Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 57

Téma: nevím si rady

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

tak jsem to rozbalil musím říct že je to podstatně větší než znám z nikonu d60 ale pohled je božský působí tak sebejistě a dokonale... mám radost
    Proč jsem se takhle rozhodl jako amatér hned odůvodním.. low-end zrcadlovku se slušným objektivem dneska pořídím za cca 17 tísíc a víc.. a tohle už je dost peněz.. když jsem vzal v potaz, že utratím takové množství peněz za nějaký low-end, tak mi těch peněz bylo líto.. postoupil jsem k d5300 a byl jsem najednou na 24 tisících.. a nakonec jestli má člověk utratit dvacet nebo třicet tisíc.. to už takový rozdíl není když ví že už jen za jeden desetitisíc navíc bude krásný spolehlivý a kvalitní fotoaparát... druhá věc je, jak tady zmínil kolega, že když už sebou budu ty kila tahat, tak ať to za to stojí a jak říkal druhý kolega, přes víkend bych asi umřel nedočkavostí kdybych měl čekat až do podnělka Jelikož nejsem fotograf a fotit začnu s chutí hned po nabití té zpropadené baterie která se nabíjí už hodinu a ne a ne mít dost, tak zde nemohu zveřejnit žádné ukázkové foto, ale snad postačí fotky z mobilu z mého unboxingu fotky stojí za prd prtože mi na mobilu odešel blesk ale i tak dám je sem děkuji všem za rady osvětlili jste mi že zrcadlovky jsou opravdu to, co jsem si vždy přál
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMAG1371.jpg 
Zobrazení: 101 
Velikost: 1.37 MB 
ID: 1079   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMAG1367.jpg 
Zobrazení: 94 
Velikost: 1.47 MB 
ID: 1080   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMAG1366.jpg 
Zobrazení: 100 
Velikost: 1.29 MB 
ID: 1081   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMAG1364.jpg 
Zobrazení: 88 
Velikost: 1.43 MB 
ID: 1082   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMAG1361.jpg 
Zobrazení: 86 
Velikost: 1.17 MB 
ID: 1083  
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

To je svým způsobem skvělý přístup, ale snad nikdo tu nenabádal k low end zrcalu za 17 litrů. Jde tu například o to, že časem začneš pociťovat potřebu něčeho, co mají jiné mašiny, nebo zjistíš, že ten fotoaparát je peklo tahat úplně všude, a být připravený na focení stylem "co kdyby se teď něco našlo" časem omrzí. Fotoaparát budeš nechávat doma víc a víc, a bude jen ležet na polici. To samozřejmě u tebe nemusí nutně být pravda, ale různá rizika tohoto ražení tu jsou. Opravdový fotograf je u mě ten, kdo položí tu oběť komfortu, a nosí vždy ten kufr "nářadí" má trpělivost a za každou cenu zajistí, že scéna je vhodná k focení tak, aby z toho něco bylo. Kdo nemá vůli tohle podstupovat, tomu skončí fotoaparát v polici...
    Takže teď už můžem popřát asi jen pevnou vůli, pevné nervy a dobré světlo. A také neházet dluhntu do žita, pokud něco hned nejde.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2014
    Fotografií
    5

Ehm, cakame na prve fotky a pocity ;-)

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

takže po prvním dnu musím říct, že to byl dobrý kup.. Jelikož se řadím mezi fotografy amatéry tak jsem dnes zkoušel jen blbinky jako je fotit všechno na automat a hrát si z efekty které fakt umí udělat hezké efekty jako třeba barevná skica, nebo efekt miniatury kdy se všechno v pozadí rozmaže škoda, že jsem neměl čas nějak zajet a nafotit přírodu nebo něco.. fotoaparát ostří opravdu bleskově, fotky jsou ostré a hezké.. akorát cítím potřebu koupit stativ aby to bylo ještě lepší Foťák padne krásně do ruky, je sice dost velký(na můj vkus) ale mám velkou ruku takže je to v pohodě tak nějak jsem tušil, že funkce liveview je upně k ničemu protože to ostří dlouho, ale to mě nemrzí, stejně koukám přes hledáček. VIdeo jsem ještě nezkoušel, ale kvůli videa jsem to ani nekupoval a pochybuju že to někdy využiju.. jelikož se opravdu teprve učím, tak nemohu asi říct nic co by vás nějak obohatilo, možná časem musím si přečíst knihu na co vůbec všechny tlačítka jsou a k čemu to slouží.. přijde mi to strašně složité.. ale to bude jen mou nezkušeností pár fotek tady hodím, ale nic vám to asi neřekne... teď jedu na týden pracovně do prahy tak zkusím udělat nějaké hezké fotky tam pokud se mi podaří získat trosku volna z nějakého důvodu mi sem nejdou natáhnout ty fotky.. zkusím později..

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

LiveView se používá spíš pro ruční ostření (macro atd...) nebo je relativně dá použít pokud nemáš šanci koukat do hledáčku (nízko u země, nebo vysoko)

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Hehe, velký do ruky... Jen aby zachvíli nebyl příliš velký brát ho ssebou. :-)

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

Tak dneska jsem vyrazil k řece, něco zkusit nafotit.. opět radost.. fotky super, ale opět mi nejde je sem načíst.. nechápu proč.. není to tady nějak omezené? velikostí nebo počtem? Jinak, potkal jsem po cestě stonožku a chtěl jsem ji vyfotit fakt nějak z blízka a to se mě nedařilo.. dá se vůbec se zoomem fotit makro? moc ne co? mám asi dvacet fotek stonožky ale ani s jednou nejsem spokojený.. :/ Ale jak říkám, opět to může být mou nezkušenotí kamarádce jsem na požádání nafotil zahrádku a tady jsem s těma fotkama spokojený daleko víc... chce to čas a tréning

---------- Doplněno v 13:46 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:41 ----------

no, pár fotek co jsem měl pro tu kámošku jsem hodil na ulozto.. sice jsou to jen kytky ale kdyby jste se chtěli podívat tak můžete na kytky moc nejsem ale líbí se mi
    http://ulozto.cz/xMbR4nYt/fotky-rar
    heslo je: fazolek

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Tady je pouze omezení pro zaslání maximálně 3 fotek za den od jednoho uživatele. Jinak počet fotek omezen není.
    Jinak myslím, že málo uživatelů co jsou tady si bude něco stahovat z ulozto.cz. Spíš si vytvoř profil na http://www.rajce.idnes.cz/ a nikdo si nic nemusí stahovat a hned všichni všechno vidí

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

Tak jsem tady zase a potřeboval bych poradit. Chci si koupit lepší objektiv než je ten setový 18-105.. f/3,5 mi nestačí.. teď jsem fotil svatbu a když se setmělo stálo to za prd.. Když vybírám objektiv a nemám full frame zrcadlovku, přepočítává se nějak ohnisková vzdálenost? u některých píší, že ano, u některých nepíšou pro jistotu nic.. tak nevím.. mám v oku tenhle http://objektivy.heureka.cz/tamron-s...nikon/#section. Máte nějaké zkušenosti?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2014
    Fotografií
    5

Ohniskova vzdialenost sa u objektivov udava na rozmery kinofilmove policka 35mm, teda full frame. V tvojom pripade to este musis nasobit crop faktorom 1,5.
    Nestaci ti ? No v tomto pripade si vo svetelnosti polepsis trochu, ale hold bez blesku to nebude stacit, si nemysli 1-2 EV ti zazrak neurobi...

Hod nejaku foto, kde ti to nestacilo...

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

jsem fotograf amatér, takže to co teď napíšu nutně nemusí být pravda, tak mě za to hned neukamenujte, ale zkuste mi vysvětlit kde se pletu. Jde o to, že když pohasly světla, prodloužil se mi čas závěrky při focení bez blesku a tančící lidi jsem nebyl schopen vyfotit ostře. Když jsem fotil s bleskem, lidi se leskli jak psí kulky.. nebyly to hezké fotky. Pomohl jsem si trošku tím, že jsem zvedal ISO.. Jakmile jsem ale zoomoval tak tak nestačilo ani zvedání ISO. pak zalezlo slunko a jediné světlo bylo z blikajícího stoboskopu, musel jsem fotit s bleskem a bylo to na prd.. takže předpokládám, že když bych pořídím objektiv který má konstantní světelnost lepší než mám teď na minimální ohniskovou vzdálenost, dost bych si polepšil

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Na to bych doporucil sigmu 17-70 F2.8 Svetelnost ma konstantni a foti velmi slusne. Jinak u tancicich lidi na svatbe muzes jit s ISO klidne i k hodnote pres ISO2000. U D7100 klidne i na hodnotu 6400 - mam vyzkouseno....

EDIT: oprava rozsahu objektivu - má to být 17-50 F2,8...

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

nemáš někde nějaký slušný test tý Sigmy?

Nováček
    Registrace
    Mar 2011

Koukal jsem na tu sigmu. Je o dost levnější než ten tamron.. Musím si o ní něco pročíst jak je na tom s kvaliou. Ale docela mi u ní chybí stabilizátor.. Ten tamron ho má...

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od fazyx Zobrazit příspěvek
    Koukal jsem na tu sigmu. Je o dost levnější než ten tamron.. Musím si o ní něco pročíst jak je na tom s kvaliou. Ale docela mi u ní chybí stabilizátor.. Ten tamron ho má...
    A kde jsi došel na to, že ta sigma nemá stabilizaci? http://www.fotocz.cz/galerie/index_8...2a2506050.html Jo a teď se dívám, že jsem napsal 17-70 místo 17-50. Takže správně je sigma 17-50 F2,8... Tak sorry za mystifikaci...

Nějaké fota jsou https://www.flickr.com/photos/116371...7645645620004/

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reportáže: Fotografování koncertů - rady, tipy
    Od marek7 v sekci Techniky focení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 29-02-2016, 08:31
  2. Nevím jakou..:/
    Od slik3s v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 05-05-2013, 19:05