Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt na "děcko" :)

Rambaldi (2)|23.10.2013 11:21
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu, jaký foťák koupit do 5.000 Kč, jedná se mi o zachycení dítěte v místnosti hlavně. Zoom nějaký normální, spíš tedy o slušnou fotku za špatných podmínek a případně rychlost foťáku.
Děkuji za jakoukoliv radu, přeji pěkný den.
nephilim (353)|23.10.2013 15:30
Tak tímhle jsem si také prošel a proto si dovolím říct, že do 5 tisíc není kompakt, který by tohle bezpečně zvládl. V místnosti je vždy málo světla a běhající dítě se vždy pohybuje příliš rychle. ;) Hledal bych tedy ve výprodejích profi kompaktů jako např. XZ-1 nebo výprodej Nikon1 J1, případně nějaký Olympus či Panasonic se systémem 4/3.
Je mi jasné, že mnohými budu za tato kacířská slova kamenován. Je možné na to jít dvěma cestami. První, koupit "běžný" kompakt či UZ. Záhy se ukáže, že na tohle nestačí a v druhém kole bude konečně zvoleno něco, co má naději naplnit očekávání. Druhou cestou je jít rovnou do něčeho co jsem popsal a ušetřit si tak zklamání a peníze.
Ať tak či onak, přeji hodně zábavy při focení. O co jiného nakonec jde, že? ;)
nephilim (353)|23.10.2013 15:59
A Nikon1 V1 by díky hledáčku byl lepší varianta než J1. Je to daň za absenci interního blesku. Rychlost ostření samozřejmě nemá na mou D300ku, ale na děti pobíhající po pokoji by to mohlo stačit. Dceři jsem před rokem koupil Nikon1 J1 a pořádně tohohle drobka otestoval, takže vím, o čem mluvím. :) Samozřejmě, že nejlepší by bylo koupit zánovní DSLR, např. Nikon D3100 a klidně se základním objektivem 18-55, ale to stěží půjde pořídit do 5 tisíc.
Rambaldi (2)|24.10.2013 15:44
Moc děkuji za super odpověď, právě že já doma už mám D3100 a chtěl jsem jen něco "do ruky" na rychlovku :)
Ono vlastně je to pro moju, když jede k její matce, tak tam na focení, nějak se toho Nikonu bojí. Nečekám od toho zázraky, to ani nejde v této ceně, ale opravdu jen něco na vycházky atd.