moc za pomoc.
Karlos5573 (269)|3.10.2012 21:58
Ahoj, malý kompakt, do 10tis. pokud vyloženě jen fotíš do jpegu a tiskneš a neřešíš manuální nastavení či externí blesky poad ... tak canon S110 http://www.letsgodigital.org/en/34266/canon-powershot-s110-test/ tady máš nějaké testovací snímky i v noci (další si dohledej na netu) je maličký, fotí moc pěkně, má světelný objektiv a kvalitní jpeg. stoji lehce cca. 10700kč ale za ty prachy v kateogorii malý a rychlý kompakt do kapsy i na noční focení kdy člověk nechce nic řešit či upravovat fotky v pc neznám lepší.