Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon

lifter1992 (2)|15.12.2013 23:32
Zdravím všechny příznivce kompaktů. Chtěl bych se zaměřit více na focení a zkoušet co mě bude bavit fotit :-). Sháním levný kompakt do začátku (cena do 2500 +- 300 Kč - pokud by se zde pohyboval nějaký zajímavý model). Fotit budu sportovní aktivity, město, taky s přáteli, občas rodinné foto a přírodu (ne makro, ale spíše krajiny). Kvůli těm sportovním aktivitám by se mi hodil "dobrý" zoom. Chtěl bych foťák, na kterém bych se mohl naučit základy a najít sám sebe. Kvalitní si pořídím až budu vědět přesně co chci ;-), ne teď. Můj kandidát je zatím tento Canon PowerShot SX150 IS. Myslíte si, že by se ke mě hodil, nebo by jste mi doporučili úplně něco jiného? Díkes za odpověď.
Begy_cz (537)|16.12.2013 07:32
na základy v téhle kategorii asi OK
Otázkou je co ti dovolí foťák nastavit, ale vzhledem k tomu že má volič režimů tak snad dobrý. Co bude určitě limitem je prťavej čip a vysoký rozlišení - budeš mít problémy za nižší intezity světla. Takže buď vysoký ISO - což bude při tomhle čipu šumět jako prase, nebo prodloužit čas - což budeš mít zase většinu fotek mázlých. Speciálně čím větší zoom - tím větší problém, protože světelnost objektivu ti bude víc škodit.

Jen s tím, jestli to myslíš s focením jen trochu vážně budeš do půl roku kupovat jiný přístroj.
kultus (1295)|16.12.2013 09:56
presne tak jestli chces opravdu neco zkouset tak minimalne zkus olympus XZ10, mozna jeste XZ-1 jestli ho jeste maji...koupe obyc.kompaktu na zkouseni je zbytecnost a stejne bude jen na momentky. Po 2 mesicich na to prijdes, budes ho prodavat a koupis stejne neco drazsiho a celkove se ti to prodrazi...
Begy_cz (537)|16.12.2013 13:09
případně počkej po vánocích, věřím že Aukro bude plný poměrně slušných přístrojů. Dnes se dají pořídit staší zrcadlovky kolem 2-3tis Kč - a věř že stará zrcadlovka stčí do kapsy jakýkoli levný kompakt.
A pokud nebudeš extra náročný tak ti ta zrcadlovka vydrží nějaký ten rok
Pavel Matějka (394)|16.12.2013 13:28
Ale nevejde se ti do kapsy, budeš tahat brašnu nebo batoh. Za čas se začneš shánět po něčem menším... :D
Begy_cz (537)|16.12.2013 13:47
pak je tu kategorie CSC. To se do kapsy vejde (sám mám teď Olympus E-PL3) ale to jsme cenově (i u bazarových kousků) trochu jinde
lifter1992 (2)|16.12.2013 14:47
Děkuji za vaše reakce.. Nechápu, když každou chvíli něco kupuju přes eBay/Amazon, že jsem úplně zapoměl na naše české Aukro. Ten foťák bych přes to Aukro klidně koupil.. Do cenové hladiny 3000 jsem tam našel tyto kousky (víc do toho zatím dát opravdu nechci, investoval jsem jinam a chci mít 2 fotáky - jeden který si budu brát všude sebou a další, se kterým bych v budoucnu pouze dělal lepší fotky. Nejvíc se mi pozdává asi ten Fujifilm, co na to vy? Díkes za vaše reakce.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Begy_cz (537)|16.12.2013 15:20
to vše jsou jen ultrazoomy - tady kvalitu moc nehledej...

---------- Doplněno v 15:20 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:18 ----------

a upřímě, rozdíl ve velikosti mezi ultrazooomem a zrcadlovkou je minimální. Zato rozdíl v kvalitě propastný, jak čipu tak optiky
Begy_cz (537)|16.12.2013 15:30
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - SONY má sice dost neduhů, ale na začátek by to mohlo stačit

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - + nějaký klidně setový objektiv a podle mne super
Komo (840)|16.12.2013 15:56
Ty si uz viac menej rozhodnuty, len cakas, ze ti to tu niekto pozehna. To sa ale nestane.
Milan Šurkala (3381)|16.12.2013 20:26
[QUOTE=Begy_cz;28444]Speciálně čím větší zoom - tím větší problém, protože světelnost objektivu ti bude víc škodit.[/QUOTE]

Ono je to přesně naopak. Čím větší zoom, tím lepší světelnost zpravidla máš (v této cenové kategorii), protože se ti ta světelnost roztáhne na větší zoom. Příklad, pokud budeš mít F3,5-5,9 objektiv s ohnisky 28-140mm a 28-280mm, pak ten 28-280mm bude mít na těch 140mm (kde 28-140mm bude mít oněch F5,9) třebas jen něco okolo F4,5, možná F5...

Každopádně v této cenové kategorii to na focení sportvních aktivit fakt nevidím. Teda nevím jaký sport máš na mysli, pokud to budou šachy focené s bleskem, tak asi ano :-) Ale ne, vážně. Dnešní kompakty mají hodně špatné světelnosti, takže na dynamické děje musí být sakra dobré světlo, aby to bylo ostré, jinak si můžeš dovolit spíše jen panning (pohybově rozmazané fotky). Při této cenové kategorii je ten Canon SX150 IS asi fakt nejlepší volba (z nových kompaktů). Jinak bych zvážil něco staršího, ty ultrazoomy z aukra bych vynechal, hlavně ty Mediony. Když už starší ultrazoom, tak pohledat nějaké Panasonicy TZ6 až TZ10, Panasonicy FZ... No, a pak nějaké starší zrcadlovky také nemusí být marné, ale tam to asi s nějak velkým zoomem nebude a budou to už docela starší kousky.
Begy_cz (537)|16.12.2013 20:45
jsem to asi blbě napsal. Chtěl jsem říct, že čím víc budeš přibližovat - tím se budou parametry expozice zhoršovat.