Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pentax

kasssy (63)|5.6.2013 20:27
Jinak, je otázka co je lepší. Jestli koupit adaptér a k němu "hrst" tužkovek (výhoda dostupnosti těchto aku téměř všude) Nebo k origo aku dokoupit třeba dvě repliky, kdy jedna je za cca 350kč? To už je na pořádnou hromadu fotek:-)
RayeR (50)|6.6.2013 03:10
Ja sem po tom nijak moc nepatral, ale tohle me fakt dostalo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
docela rozdil :) No kdyz uz je to za tyhle smesny prachy, tak sem si ho objednal. K tomu mam doma naky Sanyo Eneloopy, kery vydrzi dlouho nabity...
Jinak na 350D sem kupoval nahradni aku za asi 250, to bude podobny...
kasssy (63)|6.6.2013 05:02
V zahranici by ta aku sla sehnat asi levneji. Ja se dival jen u Ts bohemia. Ja spis nez nad objektivy a aku premyslim nad externim bleskem.( vyhledove) :-)
Neuge (12)|6.6.2013 08:59
Má zkušenost z neoriginálními akumulátory je taková, že navzdory papírům mají menší kapacitu, déle se nabíjí a co je nejhorší, vydrží méně nabíjecích cyklů - kapacita jde postupně ještě níže. Aby tato problematika nebyla tak jednoduchá, po zakoupení 2 originálních Canon akumulátorů a jejich dvouletém používání můžu zkonstatovat, že jeden má zhruba dvojnásobnou kapacitu než druhý, opravdu zvláštní.
Symbio (53)|6.6.2013 14:32
[QUOTE=RayeR;27031]Ja sem po tom nijak moc nepatral, ale tohle me fakt dostalo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
docela rozdil :) No kdyz uz je to za tyhle smesny prachy, tak sem si ho objednal. K tomu mam doma naky Sanyo Eneloopy, kery vydrzi dlouho nabity...
Jinak na 350D sem kupoval nahradni aku za asi 250, to bude podobny...[/QUOTE]

Na Slovensku to vyslo poriadne draho, ale kupil som to
http://www.nahradni-baterie.cz/adapter-d-bh109-pro-pentax-k-r
za vcelku dobru cenu - sice viac ako 5$, ale myslim ze vzdy lepsie ako 1000 Kc.
RayeR (50)|6.6.2013 20:40
Jj, u tech baterek celkem plati za malo penez, malo muziky...
mUheE (31)|7.6.2013 15:35
no rekl bych ze pujdu asi o tridu niz tedy ke 3ce s objektivem 18-135 a casem doplnim nejaky to sklo :) nejspis budu zakaznikem vk foto, cena tam je asi nejzajimavejsi :) a jestli to vyjde budu ji drzet jiz dnes :D jestli ne tak asi pockam :) vsem dekuju za pomoc pri vyberu
RayeR (50)|8.6.2013 03:51
Jo, z kamenych prazskych obchodu maji nejlepsi cenu, dostanes k tomu este navic dratovou spoust. Se zvedav kdy dorazi na ucet ten cashback, snad sem tam nic nezvrtal...
mUheE (31)|8.6.2013 08:50
Jo tak to me taky celkem zajima .. ale urcite to maji ve smlouve nejak podchyceny ze na to maj casu dost:) ale dojit snad musej :) protoze za ty praachy se da koupit baterka :D treba

---------- Doplněno v 08:50 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:47 ----------

tedka je o tazka jestli se dostanu do Prahy tedka nekdy ,...protoze jsem hrozne natesenej :) a rad bych se podelil s prvnimi dojmy :D
mUheE (31)|8.6.2013 17:09
ahoj chtel bych se vas zeptat jak byl ten pentax baleny jak byla zapecpecena krabice jestli byla apod. predem diky
kasssy (63)|8.6.2013 20:39
[QUOTE=mUheE;27058]ahoj chtel bych se vas zeptat jak byl ten pentax baleny jak byla zapecpecena krabice jestli byla apod. predem diky[/QUOTE]

Dival jsem se na krabici a niceho jsem si nevsiml. Vypada, ze zapecetena nebyla. Kazdopadne byla tak napechovana papirama a vsim moznym,ze uz by to tam asi nikdo nikdy zpatky nenarovnal:-) snad mimo pracovnika na vychode ktery to balil pri vyrobe:-)
mUheE (31)|8.6.2013 22:21
no me dneska zmatl bracha protoze mi rikal ze to mel vsechno dobre bobalene tim myslim ze vsechny sacky zalepene aspon izolepom a fotak fakuove tak nevim :D asi se ze me dela prdel .. ale tak me to zajimalo protoze kabelaz je jeste zalepena izolepou :D a baterka telo a objektiv nebylo opatreno nicim telo vlozeno do bublinkoveho obalu objektiv taky samo kritky byly sveci
kasssy (63)|9.6.2013 11:59
Prohrabal jsem krabici. Na zadnym sacku zadna izolepa nebyla. Fotak a objektiv byl v bublince, taky nezalepenej. Neco bylo v rychlouzaviracim sacku. Ale co to bylo uz nevim..:-) a ani druhy objektiv nebyl nijak zapecetenej,nebo zalepenej.
mUheE (31)|9.6.2013 18:03
aaa mam ji doma panove k 30 black 18 -135 wr moc spokojenej uz se tesim na prvni snimky :)
mUheE (31)|9.6.2013 21:02
chtel bych se zeptat co mate na cisteni ? ja premyslim nad takovym steteckem kterej vipada jako pero , doporucivala mi to zenska v obchode tak nevim zkusenost stim nemam
kasssy (63)|10.6.2013 08:57
Taky si necham poradit. Ikdyz zatim cistit netreba. Objektivy temer nemenim a z venku ho hodim do mycky a uvidime:-)
Spis bych potreboval poradit nejakou moudrou knihu. Zacinaji me vadit veci,ktery jsem u kompaktu neresil:-) hlavne ohledne nastaveni v horsich podminkach(napr. Vcera foceni pod stromama kde se strida ostry svetlo se stinem...) na netu se daji najit informace,ale tam nerad ctu dlouhy clanky:-). Kniha je kniha. A jet nekam daleko na kurz se me nechce..
RayeR (50)|12.6.2013 01:52
S balenim si uz nevzpominam, nechal sem si ho na prodejne predvist, takze to prodavac predemnou primo rozbaloval a myslim, ze bylo vse zabaleny jak melo, objektiv vedle v sacku, telo zaspuntovany vicekm, kabliky zavazany...

Co se tyce cisteni, tehda sem koupil k canonu hama lens pen asi za 200, na jednom konci to ma vysouvaci stetecek na ometani prachu a na druhem konci pod vickem je asi 1cm kozeny tercik napusteni nakym grafitem-cosi na lesteni otisku prstu ci fleku po vodnich kapkach na sklech. Funguje to dobre i po letech. Nosim stale sebou v kapsicce u pouzdra.
kasssy (63)|14.6.2013 12:03
Ahoj. Mám dotaz a možná problém... Jak vám funguje na K-30 AF-S a AF-C? Já vůbec nevidím žádný rozdíl. Na oba režimy někdy foťák drží zaostřený bod a někdy přeostřuje jakmile pohnu foťákem na jiný bod. Mám nastaveno ostření na střed. A to i pokud foťák pípne, že je zaostřeno... Můžu mít někde něco blbě nastaveno, nebo je chyba ve foťáku?? zkoušeno se setovým objektivem 18-55 WR
RayeR (50)|14.6.2013 13:55
Tohle sem zatim nijak este nezkousel, nefotim skoro vubec v pohybu. Zkousel si to v liveview rezimu?
mUheE (31)|14.6.2013 22:01
ahoj myslim si ze tohle vlakno by ti mohlo pomoct http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-k-5/177437-auto-focus-s-vs-auto-focus-c-interesting-observation.html sice nejde primo o k ¨30 ale to bude stejne ..
RayeR (50)|18.6.2013 02:58
Tak jsem to zkousel a normalne mi to preostrovalo jak jsem prejizdel s ostricim bodem po zabradli k sobe a od sebe, v liveview nikoliv.

btw poridil sem z druhe ruky levne tele SMC DA L 50-200/4-5,6 ED, neni to zadny zazrak, musi se hodne clonit, ale na obcasne pouziti to ujde...
Podstatne vic hodlam investovat do nahrady setaku.
kasssy (63)|18.6.2013 04:58
A po prepnuti do polohy AF-S nepreostruje? Me to prijde,ze si preostruje podle nalady...
RayeR (50)|19.6.2013 10:51
Jj, v AF.S rezimu, namacknutim nekam zaostrim a drzim namacknuto a kdyz pak pohybuju po nakym objektu (jako treba trubka zabradli), tak se to na nej preostruje.
RayeR (50)|21.6.2013 14:54
Tak maly test skla na 200mm
http://rayer.g6.cz/1tmp/moon-orig.jpg
a neco malo ze vcerejsi bourky
http://rayer.g6.cz/1tmp/blesk.jpg
(setak, 18mm)

---------- Doplněno v 14:54 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:49 ----------

Taky jsem vyzkousel novou verzi ovladaciho programu pk_Teether 0.72 pro PC, neni to uplne ono, ale da se to s K-30 pouzit. Testovane fce:
nastaveni clony: OK
nasteveni casu: OK
nasteveni ISO: detekuje nastaveni fotaku ale nelze menit
nastaveni barevne teploty: OK
nastaveni kompenzace blesku: OK
zapnuti debug mode: OK
http://www.pktether.com/
RayeR (50)|4.7.2013 01:03
Tak mi po par tydnech dorazil z ebaye ten adapter na tuzkovky, vypada to OK, nikde nic nedrhne. Celkova suma strzena z uctu 93Kc :)
Odhaduju, ze s tema 2,7Ah by mohla bejt teoreticky vydrz az o 50% delsi...

mUheE (31)|5.7.2013 10:05
ahoj tak to neni vubec spatna cena :D nechces mi taky jeden koupit ? :D
kasssy (63)|6.7.2013 07:31
Za takovy penize bych si ten adapter koupil taky :-) za domaci cenu je porizeni adapteru spis snobarna,jak porizeni sikovnyho prislusenstvi.:-))
mUheE (31)|6.7.2013 08:56
Jo to mas uplnou pravdu :) taky se ho pokusim koupit jinde za lepsi peniz, kdyz se bavime o prislusenstvi.. mate nejakej batoch na k 30 ?
kasssy (63)|6.7.2013 22:07
[QUOTE=mUheE;27215]Jo to mas uplnou pravdu :) taky se ho pokusim koupit jinde za lepsi peniz, kdyz se bavime o prislusenstvi.. mate nejakej batoch na k 30 ?[/QUOTE]

Já ne. Mám jen brašnu na foťák s objektivem. Kdysi jsem ji kupoval ještě pro Canon eos300. Něco takového, jen o pár generací starší:-) http://www.hama.cz/produkt/aha-brasna-110-colt-jumble-grafitove-cerna
A na druhý objektiv (55-200) jsem koupil pouzdro na kompakt a když ho beru sebou, jen ho připnu k původní brašně:-) Je to ne zrovna super řešení, ale s oběma objektivy moc často nevycházím na lov:-))
RayeR (50)|9.7.2013 01:48
Odkaz jsem sem daval
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
staci si zaridit paypal a ucet na ebay. Ja sem ted bohuzel se zrusenim AXA uctu prisel o visu, tak si to budu muset osefovat jinde, ale nehodlam za to nic platit.
Pouzdro pouzivam Vanguard od 350D, akorat na fotak s nasazenym objektivem, nerad bych tahal neco velkeho, ale to ma kazdy jine preference...
RayeR (50)|10.2.2014 00:56
Tak tu mame dalsi FW update pro K-30
(zadne zavratne novinky, celkove zlepseni stability)
http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/support/digital/k-30_s.html
Antivir123 (81)|10.2.2014 10:54
Mě už K30 s tímhle FW přišla a byl to asi výstavní mode (dole byla známka požití stativu nicméně podle Exif má aktuálně ca 1200 Expozic takže cajk). Pouzdro používám Lowepro Adventura 160 s K30 pĺus 2 objektivy, 8x AA Eneloop, AA Adapter(z číny - doporučuji žádné problémy podle exif dat je pro focení komfortních 7V plus..Eneloopy zvládají v poho zimu) plus balonek a nabíječka akumulátoru a dokonce se tam vejde i manuál a je tam místo ještě(alespoň) na 2 pevný skla:)
RayeR (50)|11.2.2014 22:09
A zkousel si nejak porovnat delku vydrze na AAcka proti origo LiIonu? Ja sem este nejel nikam tak dlouho mimo civilizaci aby mi nestacil ten LiIon, ale adapter na AA mam pripraveny v zaloze.
Antivir123 (81)|11.2.2014 23:34
Zatím vydržely cca 300 Fotek - Eneloop 1900(dost z bleskem) ale bylo tam hodně prohlížení. Tady jde spíš výhodu že origo aku se vic sám vybijí tak jako taková "železná" zásoba jsou podle mě OK:) a když dojdou i ty tak koupit no:) A nebo sebou mít nějaký pěkný čínský SOlar panel a nabíjet/ popř na moto za jízdy. Bavil sjem se po netu s holkou z USA a s manualnimy sklama a bez blesku prej i víc než 600 - ale to je mít vyplý displej a používat fotak jako Prakticu - Asi budou taky lepší na zimu, ale v minus 10 bylo Podle exifu ve fotaku komfortních 18 a 7,4v) S jakýmikoli Jako-Eneloop - Low self-discharge , malé samovybijení neuděláš chybu, nicméně asi objednám i jednou lion čínu na zkoušku.

Dodatek- Alkalické na jednou použití podle Pentax fóra dají i 1000 cvaku. Pokud trošku zdáváte angličtinu tak registraci opravdu doporučuji:) Tam se řešilo zda je normální že fotak vydá zvuk z reproduktoru pro zapnutí:) A jak mýt matnici v umyvadle:)
ICEBOSS (19)|12.2.2014 05:30
[QUOTE=mUheE;27215]Jo to mas uplnou pravdu :) taky se ho pokusim koupit jinde za lepsi peniz, kdyz se bavime o prislusenstvi.. mate nejakej batoch na k 30 ?[/QUOTE]

Ja mel na K-5 II puvodne Vanguard Up-Rise 22 a ted jsem poridil batoh Up-Rise 45. Vanguard dela dobry veci... :)