Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr lepšího CSC fotoaparátu

Cobra9197 (4)|22.5.2014 09:00
Zdravím všechny, uvažuju nad pořízením CSC fotoaparátu, jelikož je pro mě a přítelkyni zrcadlovka příliš neskladná, hodně cestuji tak je pro mě nepohodlný sebou tahat další velkou tašku se zrcadlem a sklama navíc. Fotím nejvíc panorama-třeba noční pohledy na město, občas zajdu třeba na srazy aut a podobně, nic extra. Nicméně pořád váhám nad klasickým zrcadlem který je neskladný-mám vybranej Canon 600D plus základní 2 skla, anebo nějakou skladnější CSC, tam mě zaujal Samsung NX300, opět se 2ma základníma sklama. Ale rád si nechám poradit jaký CSC bych měl vybrat, limit mám tak do těch 20 tisíc..což není extra ale snad se něco slušného najde :-)

díky moc za radu nebo tip
Pavel Matějka (394)|22.5.2014 11:09
12 tisíc Oly PM-2 DZK (s dvěma skly) + 6 tisíc přídavný hledáček VF-2. Pokud se ještě sežene.
Cobra9197 (4)|22.5.2014 11:34
Pěknej fotáček, s olym nemám zkušenosti..ale zas oproti E-PL5 a samsungu nemá vyklápěcí objektiv což bych určitě ocenil. Takže E-PL5 nebo NX300, nebo něco jinýho ? vyklápěcí displej by určitě potěšil. A zas olymp má stabilizaci v těle a NX má stabilizovaný objektivy což v recenzích co sem čet vycházelo líp.

E: a ty skla pro olympa od panasonicu nejsou zrovna za hubičku :) ikdyž mají stabilizaci..
Komo (840)|22.5.2014 12:27
Tych kriterii pre vyber fotaka je vela a ty ich zmienujes len postupne. Neviem ake mas skusenosti s fotenim . Mienis dokupovat dalsie skla? Bude sa ti ich pri cestovani neustale prehadzovat podla momentalne fotografovanej sceny?

Chces hladacik? Nebol by pre teba lepsi spickovy kompakt?
Cobra9197 (4)|22.5.2014 12:41
Dřív sem fotíval na základního eose se seťákem, pak kvůli práci nebyl na focení čas takže eos šel dál do rodiny, a já fotil momentky na mobil. Ted sem změnil práci takže čas na focení je po víkendech dost, skla bych si určitě nějaký dokoupil, minimálně nějakou pevnou 30 nebo 50, případně nějakej slabší teleobjektiv.
Přehazovat skla při cestování asi určitě..jinak to asi nepůjde :-)

hledáček nemusí bejt, zvyknul sem si fotit přes displej, hledáček mám jen jako bonus
Komo (840)|22.5.2014 13:03
Zabudol som tam napisat jedno slovko. Myslel som, ci sa ti ich bude CHCIET prehadzovat. Ale ako vidim, mas v tom jasno a kompakt nechces. Ja mam Nex 5 T. Okrem setaka este Sigmu 19. Ak by ta nieco zaujimalo.....
Cobra9197 (4)|22.5.2014 13:15
přehazovat skla proč ne, přehazoval sem je na eosu a neměl se s tím žádnej problém. Začínám spíš pokukovat po NEX-6, kterej už hledáček má..ale zatím spíš tápu bohužel
Komo (840)|22.5.2014 13:34
Je to v podstate to iste ako 5, vratane slabeho setaka.