Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 53

Téma: Koho lze na současné české digitální fotografické scéně považovat za umělce?

Redaktorka Digimanie
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    83

Navrhněte, koho lze na současné české digitální fotografické scéně považovat za umělce a proč. Pokud vás více než osobnosti zajímají spíše umělecká díla, navrhněte fotografii, jež vás zaujala natolik, že byste ji s klidem prohlásili za umění, které by za několik pár desítek let mohlo klidně viset v nějaké galerii. Těšíme se na vaše tipy a názory!
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009
    Fotografií
    347

No samozřejmě, že já

Pravidelný diskutér Avatar uživatele HimiX
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    60

FotoZemek: sakra, to jsem chtěl říct já :-) a řeknu to!

Já a pak...

Sakra jsem úplně zaskočen, např. ten Šmucker není špatnej, fotky má určitě pěkný, ale že by to bylo tak geniální, aby to mělo výstavu za padesát let, to bych zase neřekl. Když probíhám fóra a galerie, tak potkávám mraky super kvalitních fotek, který autorům sakra závidim, ale že by bylo něco zas tak geniálního? to asi ne...

Je to docela k zamyšlení, zkusim něco zajímavého najít.

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od FotoZemek Zobrazit příspěvek
    No samozřejmě, že já
    Sorry, šohaju, na tebe jsem zapomněl...

Citace Původně odesláno od HimiX Zobrazit příspěvek
    Šmucker není špatnej, fotky má určitě pěkný, ale že by to bylo tak geniální, aby to mělo výstavu za padesát let...
    On za 50 let klidně mít výstavu může, protože fotí i na svitky. Digitalistům do dvaceti let stejně zhnijou všechna dévedéčka, takže nebudou mít co vystavovat...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

cd/dvd vydřží i 100 let Pokud se skladuje v suchu a v přimeřené teplotě. Jinak někdy fakt čumím, koukal jsem do časopisu foto-video a tam se rozplývají nad starýma BW fotkama a jak na to koukám tak kdybych to vyfotil co oni tam vystavují tak bych to okamžitě smazal. Někdy fakt nevím co na některých fotkách vidí

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Karlos5573 Zobrazit příspěvek
    cd/dvd vydřží i 100 let Pokud se skladuje v suchu a v přimeřené teplotě. Jinak někdy fakt čumím, koukal jsem do časopisu foto-video a tam se rozplývají nad starýma BW fotkama a jak na to koukám tak kdybych to vyfotil co oni tam vystavují tak bych to okamžitě smazal. Někdy fakt nevím co na některých fotkách vidí
    100 let? Tak to se obávám, že jsi hodně naivní. Tohle platí maximálně u lisovaných disků.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

No asi máš pravdu. Ale četl jsem pár článků kde to uvadějí i u vypalených DVD/CD. Stejně za 100 let žít nebudu takže kdyby to vydrželo 50 let tak je to paráda.

Registrace
    Feb 2007

No asi máš pravdu. Ale četl jsem pár článků kde to uvadějí i u vypalených DVD/CD. Stejně za 100 let žít nebudu takže kdyby to vydrželo 50 let tak je to paráda.
    Jo četl jsem, kde se tím chvástá Verbatim...a vzápětí dodává, že je nutné mít vypálené médium skladované v klimatizovaném trezoru ve tmě za konstatní teploty a vlhkosti bez přístupu okolního vzduchu a pokud možno s ním vůbec nemanipulovat... Běžný uživatel těžko napodobí tyto laboratorní podmínky a navíc tvrzení, že něco vydrží 100 let, když je s tím praxe maximálně tak 15 let, mně příjde jako snůška PR keců. A protože mě už konkrétně pár Verbatimů zoxidovalo až doslova zhnilo, tak tomu nevěřím vůbec.

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    60

Taky mam bohuzel zkusenost, ze i relativne kvalitni medium muze klidne prestat fachcit i po dvou trech letech, kdyz nekam zalohovat tak jedine na externi HDD a nebo dat fotky na papir.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele dkas
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    28

Jo, externí disk to jistí. Nejlépe to mít minimálně na dvou místech, protože jeden disk půjde do kopru a co pak?

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    60

no jasne ze na dvou :-) a nejlepe to mit v dvou ruznych domech... :-)

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od HimiX Zobrazit příspěvek
    no jasne ze na dvou :-) a nejlepe to mit v dvou ruznych domech... :-)
    A by se šikla ta wifina ve foťáku a posílat zálohu na wifi disk...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Oni umí nasimulovat 100 let to se neboj :-) Neříkám že to je pravda že tak vydrží. Psali že při průměrné teplotě 25 stupňů s nějakou vlkohstí už nevím procent v krabce v na stojato a nepsal to Verbatim. Jakože nechápu jak dvd které je plastové s nějakou vrstvou se samo od sebe poškodí. Mi se to ještě nikdy nestalo. Svitky se taky mohou zničit disk taky pam. karta taky papíry taky

Registrace
    Feb 2007

Oni umí nasimulovat 100 let to se neboj :-) Neříkám že to je pravda že tak vydrží. Psali že při průměrné teplotě 25 stupňů s nějakou vlkohstí už nevím procent v krabce v na stojato a nepsal to Verbatim. Jakože nechápu jak dvd které je plastové s nějakou vrstvou se samo od sebe poškodí. Mi se to ještě nikdy nestalo. Svitky se taky mohou zničit disk taky pam. karta taky papíry taky
    Verbatim:

http://www.ceskearchivy.cz/info/view...nku=2007110005

BTW simulace je simulace, ale realita je realita....
    Naposledy upraveno uživatelem Filcka: 20-05-2009 v 07:52

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Fotoaparáty s EVF: České menu pro PANASONIC DFC FZ38
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-01-2011, 16:11
  2. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 02-02-2010, 13:49
  3. Struktura fotografické galerie
    Od Karel Polívka v sekci Jste tu poprvé?
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-10-2008, 02:11