Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr zrcadlovky + objektiv do 40000kč

midiborec (35)|12.8.2014 15:44
Ja tam mam nastavene ten Matrix ale zkusim tam dát to integralní meření. Trochu mam problem při udavani svetelnosti nevim kdy jake použit. Je jasne ze při male svetelnosti nastavim max otevřeno ale jinak nevim při beznem foceni jakou dát jestli nechat pořád otevřenou nebo třeba nastavit 8.0f atd ale to chce asi si stim hrat a zkouset co to dela, tak i s iso. Mam tam nastaveno automat a podtim čislo 100. Musim zkouset a fotit a pak nato přijdu co je při jake situaci spravne.
Milan Šurkala (3381)|12.8.2014 15:49
Pokud chceš rozmáznuté pozadí, tak clonit co nejméně nebo jen lehce přiclonit, ať se zlepší ostrost a kontrast (takže na F1,8 objektivu třeba F2,2, na F3,5 třeba F4,... nicméně tohle záleží na objektivu, některé kreslí velmi hezky už od plně otevřené clony). Jinak pro snímky, které chceš, aby byly ostré odpředu dozadu, ideálně F7,1 až F9. Výše už se projevuje difrakce, celoplošná neostrost. Čím vyšší clona, tím větší rozostření a za takové rozumné maximum bych považoval F11.
midiborec (35)|12.8.2014 16:15
Díky ja mam tu sigmu 17-50 2.8f
crashpc (541)|12.8.2014 18:53
Ještě dodám s tím přicloňováním, že míra vjemu difrakcí záleží na objektu který fotím, na způsobu ostření, a na finální velikosti obrázku. Pokud vím, že nefotím trávu, nebo vlasy, a obrázek zmenším na FullHD, nemusím se bát fotit na f/16, stopy po difrakcích tam nikdy neuvidím.

Jinak nebojím se říci, že fotím na plnou automatiku - když vypínám fotoaparát, tak ho tam přepnu, abych kdybych zapoměl ho nastavit, měl na fotkách něco reálného, ne "nic" z totálně špatně nastaveného stroje. Když už jsem trošku při vědomí, a přístroj nezapomenu nastavit, což dělám absolutní většinou, tak fotím na režimy A a M s tím, že občas je potřeba krom clony mít i nějaký správný rozsah času, takže v tom A režimu občas vexluju i s jinými parametry, než je clona. Na M pak jedu totálně vše manuálně, když poloautomatické režimy fotoaparátu totálně nechápou můj těžce umělecký záměr. Jak jinak, že? :-)
Takže kolečko se všemi těmi scénickými režimy a hovadinami bych vyměnil jen za kolečko s A, Av a M, a zbylé pozice bych vyplnil custom nastaveními....
midiborec (35)|12.8.2014 19:26
Tak jsem dnes neco pofotil na dvoře. Sice jsou to jen spis makro foto ale už se dotoho pomalu dostavam. Myslim to ostřeni a tu clonu.
https://www.flickr.com/photos/126094180@N06/
crashpc (541)|12.8.2014 20:31
LOL!
Velmi dobrý začátek! Už nemám pocit, že to byla taková střelba na slepo. Vypadá to, že jste docela kamarádi hned od začátku. Už to může být jen lepší...
midiborec (35)|12.8.2014 20:43
no ja natáčim svatby takze uz to trochu v oku mám. Spis sem byl zmatenej s tolika funkcí :D Na kameře me to dela vetšinu automatika jinak bych to nestihal vsechno ale to chce fotit a fotit a to pujde a dekuji za pochvalu.
Dzany80 (126)|13.8.2014 07:52
Midiborec: mohu se zeptat, na jaky expozicni rezim si fotil toho psa?
midiborec (35)|13.8.2014 09:33
toho psa jsem fotil ve scenickým rezimu sport. To sem fotil prvni den co sem si fotak dovezl takze sem stim nic nedelal a ma trosku rozmazanej oblicej a zaostřene nohy.
midiborec (35)|15.8.2014 13:22
Tak se mi v pondělí povedl jeste takovej fajn obchod, jsem koupil teleobjektiv sigmu 70-200mm 2.8f poslední typ ( http://www.megapixel.cz/sigma-70-200mm-f-2-8-apo-ex-dg-os-hsm-pro-nikon ) za 21 tisic 3 mesice starej. Mohl jsem si ho i vyzkouset takze to bylo jeste lepši. Trosku jsem šel přes limit ale myslim si ze zatu cenu se to určite hodi. Máte ho také nekdo jste snim spokojeni byl to dobrej obchod zatu cenu ?
Dzany80 (126)|15.8.2014 14:46
Tak to mas na zacatek hodne slusnou vybavu :) Prakticky si pokryl pomerne velke ohniskove rozpeti, gratuluji :)
Jinak kdyz si casem jeste dokoupis nejaky sikovny polarizacni ci sedy fitlr, tak muzes pomalu konkurovat nejakym profikum :))))

Ja s tim objektivem zkusenosti nemam, asi se jedna o vyborny objektiv, uz diky te svetelnosti. Je ted otazka, zda tech dalsich 100mm na ohnisku ti nebude chybet pri nejakych hodne specifickych snimcich :)
midiborec (35)|15.8.2014 14:52
Ja myslim ze tohle mi bude na mé potřeby bohate stačit. Spis možná nekdy v budoucnu bych koupil nejakej pořádnej širokač ale ted už mam od ježižkováno :D Ja se vzdycky koukam na flickr.com jak kazdej objektiv foti. Sice sou tam fotky vetšinou už po upravach, ale třeba ste sigmy 17-50 2.8f jsou tam nadherne fotky.
Dzany80 (126)|15.8.2014 15:11
Tak myslim, ze kazdy dobre svetelny objektiv je zarukou krasnych fotek a pak jeste je dulezite to, co je mezi fotoaparatem a zemi. Ne kazdy ma fotograficke predpoklady. Kdyz jsem se dival na nektere galerie ze svateb, tak jsem si rikal, ze to snad fotil nekdo, kdo byl ozralej. Kolikrat ty fotky jsou hrozny a lidi za to plati nekrestanske penize.

Co jsem si precetl o sirokacich, tak to zadna hitparada nebude, pokud nebudes fotit vylozene specificke podminky.
Mrkni na tohle video: http://www.4foto.cz/4foto-ultra-siroke-objektivy/
Jde o to, ze ty sirokouhle objektivy na okrajich borti obraz, takze focene postavy na krajich obrazu budou trosku zdeformovany. To uz nejakou pevnou 35mm F1,8 nebo neco takoveho...
A potazmo, co blesk? Neuvazoval si? :)
midiborec (35)|15.8.2014 15:22
Blesk jsem koupil pouzitej nikon sb-800 nechtelo se mi davat za sb910 přes deset tisic a 700 me přisla zase takova chabší. Navic mam nanej záruku pul roku takze to je taky fajn. Jeste sem nemel ani pořádne možnost ten fotak pořádne vyzkouset ale zitra jdu na malou svatbu od spolupracovnika tak tam zkusim neco splodit a v nedelu je ve vedlejši vesnici sraz veteranu.Mam rad eekt rybího oka ale nato mi stači gopro hero3+. Kolikrat se divim jak nádherné fotky to dela jen je skoda ze to nedela fotky v 16:9. Ta sigma 17-50mm zacina po přepoctu na DX na nejakych 35mm tak stim si zatim vystačim a pak uvidím podle potřeby. Ten tele jsem si koupil protoze byl za takovou dobrou cenu jinak bych 30 tisic momentalne nedal. Tele jsem chtel protoze třeba jak sem fotil toho vlcaka tak i kdyz sem mel max nazoomovano tak byl pořád daleko a třeba kdyz pojedu nekam do zoo nebo tak tak ho urco vyuziju jen je teda trošku težší 1,5kg.
O nekterých svatebnich fotografech mlčim protoze me jako kameramana kolikrat nerespektují. Neumí vubec spolupracovat. Nechapou ze ja neudelam cvak cvak aj du pryc. Místo aby vás obašli zezadu tak vam projdou předkamerou proste totalni ignorace.. Nekteři ale jsou vpohode, tohle si hlidaji, spolupracuji a jak pořád řikam svatby v dnesni dobe foti skoro kazdej kdo ma zrcadlovku. Neco malo to vynese, neni stim takova otrava a berou to tak ze nevesta i ženich nepoznaji jestli to bylo foceno fotakem za par tisic nebo za nekolik desitek tisic.. nelibi se mi jak si hlavne ti amateři davaji do fotek svuj autogram a jeste se s takovou hruzou chlubí. Ja třeba bych si to nedal do fotky aji kdyby byla sebelepši
Dzany80 (126)|15.8.2014 15:33
No vidis a ja porad cekam, az si ten teleobjektiv koupim, bohuzel ted mam dulezitejsi veci. U me to bude vyber mezi 70-300 VR/VC Nkon nebo Tamron, to teprve musim vyzkouset. Pak bych chtel koupit ten polarizak, daji se s nim delat kouzla :) A pak ten blesk...

Jinak mas pravdu, ze 17-50mm je v tom vlastne schovana 35mm, ale nevim, jak dalece je rozdil mezi 35mm na pevnem skle a na zoomu. To uz je asi na posouzeni pri konkretnim testu.
Pokud jdes fotit svatbu, byt ne jako oficialni fotograf, tak jde o reportazni fotografii. Tam bych ti doporucil rezim A a pri horsich svetelnych podminkach jsem zvolil automaticke ISO. Tak, abys mel co nejmene prace s nastavovanim fotoaparatu a volil jen clonu. Ale to si vyzkousej dopredu :)
midiborec (35)|15.8.2014 15:44
Když píšeš otom automatickem iso tak jakou maximalku mas unej nastavenou ? ja tam mel tovarne 6400 ale snizi lsem totak na 4300. Jen nevim jestli mam jeste ubrat nebo nechat tak. Když jsem na megapixelu procital komentaře k pevne 50mm tak se tam nekdo ptal jestli pozna rozdil mezi 17-70 na stejne svetelnosti a bylo mu řečeno ze pevna padesatka bude ostřejši a lepši obraz. JA nechci sebou tahat zase xx objektivu a pak to pořád přehazovat. Proto mam radeji moznost zoomovat i když na ukor kvality.
Dzany80 (126)|15.8.2014 16:04
Ja nevim, zda je pevne sklo lepsi jak kvalitni svetelny objektiv. Ja mam 35mm, pri prepoctu je to 50 na FF.

Co se tyce ISO mam nastaveno tovarne, max 3200 a cas 1/30. Ja do toho nesahal.