Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon Powershot A1100 IS, 2100

slovacik (33)|22.2.2009 21:08
Dobrý deň, p. Šurkala neviete niečo o novych Canonoch?
http://reviews.photographyreview.com/blog/new-canon-powershot-a2100-is-a1100-is-and-a480-digital-cameras/
Koľko asi budu stať a ich kvalitu či sa zlepšia v niečom čo bolo pokazene na 1000 a 2000 ?
Milan Šurkala (3381)|23.2.2009 11:16
[QUOTE=slovacik;1381]Dobrý deň, p. Šurkala neviete niečo o novych Canonoch?
http://reviews.photographyreview.com/blog/new-canon-powershot-a2100-is-a1100-is-and-a480-digital-cameras/
Koľko asi budu stať a ich kvalitu či sa zlepšia v niečom čo bolo pokazene na 1000 a 2000 ?[/QUOTE]

Dobrý den. Zatím jsem je moc nestudoval, protože jsem se teď vrátil ze zahraničí, dodělávám recenzi a aktuality, které mi unikly, takže jsem ještě nestačil vstřebat vše, co se za poslední dny objevilo.
K těm novým Canonům. Díval jsem se tedy na specifikace a moc věcí se nezměnilo. Design obou fotoaparátů je totožný, takže A1100 IS má pořád tentýž neuvěřitelně blbě ovladatelný ovladač a blbě mačkatelná tlačítka. Oba fotoaparáty mají stejně velký čip, ale s větším rozlišením, takže to vidím se šumem opět o něco hůře. Potěšitelný je procesor DIGIC 4, nicméně z vlastní zkušeností mezi ním a DIGIC III zas tak velký rozdíl ve výkonu není. Funkce i-Contrast se hodí, sice občas dává barevně poněkud zkreslené výsledky, ale z mnoha nepoužitelných fotek dokáže udělat dobře koukatelné snímky. Konečně Canon použil u A1100 IS LCD displej s rozlišením 230.000 bodů, na ten 115.000bodový displej modelu A1000 IS se nedalo koukat. Takže shrnu-li to, základní nedostatky fotoaparátů odstraněny nebyly (nemají širokoúhlé ohnisko zejména u A2200 IS, špatná světelnost A2200 IS, pitomé ovládání u A1100 IS), některé dokonce přibyly (patrně to bude více šumět), ale několik zajímavých vylepšení bylo přeci jen uděláno.