Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Canon EOS 450D za par šupu

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Ahoj mam možnost mít Canon EOS 450D+zaklaní objektiv 18-55 za 6000 Kc s brašnou, je to dobrá cena a ma tento fotqak dnes jeste smysl nebo už je moc starý (2008) je perfektním stavu od znameho.

sem vicemene amater, fotím ale produktové fotografie mam ted jen obič digitál
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

V Canonech se nevyznam, ale asi to bude nizsi trida, ne? Nevim, za fotak, ktery je 6 let stary a se zakladnim objektivem, mi to prijde dost. To uz bych radeji dosetril a koupil si neco noveho. Tam uz moc velky cenovy skok nevidim. Ale pockej, co ti napisou ostatni uzivatele. Ja jsem Nikonista a tak bych ti doporucoval Nikon. A u techto veci vzdycky kladu duraz, aby ta vec byla nova.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

450 byl slušný foťák. Když jsem kdysi vybíral zrcadlovku, byl mezi vybíranými. Jeho ceny se v bazarech pohybují od cca 5500,- nahoru, takže cena 6000,- je celkem slušná. Nicméně nevím zda by nebylo lepší něco málo přidat a koupit nový Nikon D300 (D3100) případně Canon EOS 1100D (600D) Cenový rozdíl je cca 2500-3500,- což myslím není až tak moc...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Ja bych volil novy stroj i s objektivem. Zase dat 2-3 tisice navic nevidim, jako strasny problem.

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

díky za rady asi pudu do noveho taky už o tom uvažuju, co by jste tedy doporucili ? ty canony ? D300 nebo 1100D ? sme příležitostný fotograf, nic profi ale rad si hraju s hloubkou ostrosti a to umí jen zrcadlovky s objektivem...tkaže chci nakej uplnej zaklad co má manuální ostření a hloubku ostrosti

a rad bych kdby to umělo natáčet solidne video s možností manuálního ostření behem nahrávání

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od sallvator Zobrazit příspěvek
    možností manuálního ostření behem nahrávání
    U většiny zrcadlovek při videu musíš ostřit pouze ručně. Asi bych volil spíš nikon - má o něco lepší základní objektivy než canon. A s tou D300 byl překlep mělo to být D3000 (D3100). Z těchto dvou bych bral tu novější D3100.

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

ten nikon je už cenove dost vysoko s objektivem uačíná na 10 000, ten Canon se dá sehnat i s objektivem za 7500, okolik je horší ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Poloz si otazku, kolik do too chces vrazit. Ja jsem si pred 2 mesici koupil svoji prvni zrcadlovku a muzu ti rici, ze jsem taky zacal myslenkove jako ty. Neco z druhe ruky. Pak jsem vzal rozum do hrsti a z druhe ruky jsem to zavrhl. Prosel jsem rady Nikonu i Canonu, srovnaval parametrove, ergonomicky, systemy ovladani atd. Asi 2 mesice jsem se s tim pral, co vybrat. Nakonec jsem zavrhl canon a zacal pokukovat po nikonech. Vyloucil jsem nejnizsi radu a rozhodoval se mezi D5100, D5200 a 7xxx. Nakonec vyhrala D7000 a i kdyz me to stalo ranec, tak toho nelituji. Ano je to slupka, ale udelal jsem si radost a jsem za to moc rad. D7100 bych do ted nevyuzil naplno, kdyz i ted se peru s D7000. Takze muj nazor je takovy, vykasli se na zdroje 2.ruky a rozmysli se, co chces. Ja na tvem mist bych si to nejdriv vsechno prosel osahal a pak se rozhodl.

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

já potřebuji ten foták hlavne na točení, točím recenze na příslušenctví k telefonum a chci aby bylo pozadí rozmazané a produkt ostrý, tedy velkou hloubku ostrosti a to umí jen zrcadlovky, kamery s manuálním ostřením jsou hodne mimo cenovou relaci, digitály a telefon to neumí a postprodukcne je to slozité

kdyz uz na to příjde budu fotit na dovolenejch a výletech a "relaxacne" + jak jsme psal přítelkyně i já občas fotíme produkty v bezstínovem stanu

cena co nejnižší, nechci zadne super funkce navíc aní miliardu megapixelu jen zaklad na to obcasne točení detailu a focení detailu a dovolenkove foto

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Velka hloubka ostrosti neni bokeh (rozostrene pozadi = malá hloubka ostrosti), pokud jsem se to ucil spravne Tudiz potrebujes bud svetelny objektiv F/2,8, F/1,8 atd, nebo malou hloubku ostrosti navodit spravnou vzdalenosti fotografovaneho predmetu a odseparovat ho tak od pozadi.
    Ja ti do tveho pocitani kecat nemuzu. Ja veskera videa, co mam, natacim na GOPRO a nic jineho nepouzivam. Pokud to mas mit na nejake profi ucely, pak udelej, jak potrebujes.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

No pokud to chceš hlavně na točení videí, tak běž do canonu. Několikrát jsem různě na webech četl jednu myšlenku: Pokud chceš točit, kup canon, pokud chceš fotit, kup nikon. Na canon 550D dokonce točí i profesionálové - například http://www.smedoma.cz/ .

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

jeste me napadlo, co kdby jsem na ty svoje potřeby koupil naký digitál s výměným objektivem npř Olympus ? PEN E-P3 vyplatí se to za 6500 nebo spíš už připlatit na zrcadlovku

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Nejdůležitější je co budeš fotit. Určitě to bude dobrý set k naučení fotit zrcadlovkou. Canon 450D je přece jen postarší model, takže jej překoná kdejaký soudobý CSC model. Svou fotografickou budoucnost bych v něm tedy neviděl, ale určitě ti nějakou dobu vydrží "na hraní". Pak je tedy otázkou, zda je těch 6 tisíc dobrou investicí nebo jestli si nepřiplatit za poslední model Canonu, Nikonu, případně zda se nepodívat po něčem z CSC.

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

No vypada to že pudu do toho Canon EOS 1100D, v čem vsem je horší než ten Nikon 3100 ? (ten je ale bouzel uz mimo mou cenovou relaci momentálne)

Nováček
    Registrace
    Jul 2011
    Fotografií
    2

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nástupce 450D
    Od lussie v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 26