Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 23 z 23

Téma: Teleobjektiv

Pravidelný diskutér Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

Nevim kolik jste kdo odfotili zvirat ale na clonu 8 a 300 Mm pokud budete fotit cokoli v pohybu (a většina zvířat se hybe plave leta) tak budete muset použít takove ISO že ta fotka bude znehodnocena už tím nehlede na kvalitu skla
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    Kdybych postupoval vaši logikou rekl bych že idealni je ohnisko 600 jasně na zvirata cim delsi tim lepsi ale viděl jsem už hodne vyrezu prave z techto objektivu a za mě jsou to vyhozene peníze a ne zrovna male. A prave objektiv se na fotce podepisuje značnou měrou určitě větší než tělo,
    taknějak si myslím podobné. Objektivů které kreslí dobře na 300mm za rozumné peníze je silně pomálu. Rozdíl 200 a 300 milimetrů je vcelku minimální, ale objektivy které kreslí slušně na 200mm je o poznání víc.
    Já třístovku prodal a vůbec toho nelituju, pokud potřebuju přiblížení bohatě mě postačí 55-200VR (což za ty peníze (bazar cca 3500) považuju osobně za bezkonkurenční sklo) a pak fotku adekvátně oříznu

PS
    nějaké info zde http://www.digimanie.cz/recenze-dva-...ultrazoom/3171

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

To je samozřejmě pravda. Když máte tak krátké sklo, že musíte dělat malé výřezy, musí být to sklo kvalitní. Když je tak dlouhé, že výřezy dělat nemusíte, stačí levnější. Tomu se říká dialektika. Navíc tazatel, jestli jste si nevšiml, má K100D, což je 6 MPx. Z toho se moc odřezat už nedá.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

To se priznam jsem prehledl. Nicmene stale nepovazuji koupit sklo s ohniskem 300 kde rozmezi 200-300 je pro foceni nepouzitelne za chytry napad. Samozrejme jsou to tazatelovy penize ... jen rikam svuj nazor .. ani netvrdim ze je jediny spravny

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

omlouvám se. Přišel jsem po flámu a teď čtu s hrůzou co jsem tady vyplodil...

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

já jsem měl ten Tamron na Nikonu a jednak chyběla stabilizace, což u Pentaxu nehrozí a hlavně pomalý AF, přímo katastrofa. Navíc výrazná chromatická aberace. Vpodstatě od ohniska 200 nepoužitelný. Kolem 180 na cloně 8 se za dobrýho světla dala udělat rozumná fotka, ale bylo jich fakt málo, takže jsem ho prodal a mám univerzál Sigma 18-200C, to je nesrovnatelný :-) ale taky cena x3

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Děkuji za vaše reakce, byl jsem příjemně překvapen docela velkou odezvou :-). Mám několik postřehů k přemýšlení, a nějaké věci jsem si ujasnil.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Škoda jen, že se nedělá Tamron 70-300mm USD pro Pentax (dělá se jen pro Nikon, Canon a Sony). Ten bych ti doporučil. Je sice dražší, ale má výbornou stabilizaci a celkem rychlé USD ostření. Fotím s ním často na 300mm a kresba je taky solidní.

http://www.digimanie.cz/galerie/show...ageuser=314662

Sice je vyšší cena, ale fotil jsem i telezoomy okolo 4000-5000 Kč a je to dost rozdíl v kontrastu a kvalitě.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Teleobjektiv na krajinné foto
    Od maslow v sekci Objektivy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 23-08-2012, 20:48
  2. Teleobjektiv Maksutov
    Od Sejkorak v sekci Objektivy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 12-06-2012, 14:08