Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon a obj. s bajonetom Psix

sajo63 (1)|31.3.2013 11:21
Ma niekto skusenosti/pouziva obj. s bajonetom Psix? Pouzitim prisl. adaptera aka je kvalita obrazu? Ide zaostrenie na nekonecno? Mam D3100.
Vdaka.
Sakini (1174)|31.3.2013 12:12
Opticky se až na prodloužení ohniskové vzdálenosti nic nezmění, bude to záviset od objektivu nakolik je vhodný pro digitál. Zaostření na nekonečno zůstává zachované. Vzhledem k tomu že to jsou dost kvalitní skla, měl by výsledek stát za to.
sajo63 (1)|31.3.2013 12:50
Ktore objektivy s Psix bajonetom su vhodnepre digital? (Sonnar' Biometar, Vega, Jupiter, atd.)
Sakini (1174)|31.3.2013 13:14
Nedá se to říct konkrétně, záleží na kvalitě objektivu, aby dobře pokrýval rozlišení a neměl velké problémy s odlesky od senzoru. Zeissy a Schneider-Kreuznachy jsou osvědčené a často používané, stejně jako Kijevy (Mir, Tair, Vega, Jupiter). Výrobců bylo mnohem víc, ale ty objektivy které jsou běžně k potkání fungují bez problémů.
Rellik (1136)|1.4.2013 19:54
Pokud to budeš připojovat na tělo s pomocí redukce, tak se dívej po takové, která má optický člen. Pokud mít nebude, tak zaostření na nekonečno nebude možné. Já tak používám starší objektivy ruské výroby - ZENIT, TAIR
Sakini (1174)|1.4.2013 20:33
Jakou značku používáš? Ať ví po čem konkrétně jít.
sajo63 (1)|1.4.2013 21:33
[QUOTE=Rellik;26385]Pokud to budeš připojovat na tělo s pomocí redukce, tak se dívej po takové, která má optický člen. Pokud mít nebude, tak zaostření na nekonečno nebude možné. Já tak používám starší objektivy ruské výroby - ZENIT, TAIR[/QUOTE]

Opticky clen treba do adapteru M42-Nikon nie? (aby si mal nekonecno)
Mam jeden kus M42-Nikon adapter s opt. clenom ale nic moc, ty odkial mas a aky?
Podla toho co som cital Psix-Nikon adapter nepotrebuje mat opt. clen, ale je mozne ze ja viem zle.
Sakini (1174)|1.4.2013 21:46
Pokud vím tak redukce pro P6 mají funkční nekonečno bez optického členu, ať už nějaké to Pixco nebo no name - proto mě to zajímalo, jestli Rellik neví něco víc. Přece jen on ty staré objektivy na digitálu používá víc.
Rellik (1136)|4.4.2013 20:36
O těchto typech objektivů nevím nic víc. používám víceméně pouze přechod z M42 na Nikon. A tam je optika potřeba. I když poslední dobou už ty objektivy moc nepoužívám. Nedávno se mi podařil koupit starý Nikon F60 i s objektivem 28-80 a je ten je panečku vynikající na portréty. Ven taky není špatný - viz mých posledních 8 fotek (mimo ty labutě). Za 1000,-kč to byl zlatý kup... :) Možná lepší než kupovat nějaké redukce... :)
http://www.kenrockwell.com/nikon/2880.htm

Jinak věci k foťáku si kupuju spíš ze zahraničí - většinou z anglie. Značku ale nevím krabičku jsem vyhodil a na redukci je jen označení M42-NIKON
sajo63 (1)|4.4.2013 21:35
Rozmyslal som aj nad kupou startsieho obj. od Nikon, ale sa v tom neviznam. Neviem ktore by pasovali na moj D3100.
Napr. :
ten z Vasho prispevku alebo
Nikon Nikkor 135mm f/3.5 alebo
Nikon Nikkor 80-200mm f4 Ai alebo
Nikon Nikkor 200mm f/4 AI. atd.
Automatiku nepotrebujem. Kvalita tychto obj. je aka?
Sakini (1174)|4.4.2013 23:09
To jsou veskrze nadčasově kvalitní skla, která ostudu neudělají - je to samozřejmě typ od typu, a je třeba se informovat o tom konkrétním který tě zajímá. Ty které jsi vypsal jsou schopné, a navíc odpadá starost s redukcí. Vzhledem k tomu že těchle starých skel jsou desítky, je potřeba se ptát vžy na konkrétní a na internetu hledat odpovědi. Ne každý bude ideální... Rellik to má lepší o to, že jeho D90 s takovými objektivy umí AF.
sajo63 (1)|5.4.2013 18:11
Ak dobre rozumiem, horeuvedene objektivy by som mohol pouzit na D3100 bez problemov? AF ma nezaujima, potrebujem nieco na astronomicke fotografovanie, nieco okolo 135 - 300 mm a samozrejme svetelnost 2,8-4 (max. 5,6).
Sakini (1174)|5.4.2013 19:00
Na to by ta pevná dvoustovka měla být plně kvalifikovaná.
Rellik (1136)|6.4.2013 18:06
Je fakt, že ty starší nikon objektivy nemají vlastní motorek a tak jsou odkázány na podporu vlastního těla fotoaparátu. Já můžu používat jak nové, tak i staré objektivy, jelikož můj foťák podporuje oboje (má motorek v těle pro starší objektivy) To D3100 nemá. Můžeš ale ostřit ručně a pokud ti to nevadí, tak je klidně používej. osobně bych řekl, že ty starší objektivy jsou precizněji stavěné a pro určitý typ záběrů jsou opticky lepší než ty nové. Konkrétně ten o kterém jsem psal je vynikající na portréty a kratší vzdálenosti. Na krajinky a delší vzdálenosti už je o něco horší, nicméně stále použitelné. Koukni na ebay, tak se dají sehnat celkem dobré kousky na pár stokorun. Třeba dobrou zkušenost mám s uživateli ayra101 a oddozzie (anglie). První zmíněný obchoduje přímo s těmi staršími objektivy (fotoaparáty) a můžu je doporučit...