Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Je tahle fotka fyzikalne mozna?

peci1 (2)|3.12.2012 02:19
http://galerie.polibekmuzy.cz/index.php?option=com_polibek&controller=dilo&id=523&task=get_file&soubor_id=683&format=raw&

Ahoj, nedavno me udivila odkazovana fotka. Je na ni ne uplne prepaleny ohen, ne uplne moc rozmazani lide, uplne neprepalena obloha, pekny mesic a hvezdy. A to vse zachyceno casem 20s, F3.5, ISO 320. Autorka se nezminovala, ze by pouzila nejaky ND filtr nebo digitalni upravy. Vzhledem k casu 20s a celkem nizke clone mi proste prijde, ze ta fotka mela byt mnohem, mnohem svetlejsi. Podobne parametry na mem fotaku mi daji na fotce temneho lesa krasne prosvetleny obraz, uplne jiny, nez je tady... Unika mi neco? Je to mozne vykouzlit vyfocenim do RAWu a specialni formou vyvolani?

Uz jenom druhotne se podivuju nad hvezdicovitymi paprsky od mesice pri clone 3.5 - vzdyt musi byt skoro otevrena... Je ale pravda, ze nejsou zas az tak vyrazne... Jenom jsem si nikdy nevsiml, ze by na mych fotkach mel mesic tyhle efekty...

Diky za jakekoli osvetleni tohoto temneho mista v me hlave =)
Milan Šurkala (3381)|3.12.2012 13:34
To, že se nezmiňuje o ND filtru, neznamená, že nebyl použit. Při dané citlivosti a času bych tu fotku také čekal o něco světlejší. Co se týče hvězdicovitých paprsků, na tím bych se vůbec nepozastavoval. Viděl jsem objektivy, které nemají paprsky ani po přiclonění stejně jako objektivy, které je mají i při plném odclonění, natož při jemném přiclonění.
peci1 (2)|3.12.2012 14:54
Diky za reakci, Milane.