Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 48

Téma: Zrcadlovka kolem 30.000 Kč

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Normální karta třídy 10 bohatě stačí, nebudeš provádět takové kotrmelce abys potřeboval UHS-I. A naprostý souhlas s Flayerem - nejlíp foťák do ruky, hurá do kšeftu a zkoušet. Těch brašen a batohů je tolik, že se v tom ani nedá zorientovat. Já osobně používám na tělo s gripem, pět objektivů a blesk Lowepro Stealth Reporter 400, tam se vejde všechno, komůrky se dají libovolně přestavět a snese to jakékoliv počasí (brašnu proto, že nemám rád batohy).
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak jsem to objednal na Alze :-), kabelu koupim nazivo v nejakem obchode. Kartu jsem koupil tu rychlou, mam USB 3.0 na PC, ctecku i dost rychle disky, takze fotak to mozna nevyuzije, ale PC pri pretahovani fotek jo. Snad to bude bez komplikaci, nesnasim komplikace :-). Vsem moc diky za rady. Dam pak po Vanocich vedet jak foti :-).

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No budeme zvědaví, tenhle stroj ještě není moc otestovaný.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak rozbaleno, karta zasunuta, akumulator nabit, navod precten, ctecka v PC nainstalovana a par prvnich fotek hotovo. Ovladani je hodne v pohode, cekal jsem to mnohem slozitejsi - zvykl jsem si behem asi 3 minut coz je myslim dobre na to, ze jsem nikdy predtim zrcadlovku nemel. Jsem nemocnej, tak si yatim hraju jenom dona . Telo pusobi velice solidne.
    Na 200mm jsem vyfotil z 1,8 metru vrsek nasi borovicky a na jehlicich vidim i takove ty drobne ryhy, coz je imho dost slusne.

Tady jsem par prvnich, focenych na auto, nemaji zadnou kompozici, jenom jsem to zkousel . ISO 3200 je prijemne celkem bez sumu.
    http://ventum.net/download/pentax/

Takze ted jeste tu brasnu (na 99% vybran Vanguard UP-Rise 22), pouzitou 50mm, GPS modul (jednou) a blesk.
    Jakou to 50mm mam vubec shanet? Dival jsem se, ze jich je vic typu, ale neni mi jasne, cim se lisi.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No fotky jsou to pěkně ostré, jen co je pravda... Ty padesátky jsou různé, nejlehčeji se asi dostaneš ke klasické DA 50/1.8, světelností láká FA 50/1.4, ale nejceněnější je FA 50/1.7 - hlavně pro svou ostrost, prý dokonce lepší než u 1.4 (což bude asi hlavně o subjektivním dojmu). Ae ani s 1.8 chybu neuděláš.
    Ta 1.7 existuje po bazarech i jako A nebo M - to jsou jiné, starší čistě manuální objektivy z dřívějších ér.

Nováček
    Registrace
    May 2009
    Fotografií
    1

Ahoj, taky přemýšlím o nové zrcadlovce, a jak je tu od začátku zmiňováno dlouho pokoukávám po 60D, zatím na to nějak nespěchám ale chtěl bych do něčeho jít nejpozději duben-červen, u 60D mě taky odrazuje trošku že už to zrovna není novej kousek, a čekám že Canon by mohl dojít z něčím novým, Canon mě líp sedí v ruce a i ovládání je pro mě lepší, proto se nechci naklonit k Nikonu po kterým sem taky koukal, nevíte náhodou někdo jestli je v plánu od Canonu na tento rok nějaká novinky v téhle střední třídě???? Děkuji za odpovědi....

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2010
    Fotografií
    50

ahoj, zkus se podívat sem http://www.canonrumors.com/tag/eos-70d/ něco se možná chystá, ale bez záruky

Nováček
    Registrace
    May 2009
    Fotografií
    1

Díky za info, nakonec jsem se rozhodl dlouho nečekat a rozhodl sem se pro "konkurenta" v podobě Nikona D7000, ale potřeboval bych trošku poradit s objektivy, finanční hranici bych měl tak do 35 tisíc, uvidím jestli bude stačit.
    Jen na co je vlastně potřebuju, fotím jen tak pro radost, spíš couračka po krajině a hladání pěkných námětu. Ale taky občas známým zajdu na akcičky a udělám nějaké ty fotky, ať větší rodinné akce nebo svatby (ty už mam za sebou asi 4) přemýšlím na začátek tak o dvou až tří sklech.
    Prvně nějaké pevné sklo :AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G
    druhé: 18-105VR DX
    a pak něco na dálku: Nikon 55-200mm f/4-5.6G AF-S DX VR IF-ED
    Prosím zhodnoťte mi někdo prosím ty objektivy...

Dík moc...

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Ach ano, také to bylo spoustu zmatků když jsem si po 1. kupoval videokameru či pořádný fotoaparát, nic méně, dlouhé čekání a hledání se vždy vyplatí, zeptat se takto na foru není vůbec špatné A já osobně doporučuji Nikona, prostě klasická dobrá práce

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

U Nikonu máš výhodu v tom, že základní řada objektivů obsahuje samé podařené kousky. 18-105 je nejlepší a nejlevnější širokorozsahový záklaďák mezi zrcadlovkami vůbec, 35/1.8 je nebojím se říct vynikající sklo za pár korun, a tele 55-200 je za svou cenu taky velice dobré. Uvažoval bych ale spíš o stejně vydařeném 55-300, ten cenový rozdíl se vyplatí a na D7000 velice dobře fotí (mimo akce, u Oehlingu mají 55-200 momentálně za něco málo přes pět tisíc což je dobré).
    Každopádně 35 papóchů ti určitě stačit nebude, zatím bych oželel to tele, 18-105 toho obsáhne dost. Hodně se bude hodit ta pětatřicítka, dají se s ní komplet odofotit aražované akce a scény, a po zoomu si ani neposteskneš. Po nasyslení dostatku peněz :-) bych jako tele zvolil spíš Tamron 70-300 VC, je za cenu 55-300, a přitom lepší a mnohem rychlejší v ostření.

A pokud by ti dělalo problém držení, a nemáš problém sebou nosit něco trochu většího, tak battery grip ergonomii ohromně zlepší a D7000 hned krásně padne do ruky. Nemusí to být ani originál, výborně dělaný je od Phottixu za dva tisíce. Až na materiál padne jako původní.

Nováček
    Registrace
    May 2009
    Fotografií
    1

Děkuji moc za zhodnocení, jeden známej s elektra mě teď jako protislužbu nabídnul dobrou cenu na D7000 za 19500 tak se možná nějak vměstnám, přinejhorším něco málo ještě přihodím. Jeden kolega zrovna myslím s tímhle Tamronem moc dobré zkušenosti neměl, ale je to taky kus od kusu a názor od názoru.... tu variantu 55-300 sem taky přemýšlel, asi bych občas využil...

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

70-300VC je jeden z nejmíň náladových Tamronů co se týče kvality, ale samozřejmě je to Tamron takže je možné všechno. Ještě lepší řešení je Nikkor 70-300, vynikající věc - nezbavil jsem se ho ani po pořízení vyšších telat, a pořád ho rád používám na takové to nenáročnější focení. Ale 55-300 pro začátečníka je dostatečný, nějakou dobu jsem ho měl i na D7000 a naprostá spokojenost co se týče obrazové kvality. A ta délka navíc se dost hodí...

Nováček
    Registrace
    May 2009
    Fotografií
    1

Ještě mám jeden dotaz, četl sem na jednom foru docela hrůzostrašný příběhy, a různý scénáře, co dělat když se něco podělá a je potřeba tělo odnést do servisu, je pravda že Nikon má jedinej autorizovanej v Praze, a máte s ním někdo taky nějaké zkušenosti??? Docela mě to překvapilo protože bych očekával větší zázemí třeba alespoň ještě Brno, Ostrava atd...

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No, ony ty hrůzostrašné příběhy nejsou jen na strašení dětí, a český servis Nikonu staví na svém postavení takže na běžné zákazníky zvysoka kašle. Kdo není v NPS nemůže počítat s ničím. Donedávna to byl problém, protože jedině oni měli přístup k náhradním dílům, nedávno aktivovaný Nikon Parts Store by měl umožnit nezávisle koupit alespoň běžnější náhradní díly pro jednodušší opravy, ovšem co se týče větších problémů budou se zkušenější pořád obracet na rakouský nebo německý servis, aby se vůbec něčeho dočkali. V tomhle jsou jiní výrobci lepší, například servis Canonu zajištovaný AWH opravdu funguje (byť určitě ne bezchybně). Je to momentální riziko Nikonů v Česku, kdo chytne něco poruchového čeká ho slušná anabáze, a určitě ještě nějakou dobu to tak zůstane - jsme příliš malý trh na to aby se něco měnilo. Na druhou stranu u většiny techniky je spolehlivost víc než průměrná, třeba já jsem za deset let jejich servis nikdy nepotřeboval, maximálně tak nějakou součástku přes eBay - bohužel několik mých známých to štěstí nemělo a více či méně se servisem bojovali. Leckdo by sem zřejmě mohl přidat negativní zkušenosti, co dokážou hodně postrašit, ale všechno má něco. Nejlepší je když se nic nestane, že.
    Ovšem když na to člověk jde chytřeji, prý to jde i normálně - pokud se komunikuje přímo s technikem, a trochu lidsky se to nahraje. Jen se to nesmí provádět standartní cestou, posílat poštou nebo vozit na recepci, pak to spadne do předlouhé fronty nerozbalených balíčků. Ale s tím zkušenosti nemám (naštěstí), to je jen z doslechu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    Inu, v patek objednam ten Pentax K5-II s 18-55WR a 50-200WR :-). Mne je to proste sympaticky :-).

Kartu koupim
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00821MM1S81J4O

No a jeste zbyva brasna :-) . Pocitam na ni tak asi 4000 Kc. Zjistil jsem, ze je dost co na vyber a jsem v tom ztracen . Dival jsem se na LowePro, Tamrac a Vanguard (ano, hraju Mass Effect ) , nicmene ani nevim jakou velikost.
    Takze - neco odolneho, nepromokaveho, aby se tam vesly 3 objektivy (18-55 mm WR + 50-200 mm WR + 50 + hypoteticky jedno vetsi tele, ale to neni podminka), blesk a zrcadlovka samotna (mozna jednou s batery gripem) s nasazenym objektivem 18-55 + nejake to smeti (slunecni clona, nejake filtry). Libi se mi oddelene prihradky :-).

Zapomnel jsem jeste na neco?
    Ahoj. Mohu se zeptat,kde jsi nakonec Pentax Kupoval? On je s nima trosku problem pokud clovek nema v dosahu velky mesto. Pro me je nejbliz Brno 80km. Jinak mePentax objednaji jako zavaznou objednavku,ale ja chci prijit do obchodu, a dostat do ruky na vyber EOS 600D a K-30 a na miste se rozhodnout,koupit a odejit. Hm. Na vysocine asi problem. Psal jsem primo do Pentaxu,ale hraje mrtvyho brouka,nebo se s obyc. Smrtelnikem nebavi. :-)

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jetá zrcadlovka kolem 5000 Kč
    Od Barney.m v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 13-11-2013, 21:57
  2. foťák kolem 7 000,- Kč
    Od flash33 v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 27-03-2013, 10:28
  3. Kompakt kolem 7.000,-
    Od Dandes v sekci Kompakty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-12-2012, 19:33
  4. ultrazoom s EVF kolem 5000 Kč
    Od ceiks65 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-03-2012, 18:13
  5. Zrcadlovka kolem 25.000 - Canon 550D?
    Od stripeksnu v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 09-02-2011, 21:55