Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 34

Téma: Olympus Stylus XZ-10 vs Nikon Coolpix P330

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Dobrý deň
    Doteraz som fotil len mobilom,ale už nastal čas kúpiť si nejaký dobrý kompakt.Chcem Vás poprosiť o pomoc pri výbere,rozhodujem sa medzi XZ-10 a P330,ide mi o najlepší pomer cena/kvalita fotoaparátu a predovšetkým čo najlepšie fotky do 200€.
    Zo začiatku budem určite fotiť viacmenej na automat,časom keď získam nejaké foto skúsenosti by som chcel skúsiť aj manuál(fotiť chcem "klasiku";príroda,dovolenka,rodinné oslavy...)
    Ďakujem za radu(y)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

nejlip udelas kdyz si tady na digimanii prectes recenze a ujasnis si, co ti na nich bude/nebude vadit. Kazdy v nich ma nejake klady a zapory a je jen na tobe cemu das prednost...kazdopadne ani s jednym chybu neudelas...

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Recenzie som si prečítal skôr ako som založil príspevok,podľa nich som práve vybral tieto dva foťáky.
    XZ-10 je oproti P330 lacnejší,ale v podstate čo do kvality výsledných foto sú na tom oba +- rovnako.P330 sa hlavne vyčíta tá nadpriemerná pomalosť,ale pán Šurkala predpokladá že s novým firmware by malo príjsť aj zlepšenie(recenziu písal r.2013,firmware 1.0).Na stránke Nikonu je new firmware 1.1,len neviem či naozaj priniesol zlepšenie.
    Mimochodom,XZ-10 robí navyše fakt krásne videa

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

potom je to uz jen na tobe, skoro nikdo je nemel oba v ruce, max. tak chvilku na prodejne. Ja mel XZ-10 par mesicu a byl jsem celkem spokojeny, co mi vadilo, tak neprilis presvedcivy vykon na sirokem konci a hlavne chrom.aberace (to jsem jeste nevedel jak ji ucinne odstranit) jinak bych rychly, videa taky ujdou a jestli nebudes fotit na plny automat tak ti nebude prekazet ani porad vyskakujici blesk. Jinak doporucuji zacit na "P" rezim. P330 jsem si jen osahal na prodejne. Je celkove trochu pomalejsi jako XZ-10, pri praci s RAW je o dost pomalejsi...tak do obchodu a vyzkouset si je! dneska bych uz ale premyslel o nikonu 1 J2 pokud neni problem s velikosti nikdo nikoho nenuti kupovat dalsi objektivy, ale fotky budou trochu lepsi (hlavne DR) a videa o dost lepsi...

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    chrom.aberace (to jsem jeste nevedel jak ji ucinne odstranit)
    Ako účinne odstrániť tu aberáciu?

Nikon 1 J2 vypadá tiež zaujímavo,ale všade ho predávajú len v ružovom prevedení.Výrobca si myslí že okrem žien a buzíkov ho niekto kúpi?,pochybujem,už vidím ako by si zo mňa robili srandu keby som sa niekde vytasil z ružovým foťákom

Rozmýšľam či sa oplatí trochu priplatiť,a kúpiť Olympus XZ-2

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Praveze byla v akci taky oranzova a vinove cervena barva. Samozrejme si muzes koupit i bilou nebo stribrnou, ale uz si priplatis...

...to nevim, bude mit trochu lepsi fotky jako XZ-10-ma vetsi snimac a lepsi optiku, ale je zase vetsi a je otazka jestli ten rozdil bude stat za ty prachy navic, protoze uz se s cenou dostavas do kategorie, kde se daji poridit i lepsi fotaky: oly EPM2, canon EOS M, samsung NX2000, rozhodne bych se podival i na fuji X10. Takze zalezi jestli pozadujes kompakt nebo kompakt s vymennymi objektivy...

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

.....

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Chcem kompakt ktorý bude robiť pekné foto/video bez menenia objektívov,ale pri Nikon 1 J2 môžem urobiť výnimku,len neviem ako je to s dodávaným objektívom(našiel som ho vo vínovo červenej).Chcem aby fotil dobre aj pri horšom svetle alebo v noci.
    http://www.mader.sk/nikon-1-j2-kit-r...kor-vr-1030-mm
    Zrejme ak budem chcieť fotiť za horších svetelných podmienok a v noci,budem musieť dokúpiť objektív
    http://objektivy.heureka.sk/nikon-1-...-18_5mm-f-1_8/
    Som ochotný navýšiť rozpočet na 300€(200+100€).

Neviem či si prehliadol môj dotaz ohľadom tej aberácie XZ-10,ako si prišiel na to odstránenie?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

A co takto srycek google, neporadi? Mne ponukol na otazku: how to remove chromatic aberration toto: a mnoho dalsich links.

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Citace Původně odesláno od sblasko Zobrazit příspěvek
    A co takto srycek google, neporadi?
    Ale poradil by,len som si myslel že sa to nastavuje vo foťáku,ale v tom mi strejda google neporadil.
    sblasko;Ďakujem

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od golem187 Zobrazit příspěvek
    Chcem kompakt ktorý bude robiť pekné foto/video bez menenia objektívov,ale pri Nikon 1 J2 môžem urobiť výnimku,len neviem ako je to s dodávaným objektívom(našiel som ho vo vínovo červenej).Chcem aby fotil dobre aj pri horšom svetle alebo v noci.
    http://www.mader.sk/nikon-1-j2-kit-r...kor-vr-1030-mm
    Zrejme ak budem chcieť fotiť za horších svetelných podmienok a v noci,budem musieť dokúpiť objektív
    http://objektivy.heureka.sk/nikon-1-...-18_5mm-f-1_8/
    Som ochotný navýšiť rozpočet na 300€(200+100€).

Neviem či si prehliadol môj dotaz ohľadom tej aberácie XZ-10,ako si prišiel na to odstránenie?
    Neviem, ci J2 bude fotit so setakom za zhorsenych svetelnych podmienok lepsie ako svetelny kompakt. Kupa toho druheho objektivu bude zrejme nutnostou. Priprav sa,ale na podstatne mensi zorny uhol.

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Takže asi "najlepšia" volba bude ten ZX-10

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

No ako vravim, nie som si isty. Ale s tym svetelnym objektivom by uz J2 fotil lepsie aj v zlom svetle. Este je tu moznost kupit Olyho e pm 2 , ked si uz teda navysil rozpocet. Aj ked video nema take dobre ako Nikon, ale vraj na domace pouzitie slusne. A mozno by si sii vystacil len so setakom, vdaka,vybornemu senzoru.

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Citace Původně odesláno od Komo Zobrazit příspěvek
    Este je tu moznost kupit Olyho e pm 2
    Nemyslím že tento foťák by bolo to pravé orechové,nemá ani integrovaný blesk(ďaľšia investícia) a celkovo je to taký "nemasný neslaný" foťák.
    Verím že v tejto cene sa dá nájsť niečo lepšie

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

K novému E-PM2 je přibalený malý externí blesk FL-LM1.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 02-10-2014, 00:07
  2. Fotoaparáty s EVF: Olympus Stylus 1
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-08-2014, 17:00
  3. Akumulátory a baterie: Nikon Coolpix P330
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5