Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon Powershot A590 IS / A720 IS

njikm (2)|9.4.2013 21:57
Dobrý den,
při vybírání levnějšího kompaktu a pročítání internetových diskuzí nebo článků jsem dospěl k závěru, že dnes už není možné koupit slušný kompakt za cenu do 4000kč. Napadlo mě tedy, že si koupím bazarový kompakt za cenu mírně přes 1000kč, a to buď Canon Powershot A590 IS, nebo Canon Powershot A720 IS. Nejsem ještě definitivně rozhodnut, a tak jsem se chtěl zeptat, jestli měl někdo v poslední době možnost porovnávat a jestli mě někdo může ujistit, že opravdu dělám dobře a že budou fotit lépe než to, co je k sehnání dnes. Díky
Milan Šurkala (3381)|10.4.2013 00:54
No, nejlepší bude se podívat na recenzi Canonu A590 (https://www.digimanie.cz/recenze-canon-powershot-a590-is-maly-ale-sikovny/2215) a srovnat tytéž snímky s recenzemi modernějších kompaktů a udělat si závěr sám. Osobně si myslím, že kvalita snímků bude o něco vyšší u staršího Canonu (ono při prohlížení 1:1 budou nové kompakty vypadat otřesně, ale zase v těch megapixelech navíc se to trochu schová a pokud snímky z nových kompaktů zmenšíte na oněch 8 MPx, tak už nebudou vypadat tak strašně, přesto mysím, že u Canonu budou lepší). Ale jak říkám, nejlépe uděláte, když se na ty snímky podíváte vlastníma očima a uděláte si závěr sám.
njikm (2)|10.4.2013 08:26
Fotky se zdají v pohodě, rozhodně nejsou horší než u těch nových foťáků, o kolik jsou/nejsou lepší nejde až tak poznat, když nemám vedle sebe identické fotky. Každopádně se to za těch 1200 vyplatí a nebude mě to za tak málo peněz štvát, když to nebude podle mých představ, takže do toho jdu, jestli se mi tedy podaří sehnat zachovalý kousek. Díky
Jirka X (60)|10.4.2013 20:29
Ono záleží na úhlu pohledu, jak budou výsledné snímky využity. Většina dnešních modelů zvládá lépe expozici, barvy, s pomocí HDR není problém protisvětlo nebo scény s vysokým jasovým rozsahem, slušné panorama a jako bonus video. Pro většinu běžných uživatelů je to plus.