Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 50

Téma: Zrcadlo/bezzrcadlo na video do 16k

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Chápu teda správně že je to bezrizikový a svůj smysl by to mělo? Případně doporučíte mi k tomu nějaký kvalitnější cenově dostupný objektiv?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

- áno, je to bezrizikový, pretože Magic L. neprepisuje firmware prístroja. Je tam ale nevýhoda, že pri formátovaní karty sa vymaže i táto nadstavba firmware a musí sa nanovo skopírovať z PC.
    Kvalitný objektív k APS-C Canon je ešte za relatívne dobrý peníz tento - http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=...3.5-5.6+IS+USM

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Tohle už je bohužel mimo moje finační možnosti, i s tělem mám k dispozici maximálně cca 16 tisíc

Registrace
    May 2011

- v tom prípade do zrkadla nechoď. Skusim ti poradiť do 16k alternatívu...

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Ještě mi napadla kombinace 600D a k ní bazarová Sigma 17-70, ale jestli jsou i lepší varianty nechám si poradit

Registrace
    May 2011

- spomínal si, že chceš točiť video - statické v pohode, ale troška pohybu kameramana resp. objektu a je zle. Zrkadlovky nemajú stabilizovaný čip ani plávajúce okno /soft. stab/. Autofocus síce funguje, ale oproti kamerám a novým hybridom je to bída. Lacné zrkadlovky majú menšie rozlíšenie videa, pretože v procese spracovania preskakujú riadky - pixely. Manuálne ostrenie je možné, ovšem troška akčné video znamená problém.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    ale troška pohybu kameramana resp. objektu a je zle
    Stabilizátor nestabilizuje pohybující se objekty, ale chvění vlastního fotoaparátu. Pokud se fotí nebo točí pohybující se objekt, je v tomto případě stabilizace nežádoucím prvkem! V těchto případech má stabilizace většinou opačný účinek a to tak že spíš fotografii rozmázne - platí to zejména u focení. Tak pozor na to. Stabilizace je dobrá tak na statické snímky, na kterých se nic nepohybuje. Dle mého názoru je stabilizace u focení v 99% naprosto zbytečná věc, která má naopak za následek neostrý snímek...

Registrace
    May 2011

Rellik - príspevok riešil video a tam je stabilizace nepostradatelná...

Registrace
    May 2011

sirgarfield - moja rada - Sony A58 + kit obj. v odkaze. Hodnota vs. cena je u tohto prístroja fantastická. http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Sony+SLT-A58

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Rellik - príspevok riešil video a tam je stabilizace nepostradatelná...
    Tak ono záleží, zda je v případě natáčení videa zrcadlovkou vůbec stabilizace povolená... Z mého testu vypadá, že stabilizace u natáčení videa není aktivní -

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

O tý Sonce jsem taky přemýšlel, tím kitem myslíš ten s 18-55? Co jsem na ní koukal tak jsem nenašel nabídku tolika objektivů, ale co jsem četl tak je možnost koupit starší bazarové objektivy od Minolty, k tomu by mi zajímalo jak na tom je elektronický vs optický hledáček + jak na tom je obrazový výstup proti Canonu a Nikonu?

Nováček
    Registrace
    Dec 2012

Ono se ani zrcadlovky nepouzivaji na natačení z ruky jako kamera. Vetšinou se umístují na pojizdné lišty, stativy, glidecam atd Pak ty male otřesy se daji vpohode odstranit v softu.

Registrace
    May 2011

Rellik - práve naopak, tvoj test vykazuje vplyv opt. stabilizátora. Všimni si tie rýchle pohyby - nie sú bezprostredné, ostré, ale také gumové. Jedine, ak by to zapríčinil YT.

---------- Doplněno v 21:05 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:01 ----------

Citace Původně odesláno od midiborec Zobrazit příspěvek
    Ono se ani zrcadlovky nepouzivaji na natačení z ruky jako kamera. Vetšinou se umístují na pojizdné lišty, stativy, glidecam atd Pak ty male otřesy se daji vpohode odstranit v softu.
    - presne tak, práve preto som upozornil tazatele na problém so stabilitou videa u zrkadlovky.

Registrace
    May 2011

sirgarfield - áno A58 + 18-55mm, za tie prachy senzi. EVF vs. zrkadlo ? Tak tu majú zrkadlá jednoznačne navrch. Pohľad do kukadla zrkadlovky nenahradí nič. Dnešné elektronické hľadáčiky sú sice jemné, majú slušné hodnoty fps ani tak už nešumia v lowlighte, ale je to proste elektronicky vygenerovaný obraz. V tomto aspekte je zrkadlovka iný level.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Všimni si tie rýchle pohyby - nie sú bezprostredné, ostré, ale také gumové. Jedine, ak by to zapríčinil YT.
    ono ty "gumová" pohyby jsou dány hlavně tím, že ten foťák nezvládá tak rychle zpracovávat obraz díky snímkové frekvenci. Kamera je na tyto rychlé pohyby líp vybavená... A navíc když jsem se teď na to díval na YT, tak mi to tam přijde gumovější než originál - v orginále totiž ten obraz skáče o x pixelů. Na YT vypadá, že ten pohyb je celkový. Original se dá přirovnat k tvorbě animovaných filmů (ručně zpravovávaných - cvak, posun, cvak..) Ale to je jedno... Už to dál nebudu řešit...

EDIT: pokud si to na YT přepneš na HD kvalitu, tak se to projeví víc.. Navíc se tam občas projeví i to prokládání snímků...

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Digitální zrcadlovky: zrcadlo nebo csc
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 39
    Poslední příspěvek: 28-11-2014, 23:29
  2. The best Video
    Od Julie123 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 13-05-2013, 16:15
  3. Zrcadlo do 25000 Kč,-