Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 49

Téma: Víkendová diskuze: Fotomobily - Mají vůbec smysl?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Fotomobily - Mají vůbec smysl?

Už pěknou chvíli se přízeň amatérských i pokročilejších fotografů snaží získat malé přístrojky integrované do obyčejných mobilních telefonů, které jsou stále lepší a lepší - fotomobily. Používáte je? Jak jsou na tom z pohledu kvality? Nebo mají vůbec smysl? Ať už si o fotomobilech myslíte cokoliv - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Busy .

Jasne, maju zmysel. Cim dalej tym viac fotiek je v roznych galeriach robenych prave mobilmi, takze ked tam prihodim nejaku z riadneho fotaku, vecsina ludi je udivena kvalitou a cistotou mojej fotky ...

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

Tak především - otázka je položená zcela chybně... Správně by mělo být: Kompakty, mají ještě vůbec smysl?

Moje odpověď je, že ve srovnání s fotomobily nikoli. Především asijský trh je ve fotomobilech naprosto jinde než Evropa (minimálně o 5 let před námi), fotomobily jsou kvalitou obrazu srovnatelné, ne - li lepší, než kompakty. Jediný problém fotomobilů je nízká světelnost objektivu, malý výkon blesku a menší možnosti nastavení. K čemu ovšem jsou kreativní režimy u kompaktu, když z něj při focení v lese z něj vyleze stejně zelenofialová fotka??? Na focení na párty, v hospodě, na focení momentek mě stačí fotomobil, nevidím důvod, proč tahat po kapse další krabičku, která stejně fotí mizerně. Když chcu kvalitní fotku, sahám po zrcadlovce, ale tu nebudu tahat do knajpy...
    Zkoušel jsem tisk z 3 MPix foťáku integrovaném v TyTN II, fotky vypadají velice slušně. Na víkend odjíždím mimo dosah i-netu, takže fotky sem upnu nejspíš až v neděli

To Busy: tak u Panasonicu bych byl kvalitou a čistotou fotky taky řádně udiven....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Myslím si že fotomobil pořád fotí na prd. Možná jednou bude něco pořádného ale už jen představa jak fotím s takovou malou krabičkou od mýdla nevím no :-) Člověk musí mít v ruce pořádný foťák kde si může vyměnit objektiv a nastavit si co potřebuje. Je pravda že dnešní telefony na momentky asi stačí ale na vážné focení né. Jinak telefony určitě nemají kvalitnější obraz než komapkty aspoň co se týče těch telefonů prodavanách u nás. Už jen ty mini plastové čočky atd.. :-)

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Sice fotak v mobilu mam, ale nepouzivam. Kdyby aspon za jasneho dne delal pouzitelne fotky, tak OK. Jenze ono i za jasneho dne to foti uplne strasne :-D Takze alespon u meho mobilu zni odpoved Ne, fotomobily nemaji smysl :-)

Busy .

Citace Původně odesláno od Filcka Zobrazit příspěvek
    To Busy: tak u Panasonicu bych byl kvalitou a čistotou fotky taky řádně udiven....
    Pod pojmom "riadny fotak" som myslel skor moj stary Olympus C-2

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Karlos5573 Zobrazit příspěvek
    . Už jen ty mini plastové čočky atd.. :-)
    K čemu ti je skleněná čočka u kompaktu, když jeho objektiv má jinak všechny myslitelé optické vady?
    To radši plast bez zoomu...

Ganec

S tou svetelnostou to nemusi byt az take zle ...

Podla tohto press releasu:
    http://www.sony.net/SonyInfo/News/Pr...44E/index.html

ma 12M senzor svetelnost F2.8, teda lepsiu ako dnesne kompakty s viac ako 3x zoomom ;-)
    Kedze ma chip 1/2.5'' tak na jeden pixel vychadza len o cosi menej miesta ako na pixel u tohtorocneho kompaktu.
    Objektiv nie je zoomovaci, takze moze byt jednoduhsi (ci lepsi to netvrdim no mohlo by to byt aspon porovnatelne).

Tie zabery teda uz mozu byt porovnatelne .. ak nepotrebujeme zoom (ktory sa casto hodi).
    No samozrejme mobily este nemaju opticky stabilizator, co je dalsie minus...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Citace Původně odesláno od Filcka Zobrazit příspěvek
    K čemu ti je skleněná čočka u kompaktu, když jeho objektiv má jinak všechny myslitelé optické vady?
    To radši plast bez zoomu...
    Skleněnou čočku jsem myslel spíš u zrcadlovky :-) Ale i tak kompakt má lepší objektiv než fotomobil. Teda záleží na typu ale pokud si odmyslím ty "webkamery" a první dig. telefony tak dneska snad všechno. Pak ta komprese fotek u fotomobilu a šum s barevným podaním + špatná možnost nastavení a u optický zoom ..

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Filcka:
    Především asijský trh je ve fotomobilech naprosto jinde než Evropa (minimálně o 5 let před námi), fotomobily jsou kvalitou obrazu srovnatelné, ne - li lepší, než kompakty.

Na tých najlepších fotomobiloch sú fotky pozerateľné, ale len pozerateľné. Ak sa na niečo hodia, tak jedine do krčmy, ináč obrázok z fotomobilu nie je hodný mena fotografia.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    116

Cely problem tykajuci sa ubohej kvality mobilnych pseudofotakov je mozno v tom, ze vyrobcovia sa snazia znasilnit fotaky tak, aby fungovali v mobiloch. A toto znasilnovanie ma za nasledok znizenie kvality ich hlavnej funkcie - zaznamenavat obraz.

Mozno ze keby sa to cele ponalo uplne naopak, kde by sa vyrobcovia snazili znasilnit mobily tak, aby fungovali vo fotakoch, situacia by bola urcite uplne odlisna. Mal by som kvalitny fotak, co by robil perfektne fotky, a ako pridavnu funkciu by mal telefonovanie. Znasilnenie mobilu az tak nevadi, pretoze jeho hlavna funkcia je prenasat zvuk, a ked telefonujem, nepotrebujem hi-fi kvalitu prenosu zvuku, a nejake to linearne skreslenie alebo sum na pozadi vobec nevadi.

Ze kvalitnejsie kompakty su ovela vecsie ako mobily, to vobec nevadi, pretoze teraz, ked chcem kvalitne fotit + telefonovat, tak ci tak musim nosit velky fotak + mobil. Namiesto toho by som vzdy so sebou nosil iba ten fotak.

Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Zajímavý nápad. Tak schválně, uděláme menší anketu - kolik z vás by si takový produkt (mobil ve fotoaparátu) zakoupilo (resp. mělo o něj zájem)?

Já osobně musím říct, že bych ho asi nechtěl. Jsem rád, že s sebou mohu nosit multifunkční zařízení, které zvládá hodně věcí najednou. GPS, WiFi, telefonuje a krom toho i umí zachytávat nějaké ty momentky. Mobil by měl být podle mě hlavně lehký a skladný, což by v tomto případě být už z principu nemohl. Na druhou stranu si ale ještě pamatuji na dobu, když jsem nosil veeeelikánskou vysílačku - náš první telefon byl Motorola M3888 :-)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    116

Citace Původně odesláno od Petr S. Zobrazit příspěvek
    Mobil by měl být podle mě hlavně lehký a skladný, což by v tomto případě být už z principu nemohl.
    Suhlasim, ale ja som vychadzal z predpokladu, ze chcem vzdy mat u seba po ruke nejaky poriadny fotak, a skladnost jedneho poriadneho fotaku (nech uz je akykolvek) je vzdy lepsia, ako skladnost tohto fotaku + nejakeho mobilu k tomu.

Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Jasně, já neříkám, že je to špatný nápad Jen jsem podotkl, že já bych jeho kvalit asi nevyužil. Pro momentky mi stačí to, co se označuje foťákem v mobilu teď. Na ostatní si beru plnohodnotný foťák. Priority má ale každý někde jinde, že?

Nicméně by bylo rozhodně zajímavé tady rozvinout diskuzi o tom, kolik z nás by tento produkt také uvítalo a proč... Přidáte se se svým názorem ještě někdo další?

_P_

No mne by bola take zariadenie nanic. Preco? Lebo nemam mobil (ci skor mam ale nikam ho nenosim), cize ma nejak nevzrusuju fotoaparaty v telefonoch a tak mozem vsade so sebou vlacit kompakt .

A aby som odpovedal aj na povodnu otazku. Myslim si ze fotomobily maju zmysel, poznam ludi co s tym fotia, kedze nic ine nemaju a celkom im to vyhovuje. Ked som pozeral fotky z takych zariadeni bolo to vidiet ze su z nekvalitneho zdroja, ale asi iba pri 50% velkosti. Mensie to bolo vcelku pozeratelne. Problem mobilov vidim aj v blbom ovladani a celkovo zlej ergonomii na fotenie.

Ked sa nato pozriem komplexnejsie, stale niekto predpoveda zanik istej skupiny fotoaparatov (ci uz EVF, lacne kompakty, alebo foto v mobiloch) a oni stale nie a nie zaniknut.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jde vůbec vybrat?
    Od Zhigi v sekci Kompakty
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-03-2013, 12:45
  2. Víkendová diskuze: Fotomobily - Co od nich čekáte?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 04-10-2009, 19:04
  3. Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 20-05-2009, 10:13
  4. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-03-2009, 10:38
  5. Víkendová diskuze: Gigantické zoomy, mají vůbec smysl?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 17-01-2009, 23:37