Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 49

Téma: Sony Alpha ILCE-6000 a čo k tomu ?

Nováček
    Registrace
    Jun 2014

Super, pomohlo mi to, tk idem do II.

Dík
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    jako prilezitostny fotograf zrejme HO moc neresis tak je to jedno
    Ono i tak se tam s tou hloubkou ostrosti nějak extrémně hrát nedá (zhruba na úrovni seťáku M4/3 - APS-C objektivu), takže třeba já mám drtivou většinu fotografií s RX100 na F5,6-F7,1 kvůli kresbě (kde to úplně nejlíp kreslí, to si ještě otestuju). Osobně bych těch 850E za RX100 III také nedal. I když mě tam lákají některé vlastnosti (hlavně ND filtr, lepší senzor než v jedničce, zpomalené video, lepší světelnost, 24mm ohnisko), asi bych nepřekousnul větší rozměry a kratší zoom. Takže být to i za stejnou cenu, asi bych si pořád koupil tu jedničku. Je to prostě o osobních prioritách :-) Každý model jednoduše má trošku jiné zaměření.

Nováček
    Registrace
    Jun 2014

Tak fotak je objednaný, zajtra by som ho mal dostať, nakoniec som sa teda rozhodol pre II. Ešte dokúpiť náhradný adaptér, nabéjačku a ide sa na to. Zatiaľ dík.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od VilicRaj Zobrazit příspěvek
    Ešte dokúpiť náhradný adaptér, nabéjačku a ide sa na to.
    Až to budeš kupovat, mrkni na sadu ACC-TRBX, která obsahuje nabíječku a baterii téměř za cenu jednoho z obou zařízení. U nás baterka i nabíječka za 1300, sada za 1700.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2012

Volil bych trojku. Už proto, že mám jedničku a ten hledáček na ostrém slunci by byl fajn. Ani ne tak kvůli komponování, ale spíše pro kontrolu snímku. Zrovna minulý týden na dovolené jsem si toho "užil" až až.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Nechci zakladat nove tema, nebot mam dilema s objektivem k Sony a6000.

Po precteni mraky recenzi se mi nechce kupovat prumerny setak 16-50mm a na zacatek bych nejradsi zvolil pevnou 35mm f1,8.
    Fotim hlavne street foto, architekturu, lidi a krajinu.Lepsi fotky za horsich svetelnych podminek jsou take podminkou.
    Myslite, ze budu spokojeny a vystacim si delsi dobu s tou 35mm nebo casem budu nucen koupit nejaky zoom?
    Dekuji za reakce.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2014
    Fotografií
    5

To zavisi od teba, tazko povedat co budes potrebovat, ked to sam nevies.
    Ale Sigma ma celkom fajn skla 19/2.8 , 30/2.8 a 60/2.8 a nie su drahe (140-180 eur)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

35mm je na krajinu uz trochu dlouhe, na archi taky nemusi vzdy stacit. Jak pise kolega nademnou, ty musis vedet co budes fotit. Kup si co potrebujes/chces ted, pak se uvidi. Sony ma na E-bajonet i slusne zoomy, ale ty prachy co za ne chce...takze je otazka kolim do toho chces jeste vrazit...

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Ladys - pevná 35mm 1.8 je dobrá voľba. Širokouhlú krajinku cvakneš panorámou alebo zložíš v pc, to isté pri architektúre, aspon nebudeš mať škaredé geom. skreslenie. Portrét zvládne APS-C snímač na clone F 1.8 výborne včetne máznutého pozadia. Prístroj má vysoké rozlíšenie, s pevným pricloneným sklom bude výrez kvalitný. No a ďalej uvidíš...

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Taky si rikam, ze k mym potrebam bude ta 35mm idealni.Hlavne fotim street foto a s timto objektivem se mi snad dostane odpovidajici kvality.Casem bych eventuelne dokoupil nejakou alternativu, az podle toho co budu s tou 35mm postradat.
    Jeste jsem koukal na Sigmu 30mm, byt pres relativne slusne vysledky je to takovy plastak bez stabilizace, ale zase za polovicni cenu.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

To se těžko radí. Každý máme jiné preference a fotíme něco jiného. Neumím si moc představit, že bych delší dobu fotil všechno na jedno ohnisko včetně panoramat. Na nějaké výlety by to taky asi zdržovalo. Těch 35mm u APS-C by na mě bylo asi na některé fotky moc dlouhé. Ale na ten street by to mělo být o.k. U svého prvního foťáku Samsung NX11 (bezzrcadlovka, senzor APS-C) byla v sadě fakt dobrá kombinace pevného skla (30mm f/2) a slušného telezoomu (18-55mm). Pevný objektiv a telezoom se dobře doplňují.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Pevné sklo má výhodu aj po zdravotnej stránke, odkedy fotím na zoom-zoom, pribral som 12kg...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

s tema panoramama je to dost osemetne. 1. siroka fotka se dela prave kvuli urcite perspektive a zajimavosti, kterou ti panorama kolikrat neposkytne. Nakolik bude skresleni patrne nebo osklive to je vec vkusu a umu s tim delat. Stejne tak bys mohl namitat nad vyuzitim jinych ohnisek. 2. 19mm je mene sirokouhla nez treba setak 18-55mm, jestli ma dobrou kresbu umim si s tim predstavit fotit. 3. ne vzdy se da panorama uspesne a kvalitne slozit i s dobryma programama, chce to umet nafotit a mit hoodne stesti. Na vetsi vzdal. to neni problem, jak ale potrebujes zabrat zajimave popredi, ktere je dost blizko, muzou nastat problemy. Jinak ale souhlas 35mm je slusna a pak uvidis...

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Uz jsem i premyslel, ze bych koupil v akci na mall.cz za 18tis s tim setakem 16-50mm, ale dopredu vim, ze bych ho asi pak po koupi 35mm sundal a uz nenasadil, takze tato super cena postrada smysl.
    Kdyby tak byl k dispozici nejaky podobny zoom 16-50mm, ale se svetelnosti kolem f2-2,8, tak bych asi zmenil nazor.
    A co rikate na ty levnejsi Sigma?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ono mit spickovy 24Mpx snimac a pak ho zabit takovym objektivem sice Milan dokazal, ze ve vetsine pripadu ma i spatny objektiv a snimac s vyssim rozlisenim nejaky vyznam, ale urcite bude lepsi koupit neco kvalitnejsiho. Na Ecko toho moc neni...velka slabina toho bajonetu.

http://objektivy.heureka.cz/sony-16-70mm-f-4-sel/

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sony Alpha SLT-A77II
    Od IvanGS v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 13-07-2015, 15:34
  2. Sony Alpha 200
    Od Chadzi v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 21-05-2015, 17:20
  3. SONY Alpha
    Od zeloi v sekci Objektivy
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 06-10-2014, 14:49
  4. Ake mam sanky ? Aky blesk k tomu ? (Sony a3000)
    Od metatron123 v sekci Blesky a osvětlení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 07-07-2014, 11:35