Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Kompakty: Olympus XZ-10 nebo olympus E-PL3

Neregistrovaný

Tazatel: Adriana

Znění dotazu: Dobrý den, potřebovala bych jako laik poradit, co se týče výběru fotoaparátu. Mým favoritem je Oly XZ-10 ovšem typ csc E-PL3 mě zaujal svou výbornou cenou a to +- 6300 s objektivem 14-42 mm II R M.ZUIKO DIGITAL. Po přečtení recenzí a různých fór, stále nemám jasno. Moje představa je jednoduchá, a to v rámci finančních možnosti (+-6000) pořizovat co nejostřejší fotografie. Zajímalo by mě, zda jako laik poznám rozdíl mezi fotografiemi z fotoaparátu typu XZ-10 a typu E-PL3. Jednodušší bude pro mě určitě ovládání XZ-10, ale pokud by rozdíl výstupu byl rozpoznatelný i mým laickým okem, tak bych uvažovala i o koupí CSC.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Rozdil poznat bude, ale nebude zasadni. Nemyslim si, ze by ovladani EPL3 bylo nejak slozitejsi-spis asi jine, chce si to jit osahat na prodejnu...jestli ale muzes pritlacit s cenou koupil bych uz EPM2 tam by uz byl rozdil mnohem vetsi jestli chces opravdu ostre snimky...pocitej ale s tim, ze ty CSC olympusu nemaji vestaveny blesk a tak budes muset pripojit tu externi "kontrolni vez krizniku ze Starwars" co k tomu davaji jako blesk

Neregistrovaný

Jasně no...i tak díky, každopádně ještě pouvažují, pravda že jsem spíše pro kompaktnost, takže ten blesk by mi dost asi překážel..no asi to fakt půjdu prozkoumat do obchůdku)

Neregistrovaný

A ještě bych se zeptala lepší volbou by byl E-PL3 nebo E-PM1?

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Základem a schopnostmi jsou stejné, u E-PM1 dostaneš dost okousané ovládání se kterým se některé věci dělají hůř, E-PL3 je v ovládání lepší a navíc má výklopný displej. Fotky bude stejné, senzor a ostření jsou shodné stejně jako setový objektiv.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Já, jako majitel XZ-1, což nefotí hůř jako XZ-10 a zároveň majitel E-P3, což fotí stejně jako E-PL3 musím konstatovat, že rozdíl ve fotkách XZ-10 a E-PL3 bude a to dost zásadní.
    Ovšem PEN není kompakt a tak pro jeho všestrannost se jeví vhodné dokoupit i jiný objektiv(y). Takže například s lacinými objektivy Sigma naděláš velkou parádu za pár šupů (když tě to chytne...).

Podobná témata

1. Kompakty: Olympus sh-50 nebo jiny?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 20-02-2014, 09:00
  2. Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 10-02-2014, 15:44
  3. Canon G15 nebo Olympus XZ2 nebo Nikon 7700 ?
    Od horizont v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 07-11-2013, 19:32
  4. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-08-2013, 12:25
  5. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 01-08-2011, 09:58