Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 55

Téma: Nikon 35mm, nebo Nikon 50mm

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od jonashredblocks Zobrazit příspěvek
    Je tam čb fotka dělaná přes RAW, ta se mi asi líbí nejvíc.
    Myslím, že by se z toho dalo vytáhnout i víc... Jinak to není špatné.
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Hledal jsem nějaký snímek, na kterém bude výrazná CA a konečně našel:

po dvou klicích (potočení kolečkem):

můžeš porovnat...

Občasný diskutér Avatar uživatele jonashredblocks
    Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Cajpatka: Ten editor VIewNx2 používám JEN na přenos fotek z fotoaparátu, a protože tam je hezky všechno info z EXIFU, tak tam občas i fotky prohlížím... ale těch možností úprav (kor RAWu) mi tam přišlo žalostně málo...
    Rellik: Jo, vypadá to určitě o něco líp... jen teda nevím: v jakým to je editoru?

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Rellik: Jo, vypadá to určitě o něco líp... jen teda nevím: v jakým to je editoru?
    No to je právě ten Corel o kterém jsem psal... A to je jen zlomek toho co umí... Za tu cenu fakt supr!

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Hm... tak já uvidím, no. To RAW Therapee umí spoustu věcí a úprav hezky, až na to odšumování, např. Tam to spíš rozmazává a ztrácí to kvalitu. A ta CA... zkusím si pohrát ještě.. Ale je jinak pravda, že ty RAW vypadaj o něco líp než JPG, přestože tam člověk neudělá žádnou úpravu. ´Jen´nějak pořešit ten šum.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Můžeš kouknout na testík co sem před chvílí provedl: http://iso.rellik.eu/ Je to na ISO 3200 a fotky jsou: jpg přímo z foťáku, jpg z RAWu bez žádného nastavení, jpg z RAWu s redukcí šumu... Soft Corel...

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Nooo, ten origoš RAW mi nepřijde šumem o tolik horší než JPG... Celkově vypadá určitě líp. A s tou redukcí to je paráda. Jak jsem psal výše: Pokusim se naučit pořádně s Raw Therapee a prostě s RAW jako takovými. Přeci jen jsem je doteď neřešil.... Když budu mít fotek hafo (třeba sport/koncert), asi to nechám v JPG, páč by to bylo na dlouho, pokud budu zveřejnovat na FB našeho webu např. celou sadu. Ale s do RAWu budu fotit taky a snažit se na něj pomalu přejít, abych fotky jsem na digimanii dával po úpravách v něm. (Můžeš mrknou na dnes přidanýho kocourka.) A když mi to nebude dostačovat, tak se po Corelu poohlédnu. To je, myslím, dobrej plán

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Přidal jsem víc ukázek na ještě na vyšší ISO - 2=4000ISO, 3=6400ISO Jen nevím proč se to ISO z exifu u té 2 a 3 z JPG přímo z foťáku nevypíše. Ale to je fuk. Prostě stejné začáteční čísla patří k sobě a jde o stejnou fotku. Tak jestli chceš koukni http://iso.rellik.eu/

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Koukám... ale k ničemu moc mi to neni, když Corel nemám D Zatim to s tím šumem dělám tak, že ho stahuju jen trochu v Raw therapee, holt ho tam bude víc než u JPG, ale zase to má jiný kvality... Ale fotky si pak většinou ještě ukládám v PNG 16bitovým a upravuju trochu v tom PS CS3, kde taky neni úplně k zahození filtr redukce šumu... každopádně u těch tvých fotek to je rozdíl markantní mezi raw bez a s upravami. Ale co nadělám, zatím mi postačí, co mám. Díky za tvůj čas! Za každou radu sem moc rád.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Jestli bude zítra čas vyzkouším i ten RawTherapee a přihodím to tam...

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

Super v RAW therapee jsou jen tři šoupátka, no, a spíš to obraz rozmazává... tam pomáhá vytáhnou tu černou, pak tam zmizne šum, ale i detaily. Ale občas to nevypadá zle. Anebo dělat všechny upravy tam MIMO šumu na ten zkusit najít něco jinýho freeware, co je třeba účinnější... Díky tedy

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

No tak jsem to zkoušel s tím RT - výsledek aspoň pro mě teda šílený. Už jsem s tím programem teda dlouho nedělal a už si to moc nepamatuju, ale tyto základní úpravy by snad neměl být problém. Můžeš kouknout co mi z toho vylezlo http://iso.rellik.eu/ :-/ Přidal jsem tam i originál NEF aby sis to mohl vyzkoušet taky - musíš ho ale stáhnout pomocí pravého tlačítka (Uložit odkaz...), jinak se k němu nedostaneš.
    Ještě můžeš vyzkoušet Photivo nebo Ufraw, ale to myslím není ve verzi pro windows, tak asi nic...

ps: V tom corelu jsou jen dvě "šoupátka" pro redukci šumu... Navíc žádné "šoupátko" v celém programu nemusíš tahat, stačí nad něj najet a potočit kolečkem. Dvojitým poklepáním se pak vrátí do výchozí polohy když se ti výsledek nelíbí

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2010

Vzhledem k tvýmu komentáři jsem měl skoro strach, co z toho vylezlo, ale na ISO 6400 mi to nepřijde až tak hrozný, co by člověk čekal s touto citlivostí, kterou běžně ani nepoužívám :-) Jako dokumentární snímek podle mě pořád dostačující, s touhle citlivostí ani nepočítám, že bych tisknul větší formáty.

Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    296

No, když ten obrázek nezvětším, tak mi na to ISO 6400 přijdou slušný všechny Jo, z Corelu jasně nej, kor po zvětšení, to je jasný... Ale i to Rawtherapee je asi lepší s úpravou šumu, než to nechat bejt úplně... Jen nevim, proč je oproti těm dvěma tmavší výrazně - jsi ještě něco upravoval? Já u svý D3100 fotím vždy na MAX 1600 (to je v JPG, myslím, hodně slušně odšumovaný), takže vyšší ani neplánu, jen kdyby byla nouze, tak bych snad po 3200 sáhnul... Jinak mi ty výsledky nepřijdou až tak moc strašný (šum RAW vs. JPG) , když mi postačí zobrazení pouze na celej monitor...

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Jen nevim, proč je oproti těm dvěma tmavší výrazně - jsi ještě něco upravoval?
    Ve všech případech je upravený jen šum nic jiného. Ono by to pak nebylo objektivní, protože další úpravou může šum různě kolísat. Jinak jestli chceš co nejostřejší fotky, tak si ve foťáku povypínej ty "kurvítka" jak tomu říkám já - D-lighting, High ISO NR, Long exp. NR - ten první někdy sice pomůže prosvětlit stíny, ale většinou jen kazí fotku. Ty další dva fotky přímo kazí. To bylo první co jsem vypínal když sem foťák pořídil a získával rady od kolegů z fotoklubu. Jinak fotím taky na max ISO 2500, ale to už je extrém, většinou nejdu ani přes 1000.

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nikon 50mm vs Nikon 35mm - Portréty
    Od mendlis v sekci Objektivy
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 04-02-2016, 23:56
  2. Nikon D3100 18-105mm nebo Nikon D5100 18-55mm?
    Od Danielkyska v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 03-09-2013, 17:45
  3. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 25-03-2013, 12:42
  4. Nikon 35mm, nebo Nikon AF-S 50mm
    Od jonashredblocks v sekci Objektivy
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-01-2013, 11:05