Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Změny v nastavení fóra

Karel Polívka (315)|29.9.2008 17:53
Toto téma slouží pro oznámování různých změn v nastavení fóra. Nové funkce s jejich popisem jsou oznamovány v tématu "Oznámení o nových funkcích fóra".
Karel Polívka (315)|10.1.2009 20:34
Vzhledem k zatím malému počtu aktivních členů tohoto fóra jsem změnil hodnotu následujícího pravidla udělování reputačních bodů:

"Opětovné přidání nebo odebrání reputačních bodů stejnému uživateli je možné až po ohodnocení X jiných uživatelů."

...za 10 na 5.
Karel Polívka (315)|5.4.2009 14:19
Nově je možné uploadovat přílohy s příponami .avi, .mpg, .pps (velikost je omezená na 5 MB).
Karel Polívka (315)|27.7.2009 23:20
Nově je možné uploadovat přílohy s příponami .mp3, .mov, .wmv.
Karel Polívka (315)|19.11.2009 01:24
Nově je možné přidat si do podpisu obrázek (pouze statický, animovaný gif není povolený).

Ve svém uživatelském panelu klikněte v levém sloupci na položku "Upravit podpis". Zobrazí se editor a pod ním nová sekce "Obrázek pro podpis", v které můžete obrázek uploadovat. Jakmile jej budete mít nahraný, umístěte v editoru výše kurzor na pozici, kam chcete obrázek přidat, a stiskněte níže napravo od obrázku odkaz "Vložit obrázek do podpisu" - do editoru se vloží vB kód [NOPARSE][SIGPIC][/SIGPIC][/NOPARSE], který zastupuje daný obrázek (nezávisle na jeho podobě).

Maximální rozměry: 350 x 20 px
Maximální velikost: 30 KB
Karel Polívka (315)|10.1.2010 12:31
Score iTraderu (hodnoticího systému transakcí uskutečněných v Bazaru) se nyní u příspěvků zobrazuje pod avatarem pouze v sekcích Bazaru a nikoli všude jako doposud.
Karel Polívka (315)|13.3.2010 12:52
Vzhledem k dosavadnímu nevyužívání kategorie "Techniky focení" (od spuštění fóra se zde objevilo pouze 10 témat) jsem její sekce zrušil a udělal z ní jedinou sekci s prefixy pro odlišení témat:

Techniky focení
Prefix: - Akty
Prefix: - Architektura
Prefix: - Krajiny
Prefix: - Makro
Prefix: - Pohyb, sport
Prefix: - Portréty
Prefix: - Reportáže
Karel Polívka (315)|5.4.2010 11:58
1. Náhledy příloh v příspěvcích byly zvětšeny z dosavadních 100 px na 140 px pro delší stranu.

2. Došlo k úpravě rozvržení prvků ve výpisu příspěvků za účelem lepšího využití místa na stránce (když obsahuje příspěvek jen pár slov, tak právě prvky vlevo pod avatarem ovlivňují jeho výšku):

Pro všechny:
– Status uživatele (online/offline/invisible) - před uživatelským jménem; zde je logičtější než v levém dolním rohu.
– Ikonky IM programů - zobrazují se v dolní části sekce s avatarem
– Ikonka vah (udělování reputace) - zrušena, byla duplicitní k ikonce plusu a mínusu u reputačních bodů (u té se nově po kliknutí zobrazuje okno, jež bylo u ikonky vah).
– Ikonka s vykřičníkem pro ohlášení závadného příspěvku - přesunuta do pravého dolního rohu příspěvku; zde v části s obsahem je logičtější než u informací o uživateli.

Pro moderátory:
– Ikonka pro udělení karty přusunuta rovněž do pravého dolního rohu příspěvku.

Viz screenshoty v příloze tohoto příspěvku.
Pred_zmenou.png Po_zmene.png
Karel Polívka (315)|5.4.2010 19:11
V okně pro udělování reputačních bodů je nově odkaz na pravidla jejich udělování a informace o tom, že pokud má dotyčný méně než 15 příspěvků, nebudou body započteny, viz:

Karel Polívka (315)|19.4.2010 01:39
Logo Digimanie v hlavičce fóra a fotogalerie směřuje nově na magazín Digimanie.

Pokud se např. nacházíte v nějaké sekci, nebo pročítáte téma, a chcete se dostat na homepage fóra, můžete stejně jako doposud kliknout např. na odkaz FÓRUM napravo od loga Digimanie (u obrázku s motivem objektivu). Kliknutím na "GALERIE" se dostanete na homepage fotogalerie.

Logo serveru Digimanie tak v magazínu, na fóru a v galerii odkazuje vždy na jedno místo - homepage magazínu.
Karel Polívka (315)|19.5.2010 15:08
Odkaz pro odhlášení byl přesunut z horní tmavé lišty o kousek níže do uvítacího boxíku hned za uživatelské jméno přihlášeného uživatele.
Karel Polívka (315)|24.5.2010 03:27
Změna formulářů pro vytvoření inzerátů v Bazaru (nabídky, poptávky, ocenění) - viz screenshot starého a nového formuláře pro vytvoření poptávky v příloze. Změny oproti dřívějšku:

1. Na začátku je pole "Pravidla Bazaru" s odkazem na ně a s checkboxem, že uživatel četl pravidla Bazaru a souhlasí s jejich dodržováním. Bez jeho zaškrtnutí (a tedy bez souhlasu s dodržováním pravidel) není možné formulář odeslat.

2. Ve formuláři pro vytvoření poptávky přibyla nová položka "Vyžadujete záruku?", na kterou je třeba odpovědět zvolením jedné ze 3 možností:
 • Ano, od obchodu nebo výrobce
 • Stačí mi pár dní na vyzkoušení
 • Ne
3. Nová podoba je kompaktnější a přehlednější.

4. U pole pro psaní dalšího komentáře jde libovolně měnit velikost (což přijde vhod, pokud by se chtěl někdo více rozepsat).

5. Povinná pole jsou nyní označena červenou hvězdičkou a nikoli podbarvením buněk.

Vše ostatní zůstává stejné jako doposud.
Poptavka_formular_stary.gif Poptavka_formular_novy.gif
Karel Polívka (315)|5.9.2010 23:08
Reputaci mohou udělovat jen ti, co mají aspoň 15 příspěvků

Pokud má někdo méně než 15 příspěvků, obrázek plusu a mínusu u reputačních bodů pod avatarem už není klikací - po najetí kurzorem na něj se zobrazí v bublině oznámení:

"Reputační body nemůžete udělovat, dokud nebudete mít aspoň 15 příspěvků."

Tím se zamezí častým případům, kdy nováčkové udělovali reputační body, které neměly žádnou váhu (tzv. šedivky), přičemž o tom ani nevěděli, protože nečetli pravidla - tyto případy pak pro ně byly matoucí a některým diskutérům dlouhodobě vadily. Teď jsou znemožněny a navíc je zřejmý důvod, přičemž prezentace reputace byla pro všechny zachována.


Změna upozornění v okně pro udělení RB

V okně pro udělení RB jsem změnil upozornění ve spodním řádku (jelikož toto okno se může zobrazit už jen těm, co splňují pravidlo pro udělování RB v podobě minimálního počtu příspěvků) a odkaz na pravidla udělal tučně:

Pravidla udělování reputačních bodů (pokud máte méně než 15 příspěvků, nebudou body započteny)
-->
Pravidla reputace (pokud máte reputaci nižší než 10 bodů, Vámi udělené body se nezapočtou)
Karel Polívka (315)|31.10.2010 07:38
Změnil jsem ikonky sekcí, které se u nich zobrazují na hlavní stránce fóra zcela vlevo a jejichž cílem je zobrazovat, zda sekce zobrazuje nějaké nové příspěvky, které jsem jako uživatel nečetl (nové příspěvky se po 30 dnech automaticky považují za přečtené).

Změny k lepšímu:
 • Nové ikonky jsou ve formátu png s průhledným pozadím, díky čemuž mohou být jednotné pro případné další skiny a bez ohledu na barvu pozadí mají "čisté" okraje.
 • U podsekcí jsou použity menší verze ikonek použité u sekcí, což lépe avizuje, že se jedná o vnořené sekce, než když měly ikonky odlišnou podobu.
 • Díky výraznému barevnému odlišení (šedá = není nový obsah, oranžová = je nový obsah) je hned zřejmé, zda sekce obsahuje nový obsah nebo ne. Starší ikonky zdaleka nebyly tak názorné.

Přiloženy jsou screenshoty zachycující starší a novou podobu.
Sekce_old.png Sekce_new.png
Karel Polívka (315)|8.5.2011 22:54
Kvůli bezpečnostnímu opatření bylo teď všem resetováno potvrzení souhlasu s pravidly tohoto fóra. kapacita Kapacita

Před napsáním nového příspěvku se tak každému objeví okno, v kterém bude třeba znovu potvrdit souhlas s jejich dodržováním.
Karel Polívka (315)|17.11.2011 18:35
1. V pruhu s odkazy v horní části fóra se po kliknutí na "Můj panel" zobrazuje menu stejně jako po kliknutí na šipečku (dosud se menu zobrazovalo jen po kliknutí na šipečku). Pro vstup do uživatelského panelu tak je třeba kliknout na "Můj panel" a v menu hned na první odkaz "Uživatelský panel".


2. V menu "Další odkazy" jsem odstranil dosavadní odkazy, na které téměř nikdo neklikal:

 • Kdo je online (odkaz na tuto stránku je i ve spodní části HP fóra)
...nebo které byly duplicitně i v menu zobrazujícím se po kliknutí na "Můj panel" (kde jsou i nadále):

 • Soukromé zprávy
 • Sledovaná témata
 • Zobrazit můj profil
Karel Polívka (315)|20.7.2012 12:17
Do pravidel pro podpisy byly doplněny následující 2 body:

3.7 - Podpis se zobrazuje jen u 1. příspěvku svého uživatele v rámci jedné stránky.
3.8 - Podpis se zobrazuje jen uživatelům, kteří byli na fóru aktivní (něco napsali, přihlásili se...) v uplynulých 14 dnech.
Karel Polívka (315)|31.8.2012 16:40
V sekci Rozšířené statistiky v dolní části homepage fóra byla zrušena automatická obnova zobrazovaných dat, která probíhala v 60sekundovém intervalu.

Tato funkce totiž občas způsobovala zacyklení a v důsledku toho i zvýšenou zátěž serveru.

Nadále tu ale zůstává odkaz v pravém dolním rohu, pomocí kterého lze aktualizovat obsah v určitých intervalech (aktuálně nastavených na 10 sekund).
Karel Polívka (315)|23.9.2013 02:30
1. Na hlavní stránce fóra a ve výpisu obsahu kategorií se nově zobrazují společně s počty příspěvků v jednotlivých sekcích i počty témat. Tyto údaje jsou ve stejném sloupci pod sebou a šedým fontem namísto černé barvy.


2. Při porušování pravidel dojde k přesunu do uživatelské skupiny s omezenými možnostmi působení po získání 4 trestných bodů (dosud jich bylo třeba získat 8) a k automatickému zabanování dojde v případě získání 8 trestných bodů namísto dosavadních 12.
Karel Polívka (315)|29.3.2014 12:40
V uživatelských profilech v magazínech bylo odstraněno pole s hodnotou ICQ, jelikož dnešní míra využívání je výrazně nižší, než jak tomu bývalo dříve.

Z tohoto důvodu není hodnota ICQ čísla nadále přebírána z magazínů (kde už neexistuje) a v případě zájmu si ji můžete nově vyplnit přímo zde na fóru ve svém uživatelském profilu stejně jako ostatní kontakty v rámci IM služeb.

Pokud chcete uvést odkaz na svůj profil na Facebooku nebo Google+, můžete jej zadat v registračním formuláři v magazínech do pole "URL Vaší prezentace" - hodnota tohoto pole se přebírá do diskuzních fór a bude se tak zde zobrazovat ve Vašem profilu (po uplynutí krátké doby potřebné pro synchronizaci).
Karel Polívka (315)|2.4.2015 11:48
Vyšší úroveň zabezpečení

Z důvodu většího zabezpečení uživatelských hesel jsme včera u všech našich magazínů přešli na hashovací algoritmus BCrypt, který vznikl za účelem co nejvíce bezpečného ukládání hesel (jde o bezpečnější metodu, než jakou představují běžně využívané hashovací funkce MD5 nebo SHA-1 se saltem). Navíc musí mít heslo nově aspoň 6 znaků a musí být jiné než login. Tyto změny vyžadují, abyste si nastavili nové heslo.

Pouze je potřeba do následujícího formuláře zadat svůj login nebo e-mailovou adresu, kterou máte přidruženou u svého profilu (a mít k takové e-mailové adrese skutečně přístup, protože na ni přijde unikátní odkaz pro nastavení nového hesla): https://www.oxymedia.cz/reg_pwdnew.jsp

Tento postup ověření pomocí e-mailu používáme již dlouho bez problémů v případech, kdy uživatel zapomene heslo. Nejde tedy o něco nového nebo problematického.

Problém je jen v případech, pokud jste měli v profilu nějakou e-mailovou adresu, kterou už nepoužíváte, a tak jste na ni buď zapomněli, nebo k ní už nemáte přístup. V takovém případě nám o tom napište.
Karel Polívka (315)|7.2.2016 18:00
Max. šířka nastavena na 1200 px

Max. šířka fóra a galerie je nově nastavena na 1200 px, ať není layout tak roztahaný a tím pádem i nepřehledný na dnešních monitorech. Dosud nebyla max. šířka žádná, resp. fórum vyplňovalo celou šířku zobrazovací plochy v případě full screen zobrazení.
Karel Polívka (315)|13.2.2016 11:58
Sjednocení sekcí o provozu fóra, galerie a magazínu

Dosud byly 3 samostatné sekce: Provoz FÓRA, Provoz GALERIE, Provoz magazínu. Dnes jsem je sjednotil do jedné jediné s názvem "Provoz Digimanie" a obsaženým tématům jsem přiřadil nové prefixy "Fórum", "Galerie" a "Magazín" (po kliknutí na prefix před názvem některého z témat dojde k výpisu všech, který mají stejný prefix).

Důvod pro tuto změnu – někdy se téma týká více lokací, nikoli pouze jedné. Někdy se týká celého serveru bez rozdílu, takže je lepší mít jednu hlavní sekci se všemi informacemi tohoto typu s možností dalšího třídění, než to mít defaultně rozmístěné na více místech.
Karel Polívka (315)|13.2.2016 17:16
Sloučení sekcí Tiskárny a Vyvolávání a tisk

Jelikož v sekci Tiskárny byly dosud jen 4 témata, sloučil jsem sekce "Tiskárny" a "Vyvolávání a tisk" do jedné sekce s názvem "Tiskárny a tisk fotografií".
Karel Polívka (315)|30.9.2017 17:40
Konec Poradny pro nepřihlášené

Do sekce Poradna odteď už nemohou přispívat nepřihlášení. Nechť se zájemci o diskuzi/radu na toto fórum přihlásí (tzn. zaregistrují, pokud nemají u nás profil) a využijí standardní tematicky definované sekce.
Karel Polívka (315)|26.3.2018 23:30
Konec sekce Bazar

Vzhledem k dlouhodobě nízké aktivitě v sekci Bazar v posledních letech byla dnes její funkčnost ukončena. Pro prodej čehokoli poslouží lépe specializované servery, které jsou právě na tohle zaměřené (např. Bazoš).

V sekci Bazar tak již nelze vytvářet nová témata a ani odpovídat na ty už existující. Pokud by někdo v jakékoli sekci vytvořil nové téma nebo příspěvek za účelem prodeje čehokoli, bude to odteď posuzováno jako porušení pravidel tohoto fóra, která byla v tomto směru aktualizována (viz aktualizace bodu 1.2.1 a sekce 2).

Všechna dosavadní témata a příspěvky obsažené v sekci Bazar jsou momentálně ještě dostupné pro všechny návštěvníky, ale od středy 28.3.2018 budou dostupné už jen pro přihlášené uživatele, kteří mají v rámci tohoto fóra minimálně 2 příspěvky. Později dojde i k jejich smazání.
Karel Polívka (315)|30.7.2018 06:26
Smazání všech soukromých zpráv a zrušení této funkce

1.9.2018 bude zrušena funkcionalita soukromých zpráv ve všech našich diskuzních fórech a u každého uživatele dojde ke smazání všech uložených soukromých zpráv v rámci těchto serverů:

Každému, kdo má aspoň v jednom našem diskuzním fóru uloženou nějakou soukromou zprávu, pošleme tento týden e-mailové upozornění, aby si mohl včas projít jejich obsah a případně zkopírovat jinam ty, které jsou pro něj důležité, protože pak dojde k jejich nevratnému vymazání. Týká se všech přijatých i odeslaných zpráv na všech 4 serverech.

Někteří uživatelé si v soukromých zprávách posílali osobní údaje včetně jména, příjmení, fyzické adresy a čísla bankovního účtu v souvislosti s prodejem čehokoli. To už ovšem teď v době platnosti GDPR není v dosavadní podobě košer – nechceme takovéto údaje o našich diskutérech na našich serverech v jakékoli podobě ukládat, což by nešlo zajistit bez průběžného kontrolování a případného moderování obsahu soukromých zpráv, což taky nepřichází v úvahu.

Prosíme každého, aby si své soukromé zprávy (přijaté i odeslané) uložené v našich diskuzních fórech na každém z těchto 4 serverů prošel a ty, které jsou pro něj důležité, zkopíroval někam jinam a poté ideálně rovnou i smazal. V rozhraní soukromých zpráv je v každém diskuzním fóru funkce pro jejich stažení jako XML, CSV nebo TEXT pro všechny právě označené zprávy v rámci daného serveru (pozor, nejde obecně o všechny zprávy). Není tak nutné procházet a kopírovat každou zprávu samostatně, ale všechny z daného serveru si lze zkopírovat naráz, takže ani několik stovek zpráv není problém.


Postup pro stažení svých soukromých zpráv:
 • V diskuzním fóru se v jeho pravém horním rohu přihlaste ke svému profilu (pokud jste zapomněli přihlašovací údaje, pomůže Vám tento formulář) a pak v horní šedé liště klikněte na "Soukromé zprávy" a poté na "Příchozí".
 • Na stránce s výpisem příchozích soukromých zpráv v pravém horním rohu v tmavém pruhu zaškrtněte checkbox vedle celkového počtu zpráv, čímž dojde k označení 50 zrovna viditelných přijatých zpráv.
 • Přejděte na další stránku s 50 dalšími zprávami, kde udělejte to samé a poté na další až do chvíle, co budou označeny všechny přijaté zprávy na všech stránkách výpisu.
 • V levém sloupci klikněte na "Odeslané" a to, co je popsáno v předchozích 2 krocích, udělejte i pro odeslané soukromé zprávy.
 • Ve spodním roletovém menu zvolte "Stáhnout jako XML" nebo "Stáhnout jako CSV" nebo "Stáhnout jako TEXT", čímž dojde k vygenerování odpovídajícího souboru s obsahem Vámi označených soukromých zpráv na Vašem počítači ve složce, kterou máte ve svém webovém prohlížeči nastavenou pro ukládání stažených souborů.

Pokud jste byli aktivní ve více našich diskuzních fórech (celkem máme 4, viz výše), je třeba tento postup aplikovat v každém z nich.

Prozatím byl limit pro uložené zprávy u každého uživatele snížen z 500 na 10. Pokud někdo potřebujete někomu něco napsat ještě před úplným zrušením soukromých zpráv a máte teď uložen větší počet zpráv, budete si muset před odesláním nové zprávy ty stávající promazat a snížit jejich počet pod 10.