Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Problém s ostřením u Canonu eos 70D

Pavel Olivík (160)|31.7.2014 10:58
...pořád se tady řeší (ne)kvalita fotoaparátu,ale málo kdo tady nahodil nějaké fotografie...zajímalo by mě jaké byly nasazeny objektivy plus EXIF...vlastním Canon EOS 70D přes půl roku,ale nikdy jsem nezaznamenal žádný problém...kde teda může být problém...

...opravdu mě to zajímá,jelikož co jsem se bavil s kamarádama o objektivech,tak Ti říkali,že někdy je nechat seřídit objektivy značky Tamron a Sigma,aby si sedly s fotoaparátem...ale já opravdu problém nemám...tak bych rád nějak poradil...
leonekx (1)|9.11.2014 09:20
To je docela zajímavé před pár dny jsem si koupil Canon EOS 700D se stejným objektivem a mám úplně stejný problém za horších světelných podmínek (focení v místnosti s bleskem) jsou 2 fotky ze 4 nezaostřené přesto, že fotoaparát indikuje, že zaostřil...dost mě to štve. Ostří hůř než můj starý dobrý kompakt Canon Powershot S5 IS...ten ostří spolehlivě a bezchybně. Děje se to hlavně při krátkém ohnisku jakmile přizoomuju je to ok. Abych řekl pravdu nevím co s tím. Je to taková dost obtížně reklamovatelná chyba dělá to nahodile.
rofag (1)|28.12.2014 11:57
Nenechte se odradi bagatelizovanim problemu s ostrenim. Kdyby se problemove choval kazdy kus tak by to byla vlastnost. Ja jsem mel stejne problemy se 600D a po navsteve znackoveho servisu v Praze jsem odesel hodne rozezlen (tehdy jsem pro sve tvrzeni nemel zadne podklady pouze zkusenost). Bylo mi sdeleno, ze za kazdy kus ktery dam k reklamaci zaplatim nemalou castku pokud to nijak nedolozim. Tak jsem to vse zbalil a sel vytvorit pro svuj "pocit ze zkusenosti" podklady.

1. precetl jsem hodne o mechanizmu ostreni
2. dal jsem dohromady vsechny zarucni listy, nechal je radne orazit nebo k nim prilozil faltury
3. idealne foto v RAWu. (je tam vse o nastaveni vcetne ostricich bodu)

Asi po mesi prace jsem si take vlastne ujasnil kdy to blbne (clony, okolni osvetleni, ...) a co vlastne neni vporadku a jel tam podruhe.
Zamestnanec pochopil ze mne jen tak neodbude a podle fotografii v RAWu naznal ze nekecam. Tak jsem jim tam nechal
telo, tri objektivy a odesel. Asi do mesice se mi ozvali, ze je to hotove a ze u kazdeho kusu museli s "necim hnout".

Vysledek byl ale znat. Neni to uplne super ale uz se s tim da pracovat.

Pouceni : Pred koupi kazdeho tela hledejte info o problemech s autofocusem (i proto jsem se dostal az sem jelikoz zvazuji nakup 70D). Ono totiz autofocus je velice presne zarizeni. A pokud nefunguje spravne je telo jen pro zlost. A necekejte ze u konkurence je to jine. Canon nebo Nikon vse stejne. Obe znacky vyrabeji pro cely svet takze nemaji cas si pohrat s kazdym telem zvlast.

Ale, abych plane nekecal, zpet k 70D. Tady jsou odkazy na problemy s ostrenim , kdy pres nahled (display) funguje podstatne lepe nez ostreni pres hledacek

http://www.thephotoforum.com/threads/are-all-canon-70d-units-affected-by-the-focusing-issue-or-just-the-first-ones.366981/
http://digital.photorecommendations.com/recs/2014/03/70d-center-focus-point-issue/


A je toho na forech celkem dost takze asi na tom neco bude.

Pro majitele 70D odkaz na SW, ktery dokaze seridit focus nebo alespon muze pomoci pri vytvareni podkladu pro servis

http://www.reikan.co.uk/focalweb/

Proto pevne nervy, jeste vice vule a take hodne stesti.

A vezte ze prodanim tela si moc nepomuzete, protoze pokud nenarazite na blbecka, stejne nejakou dobu ze zakona odpovidate za skryte vady takze se vam muze vratit zpet.