Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: náhrada za Canon ixus 80IS

Neregistrovaný (0)|19.3.2014 14:04
Tazatel: Kepler

Znění dotazu: Zdravím,
zvazuji koupi noveho fotaku. Hlavne na foceni a videa nasi male dcery, rodinne oslavy, dovolene atd.Momentalne mame Canon Ixus 80IS a v mistnosti dela rozmazane foto a video je tragedie. Hledam neco v cenove relaci 6-7 tisic. Co jsem tak procital tady to forum, tak je doporucovan Olympus XZ-10.V teto cenove jsem jeste nasel Nikon 1 J2, Nikon 1 S1, Olympus E-PM1, Olympus E-PL3.
Jen podotykam, ze ja i manzelka jsme uplni amateri (ja bych se chtel v budoucnu o foceni trochu zajimat). Takze otazka zni jaky fotak byste mi vzhledem k memu upotrebeni doporucili?
predem diky
Komo (840)|19.3.2014 14:28
Ak si ochotny ist do bezzrkadlovky, tak J2 je dobra volba za tie prachy.Epm1 a Epl3 by som vynechal. Za osem dostanes Epm2. A ten je ovela lepsi.
Neregistrovaný (0)|19.3.2014 16:17
jeste by ten fotak mel byt rychly (z tohoto duvodu jsem vyradil nikon P330)
kultus (1295)|19.3.2014 17:00
tos udelal dobre, jeste bych pridal XZ-2 taky za 8000,- nebo samsung NX2000 taky za osmicku, ale zase Nikon J2 je ted jen za 5000,- na mall.cz!!!
Pavel Matějka (394)|19.3.2014 17:19
XZ-2 na video radši ne.
Sakini (1174)|20.3.2014 12:16
Pokud má být rychlý, dělat dobré fotky i za horšího světla, a chtěl bys Olympus, tak E-PM2 za osm tisíc je mnohem lepší koupě než E-PL3 nebo E-PM1. Jednak má velice rychlý AF i operace, a jednak senzor nejvyšší třídy který je schopný i při špatném světle dělat použitelné fotky. Navíc Olympus má dobře zmáklé jpegy a opravdu pěkně fotí, video taky není vůbec špatné, a ovládání už není tragické jako u E-PM1. Pokud to nemusí být nutně hodně kompaktní ve stylu XZ-10 nebo XZ-2, tak E-PM2 je škoda nebrat.
Nikon J2 je taky hodně rychlý a šikovný, a hlavně ta cena je skvělá, pokud tedy hodláš spíš šetřit. Co se fotek týče bude E-PM2 viditelně lepší. Oba ovšem jdou používat bez nějakých hlubších znalostí nastavování, stačí jednou naštelovat a fotit, oba typy jsem už takhle dohazoval naprostým začátečníkům a spokojeně si dnes fotí rodinu.
Neregistrovaný (0)|20.3.2014 16:10
Po dohode s zenou by to mel byt spise kompakt. Takze ve hre je ten olympus XZ-10 a díky rozmerum snad i ten Nikon 1 J2 (i kdyz ma oddelavaci objektiv). Urcite se vydam do kamenneho obchodu a ochytam si je na vlastni kuzi.
Z techto dvou byste volili ktery? (Myslim, ze podle recenzi neudelam chybu ani s jednim :-))
Komo (840)|20.3.2014 19:28
Kup jej XZ-10. Ak casom zistis, ze nestaci, ty si kupis nieco lepsie.
Mirda4 (79)|20.3.2014 19:38
Fotografie na J2 jsou velmi slušné a často velmi dobře použitelné i při ISO 3200, což je na palcový snímač skvělý výkon a pořád mě tento přístroj nepřestává udivovat svým výkonem za tyhle peníze. A v oblasti videa těžko hledat konkurenta v cenové oblasti do 10 tisíc Kč (naprosto žádný rolling shutter efekt, příjemně hladký chod objektivu při zoomování). Za ty prachy co je teď v akcích nemá cenu o tom přemýšlet. Navíc nikdy neříkej nikdy, co kdyby pro tebe časem byla možnost výměny objektivu za jiný velkou výhodou. Takže za mě Nikon J2 nejlépe se stabilizovanou 10-30 VR a nebo eventuelně nestabilizovanou 11-27,5, ten má výhodu zase v menších rozměrech a tím pádem větší skladnosti a už se velikostí hodně blíží ke třídě profi kompaktů.
Sakini (1174)|20.3.2014 20:33
XZ-10 má výhodu světelného objektivu a je menší, ale J2 ti dá víc prostoru k případným chybičkám a víc se dá šponovat, navíc je celkově výkonnější při porovnatelné ceně. pro začátečníka je lepší Nikon, Olympus potřebuje pro maximální výsledky už trochu víc snažení a znalostí.