Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: adaptér pro XZ-2

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Adaptér pro předsádky a filtry na XZ-2 od Olympusu CLA-12 stojí nehorázné peníze na to, že je to kus trubky se závitem. Nemáte někdo zkušenost s alternativními, jako je třeba ten od Kiwi, nebo JJC ?
    Bojím se, aby tyto nebyly úzké a dlouhé a nezpůsobovaly vinětaci na nejširším ohnisku. Máte to někdo? Chci používat polarizák, ale fakt 1200,- za kus trubky...
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

IMHO je adaptér Kiwi stejný, jako JJC. A myslím, že by si Megapixel nedovolil prodávat nefunkční příslušenství.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

na Ebay stojí ten adapter nejlevnější 470Kč - slušná prda... to bych nečekal. Navíc na něj budeš čekat klidně i měsíc...

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Citace Původně odesláno od Pavel Matějka Zobrazit příspěvek
    IMHO je adaptér Kiwi stejný, jako JJC. A myslím, že by si Megapixel nedovolil prodávat nefunkční příslušenství.
    No kus trubky bude funkční vždycky:-) Akorát záleží, ja moc:-) Olympusí adaptér má závit na filtry 55mm, Kiwi 52mm. Oproti Olympusu nikde ani neuvádí délku, tak proto mám obavy. Polarizák asi pro jistotu pořídím ve slim verzi, ale na ten zas nejde žádná krytka. Mě serou, nemůžou ty origo doplňky být za trošičku slušnější ceny?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Citace Původně odesláno od Begy_cz Zobrazit příspěvek
    na Ebay stojí ten adapter nejlevnější 470Kč - slušná prda... to bych nečekal. Navíc na něj budeš čekat klidně i měsíc...
    heh ja se tesil jak koupim na UZ canon redukci na 52mm filtry a oni za to chteli 250,-!!! za jeden hlinikovy krouzek. Nekdy maji ty ceny ti cinani dost nadsazene nevim jestli je to proto, ze se toho tolik neprodava jako jinych redukci, protoze vyrobni cena musi byt stejna 00nic a redukce co jsem kupoval k NEXovi stali 30-40,-

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Hm, prima, tak z daganet.cz mi prodejce napsal, že adaptér "zřejmě" bude vinětovat na nejdelším ohnisku, takže jedině origo a nebo kop do zadku:-(

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Chce prodat dražší?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

nevim, ale logicky mi nesedi, ze bude vinetovat prave na nejdelsim ohnisti...spis nejkratsim kde je nejsirsi uhel zaberu ne? Nebo mi to prosim vysvetlete

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

No nevím, tady píše uživatel http://www.amazon.co.uk/Kiwifotos-XZ.../dp/B009VBVPNA (teda jestli jsem to správně pochopil), že mu vinětuje nasazený polarizák, takže kdyby se použil slim, popř. redukční kroužek a filtr s větším průměrem, tak by to mohlo být v pohodě. Ale to je takové pokus-omyl...
    To jsem fakt první, kdo tohleč řeší?

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    nevim, ale logicky mi nesedi, ze bude vinetovat prave na nejdelsim ohnisti...spis nejkratsim kde je nejsirsi uhel zaberu ne? Nebo mi to prosim vysvetlete
    Pravdu díš, předsedo :-) Jsem se upsal, bylo 23:15, tak se nediv. Samozřejmě na nejširším ohnisku.

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

No tak si odpovím sám:-) Jsem zajel do kamenné prodejny a tam nejdříve vyzkoušel. Adaptér sám o sobě (i když s mírně menším průměrem) je v pohodě a nevinětuje ani na nejširším ohnisku. Polarizák o průměru 52mm jsem ale na něm nezkoušel, mám pro jistotu CPL s průměrem 58mm a redukční kroužek, čím jsem riziko vinětace minimalizoval. Tak snad to někomu pomůže... .

Podobná témata

1. Adaptér na manuálne sklá Nex-Minolta MD.
    Od Komo v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-07-2014, 10:54
  2. Olympus PEN E-PL1 a adaptér M42
    Od minivelvet v sekci Objektivy
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 12-08-2013, 22:11
  3. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-03-2012, 18:33
  4. Adapter Nikon - M42
    Od sajo v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 2