Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Kompakt kolem 5tis. - nejlepší možná kvalita foto ( i při zhoršených světel. podmínkách)

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Zdravím,vybírám nějaký vhodný kompakt v ceně +- 5.tis Kč.Nejsou pro mne důležité funkce,ale hlavně kvalita fotografií a to pokud možno i za horšího (umělého)osvětlení - večerní akce,svatby,apd..
    Nějakou dobu už zkoumám recenze,apd...ale k finálnímu závěru se mi nedaří dojít.
    Prosím tedy zdejší o případnou radu :-) Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Není divu že nenacházíš závěr. Dalo by se probírat současnými modely, ale já radši upřímně řeknu, že pokud chceš kvalitní foto a navíc i za horšího světla, je pět tisíc málo. Nejlevnějším momentálním řešením, které za něco stojí, je doprodejový a stále sehnatelný Samsung EX1 (od 6-7 tisíc), pak už to jde jen nahoru. Prvotními znaky vhodného modelu může být světelný objektiv a větší rozměr senzoru, a pak už je třeba číst názory. Přílišné šetření se nevyplácí, třeba ten Samsung vůbec není špatný jen vyžaduje trošku systematičtější zacházení a praxi.

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Díky za reakci Ano,tak jsem trošku v obraze a je mi známo,že v této cenové kategorii nelze nic srovnávat se zrcadlovkama:-)
    Abych to upřesnil..chtěl bych něco na občasné focení,co nezabere moc místa při přenášení a zároveň má stále slušnou kvalitu pořízených fotografií.Jednoduše - v této kategorii a cenové relaci pokud možno to nejlepší,co se dá dnes pořídit (jen pokud jde o kvalitu výsledných foto).

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Nejde o srovnávání se zrcadlovkami ;-) ale o to že kompakty v poslední letech co se týče kvality dost upadají, a v kategorii do pěti tisíc to je spíš o tom který je nejmíň špatný. A to, pokud jde někomu o opravdu kvalitní foto, musí býtprostě málo. Uznávám že EX1 už je trošku větší, ale pořád to není kritické.
    Ale pokud jde o výběr do pěti tisíc: na Fujifilm a Olympusy můžeš povětšinou zapomenout, Panasonicy taky nejsou nic extra. Z šedivé masy určitým způsobem vystupují Canony A3400 a A4000IS, které jsou hodně kompaktní a umí pěkné fotky za svou cenu. Levnější Nikony a Sony hodně odšumují, a kvalita fotek pak není nic moc. To je ostatně typický projev většiny současných 16 MPx kompaktů. Možná Olympus SZ-14 stojí za zmínku, vzhledem k ceně dává velký rozsah a přiměřenou kvalitu fotek, žádná hvězda ale poslouží.
    Třeba si někdo troufne navrhnout konkrétní model, někdo je s něčím spokojeý, ale do pěti tisíc momentálně vládně dost tristní přehlídka nezajímavých typů.

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

No vida,Olympus SZ-14 jsem už málem pořídil ) Je pravda,že v dané ceně se mi opravdu zamlouval a stále mne to k němu táhlo.Ještě se mi docela zamlouval Canon PowerShot SX220HS.
    Ale souhlasím s tím,že v dnešní době a honbě za Mpx to jde s kvalitou spíše dolů,než naopak.Tak 15 let zpět jsem kupoval první 3Mpx Olympus s 3xoptickým zoomem,tenkrát za skvělou cenu 12tis.:-) . Po pár letech jsem si udělal radost a pořídil Panasonic FX10.V dané ceně v tu dobu poměrně vychvalován.Ale můžu říct,že jsem kolikrát raději fotil tím Olympusem,protože výsledné fotografie na tom byly mnohdy (né-li většinou ) lépe:-) Tenkrát mne ten Panasonic dost zklamal...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Pokud jde o interiérové focení, asi bych sáhnul po nějakých CMOS Canonech nebo Sony (ale tam teď nevím, zda mají v této cenové hladině nějaký rozumný model). V této cenové kategorii... no nevím. Snad zde zmiňovaný PowerShot SX220 HS, možná ještě nějaký ten IXUS.

Podobná témata

1. Nejlepší kompakt do 7 000 Kč
    Od Noski v sekci Kompakty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-09-2014, 21:37
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 08-08-2013, 08:38
  3. Nejlepší profi kompakt ?
    Od kesu v sekci Kompakty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 07-07-2013, 21:52