Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výše cla z USA popř. Korea South

rousini (738)|3.8.2014 18:33
Jak se vypočítává DPH mimo země EU jsem zjistil hned. Nemůžu ale vygooglit jak se vypočítává CLO na fototechniku. Na stránkách celní správy mě to posílá od čerta k ďáblu a je to psaný českým jazykem, ale nerozumím řečí toho kmene...:runaway
Begy_cz (537)|3.8.2014 20:19
CLO je stále stejný jestli je to fototechnika nebo hračky atd...
Co jsem kdysi dohledal tak CLO se neplatí pokud je celková cena tušim pod 500Kč.

k tomu se vztahuje věc která mě vytáčí k nepříčetnosti - CLO se počítá z celkové částky. Tedy zboží + doprava.
Zatím jsem CLO platil pouze u věcí který šly z USA a Japonska. Čína, Taiwan atd... jsem neplatil nikdy. Navíc je potřeba uhradit poplatek český poště za vyřízení CLA - tuším kolem 150Kč (tedy pokud chceš celní řízení obsolvovat sám, platit se nemusí)
rousini (738)|3.8.2014 20:42
No celní správa má na svých stránkách kódy pro jednotlivé zboží. Pro fotoaparáty 852540. Ale dál nevím kam ho vložit, abych zjistil % výší. Clo je obecně v rozpětí 3 - 10%, ale to je furt moc velký rozptyl.
Zvažuju Olyho E-M10 a tam vychází cca 12000Kč vč. dopravy, tj. 14500 s DPH. Tak se chci dopočítat, jestli to má význam oproti ofiko CZ ceně 17000Kč. Taky nevím jak funguje a kde se uplatňuje záruka, abych nakonec neušetřil jenm dvojku a nemusel to posílat na Taiwan....
Begy_cz (537)|3.8.2014 20:56
záruka by se měla uplatňovat v autorizovaném servisu - a je putna v které zemi.

jinak to clo mě nějak nesedí, vždycky to byla pálka až jsem se opotil. Bohužel si přesný cifry nepamatuju. Ale kupoval jsem třeba objektiv tušim kolem 1500Kč a clo+poplatek bylo kolem tušim 600Kč
Begy_cz (537)|3.8.2014 21:06
ha tak kecám... ono to bylo 71(objektiv)+24(doprava)USD a to clo už nenajdu, ale pamatuju že jsem toho Tamrona prodal pak za 2500Kč a říkal si že jsem na tom prodělal....
didrik (75)|3.8.2014 21:06
Trochu mimo temu, ale snad pomoze: svojho casu, ked som chcel sony rx 100 som pisal do sk sony a zistil som od nich, ze by mi na slovensku platila len medzinarodna rocna zaruka (ak by som rx 100 kupoval trebars z hong kongu cez ebay). Popytaj sa aj ty priamo zastupcov olympusu v cz.
crashpc (541)|3.8.2014 22:10
Ano, a také plno obchodů s dobrou cenou do EU odmítá posílat (BH a další). Tože se to skoro nevyplácí pro těch pár korun.
ewing (68)|4.8.2014 05:00
[QUOTE=crashpc;32433]Ano, a také plno obchodů s dobrou cenou do EU odmítá posílat (BH a další). Tože se to skoro nevyplácí pro těch pár korun.[/QUOTE]

no zid /BH i ADORAMA/ nema zrovna nejlevnejsi ceny, tedy pokud neco netrefis zrovna v akci. ale muze ti to tak pripadat protoze v cesku je drazsi vsechno zhruba + - 1/3. nevim jestli znas ci ne treba: pricegrabber.com nebo bizrate.com, tam si muzes nektere ceny zbozi porovnat i kdyz uz to taky zdaleka neni to co byvalo.
kultus (1295)|4.8.2014 07:25
Zaruku musis mit mezinarodni, jinak te poslou nekam, DPH se plati nad 22 eur, clo se plati nad 150eur. Osobne nechapu, ze to nekomu stoji za to usetrit na takove castce par tisic a pak resit ty problemy s reklamaci...
rousini (738)|4.8.2014 08:16
Ušetřit pár tisíc... No to zase není málo. Problém se zárukou není žádný. Máš ji jen 1 rok a to v CR, takže nikam neposíláš. Další rok jsi ušetřil 2 tisíce (když se nic nestane) a další rok už není žádná a je to vždy tvoje riziko...
Ale já se ptám mimo tohoto nákupu i obecně, protože na ebay jsou věci, kde se jedná o zajímavější rozdíly. Rozhodnutí o nákupu zatím nepadlo, pouze chci zjistit finální cenový rozdíl a podmínky záruky. Díky všem.
kultus (1295)|4.8.2014 09:19
jasne chapu a kolik usetris az se neco v druhem roku stane? Kolik te bude stat vymena desky nebo co ja vim ceho :) samozrejme je to tvoje volba, riziko uz je jen ten nakup. Problemy jsou uz jen tady v CR, objednavat neco tak draheho v zahranici no nevim...vyzvednout to osobne nekde v ameru, to by byla jina ale takhle? Osobne takhle kupuji jen veci, ktere jsou levne nebo si je umim sam opravit. ;) hodne stesti

Edit: tak ted jsem si to precetl cele :D tohle chces podstupovat kvuli usetrenym 2,5K??? Ja myslel, ze to bude vetsi rozdil...Jako nerikam, ze to nejsou zadne prachy, ale pri tak velke sume je to jako rozdil mezi mobilem z ofic. CZ distribuce a sedivkou a ani to mi nikdy nestalo za nakup sedivky...na netu je az prilis exempl.prikladu jak lze dopadnout ;)
rousini (738)|4.8.2014 09:48
No já s takovým nakupovaním žádné zkušenosti nemám a mám zato, že takhle nakupuje hodně lidí. Když někde uvádí mezinárodní záruku, tak počítám, že tam je ten 1 rok uplatnitelný v ČR.
Mě právě přišlo zajímavé koupit dražší věc a ušetřit. Něco za pár stovek, abych vydělal na polední menu je zase z méno pohledu o ničem. Ale zkušenosti nemám žádné, rád si nějaké poslechnu.
kultus (1295)|4.8.2014 11:05
no kdybych si spocital kolik jsem usetril na prislusenstvi k mobilum, fotakum, na kolo, za svitilny a pod., tak si myslim, ze to za to stoji! Protoze tady nakoupis stejny cinsky smejd za 4 nasobek ceny! Navic u levnejsiho zbozi te nejaky fail tak nerozhodi. Prave u drazsiho zbozi bych tohle riziko nepodstupoval. Kdyz bude hodne lidi skakat z okna a napisou, ze se jim nic nestalo skocis taky? V recenzich (treba i ty fotaky) taky vetsina lidi hleda nejen to dobre, ale hlavne to spatne, aby vedeli jestli jsou s tim ochotni zit a tolerovat to vzhledem ke svym preferencim. Nebudu te odrazovat a muj nazor ma malou vahu, ale nepodcenoval bych to. Deset lidi je spokojenych a ten jedenacty uz nemusi byt. Jen pisu, ze jen rok zaruka a riziko pri nakupu by mi osobne za usetrenych 2,5K nestalo za to. Napisu ti jinou vec, kupoval jsem si NTB za 25K a byl zid dat 1500,- za prodlouzenou 3 letou zaruku. A hadej co, po dvou letech mi odesla mechanika :) Nastesti mne to tak nesralo protoze jsem si od kamose sehnal za 200,- jinou vytazenou z jineho NTB...Takze si to preber sam, jestli to chces podstupovat do toho, muj nazor je, ze nejsem tak bohaty abych kupoval levne veci ;)
Milan Šurkala (3381)|4.8.2014 14:06
Ja souhlasím s kultusem. Pokud jde o levné ptákovinky, tak ty na eBay nakupuju často a rád (redukce na bajonet, která je tu za 1500, tam za 200), ale u dražších věcí si obvykle připlácím. Dokonce si obvykle připlácím i v rámci českých obchodů a nelezu do těch nejlevnějších... kde se sice člověk třeba dočká nakonec té reklamace, ale po neskonalých peripetiích... I proto se většinou v magazínu hádáme o nejnižší ceny, kde se předhazují nejnižší ceny z pochybných obchodů, zahraničních distribucí a podobně. Ty většinou neuznávám a pro srovnání beru ceny z normálních běžných obchodů, kde člověk může dobře porovnat, co je skutečně levnější a ne, co se náhodou objevilo v pochybné akci kdovíkde.

Jinak k tomu clu a DPH. Poplatek poště je tuším 180Kč za vyřízení (odešleš plnou moc, že to za tebe můžou vyřídit, pošleš screenshoty PayPalu a eBaye), oni k tomu napaří DPH + případně clo. Já takhle kupoval starší objektiv z Kanady, ten stál 1500, ale s poštovným a DPH+poplatkem poště jsem se dostal až někam k 2600 Kč. Pořád to ale bylo levněji než z bazarů u nás :)
rousini (738)|4.8.2014 15:00
Hmm, sakryš asi z toho teda nic nebude. Počkám jestli se Olympus nevytasí s nějakou narozeninovou slevou jako loni nebo až tam bude v akci baterka, grip...
kultus (1295)|4.8.2014 15:57
Tak jestli ho vyslovene nepotrebujes urcite bych pockal, cekani na nejakou akci mi prijde rozumnejsi jak honit kazdou korunu nakupem v zahranici bez plne zaruky
Begy_cz (537)|4.8.2014 15:59
asi takhle, značkové zboží se nijak extra nevyplatí. Nebo spíš rozdíl v ceně není adekvátní případným problémům atd...
Pokud jde o druhovýrobu, čínu atd... tam je situace jiná. Přesně jak psal kultus, když spočítám kolik jsem ušetřil na všemožných serepetičkách k foťáku, led žárovek atd...

(pro příklad: infračervená dálková spoušť k mýmu nikonu Ebay-0,9USD i s dopravou!!!!!!! - skus u nás poslat pohled :D :D :D na aukru ta samá cca 100Kč :D )
Milan Šurkala (3381)|4.8.2014 16:52
[QUOTE=Begy_cz;32450]Pokud jde o druhovýrobu, čínu atd... tam je situace jiná. Přesně jak psal kultus, když spočítám kolik jsem ušetřil na všemožných serepetičkách k foťáku, led žárovek atd... [/QUOTE]

Jj, kolik ja nakoupil redukci na filtry od 37mm az po 72mm za 20 Kc/kus. Kdyz si vemu, ze ve FotoSkode jsem za to stejne daval 190 korun :-D
ewing (68)|5.8.2014 04:13
[QUOTE=kultus;32443]no kdybych si spocital kolik jsem usetril na prislusenstvi k mobilum, fotakum, na kolo, za svitilny a pod., tak si myslim, ze to za to stoji! Protoze tady nakoupis stejny cinsky smejd za 4 nasobek ceny! Navic u levnejsiho zbozi te nejaky fail tak nerozhodi. Prave u drazsiho zbozi bych tohle riziko nepodstupoval. Kdyz bude hodne lidi skakat z okna a napisou, ze se jim nic nestalo skocis taky? V recenzich (treba i ty fotaky) taky vetsina lidi hleda nejen to dobre, ale hlavne to spatne, aby vedeli jestli jsou s tim ochotni zit a tolerovat to vzhledem ke svym preferencim. Nebudu te odrazovat a muj nazor ma malou vahu, ale nepodcenoval bych to. Deset lidi je spokojenych a ten jedenacty uz nemusi byt. Jen pisu, ze jen rok zaruka a riziko pri nakupu by mi osobne za usetrenych 2,5K nestalo za to. Napisu ti jinou vec, kupoval jsem si NTB za 25K a byl zid dat 1500,- za prodlouzenou 3 letou zaruku. A hadej co, po dvou letech mi odesla mechanika :) Nastesti mne to tak nesralo protoze jsem si od kamose sehnal za 200,- jinou vytazenou z jineho NTB...Takze si to preber sam, jestli to chces podstupovat do toho, muj nazor je, ze nejsem tak bohaty abych kupoval levne veci ;)[/QUOTE]

hmm, kdyz pouziju stejnou logiku,tak taky muzu napsat: vsech dvacet lidi pres kaluz jednoduse preskocilo jen ja jsem do ni slapl,takze radeji uz nikam nepujdu? pred casem byla v cesku zaruka 6 mesicu normalne se s tim zilo, pak prislo zvyseni na 1 rok a opet se vse bez problemu ustalilo a dnes tam mate zaruku 2 roky a najednou vse co jeste nedavno platilo a nikomu to nevadilo,tak to vypada jako by snad bez te dvoulete zaruky mel nastat konec sveta? pri dnesnim tempu vyvoje je napr ten fotak po roce zastaraly a v souvislosti s tim me pak trochu zarazi,kdyz nekdo tady na druhe strane baziruje s vyklady o modernich cipech s takovym ci makovym rozlisenim apod.
koupit NTB za 25K? to muselo snad byt pred 10ti lety. apple ma snad nejdrazsi pocitacovou techniku a pritom dnes 13" mac book pro s retinou displejem stoji nejakych USD 1300 coz by mohlo zhruba odpovidat tem 25K ceskych. tim chci vice mene rict,ze kdyby sis koupil za ty penize kvalitni znacku,pak bys treba nemusel vubec resit otazku delky zaruky. za sebe mohu rict,ze si vazne nevzpominam,kdy jsem neco koupil v kamennem obchode mimo potravin ci nezbytneho obleceni.vse jde on-line. posledni veci byla minuly tyden pametova karta za par malo penez,ale jinak veskera fototechnika,pocitac v uplne jine cenove relaci nez ten tvuj a taky jsem mel snahu takhle v aukci koupit auto. trochu jete a nikdy jsem ho fyzicky ani nevidel, bohuzel nebo dik ?? jsem nebyl ochoten zaplatit tolik abych se stal jeho majitelem.
duvod proc jsem to napsal je ten,ze jsem nikdy nemel potrebu resit zaruku at se jednalo o zbozi za nekolik USD nebo desitek tisic USD. priority jsou nekde jinde. k porovnani bych tedy rekl, ze jsou lide,kteri by si nikdy nic nekoupili v bazaru protoze potrebuji zit s pocitem mit jen neco od novosti vcetne te zaruky a pak tu jsou ti,kteri tenhle pocit k zivotu nepotrebuji a rozumne a bez problemu v bazaru nakupuji. situace zda koupit neco v cizine s tim,ze budu casove omezen na zaruce oproti koupi v tuzemsku nebo mit radeji ten pocit delsi zarucni doby je rekl bych srovnatelny. samozrejme na misce vah je i celkova cena tuzemska a cena zahranicni vcetne vsech poplatku nastavene statni ruce a to si kazdy uz musi urovnat sam.
Pavel Matějka (394)|5.8.2014 07:26
$1300 je u nás 35790,- Kč, pokud jde o prodej amerického zboží (samozřejmě vyrobeného v Číně).
Milan Šurkala (3381)|5.8.2014 09:24
ewing: Ono ale nejde jen o záruku. Když si vzpomenu, kolik lidí kupovalo Panasonicy levněji v zahraničí, aby zjistili, že tam není čeština a následně ani není možné ji tam nahrát... Pak takové detaily, že přijde adaptér na nekompatibilní síť, takže musíš řešit jiný adaptér, což zase sežere trochu času a peněz (ne moc, ale přece). Tím neříkám, že je nakupování v zahraničí blbost... ale není to vždy úplně jednoduché. Třeba si neumím představit, že bych tam koupil nový objektiv a zjistil, že je třeba decentrovaný s neostrým rohem (dnes velmi velmi častý problém) a co pak...
ewing (68)|6.8.2014 04:21
[QUOTE=Pavel Matějka;32465]$1300 je u nás 35790,- Kč, pokud jde o prodej amerického zboží (samozřejmě vyrobeného v Číně).[/QUOTE]

v prepoctu kursu bych tech $1300 zhruba videl prave jeko tech nejakych 25000 Kc, ale pokud to v ceske obchodni matematice dava uvadenych 35 790 Kc, pak to je hlavni duvod proc nakoupit v levnejsi cizine.ano american vyrabi v Cine,nemec v Mexicu a Japonec na Thaiwanu jen ta ceska znacka jaksi neni nikde videt :)
nedavno tady tusim Rellik dal link na UV filtr. cena v ceskem obchode po sleve temer dvojnasobna nez cena v UK a jestlize je i jen na hloupem foto filtru cenovy rozdil 1000 Kc pak neni co resit, tady jde veskery pocit narodni hrdosti stranou

---------- Doplněno v 03:21 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 03:18 ----------

[QUOTE=Milan Šurkala;32466]ewing: Ono ale nejde jen o záruku. Když si vzpomenu, kolik lidí kupovalo Panasonicy levněji v zahraničí, aby zjistili, že tam není čeština a následně ani není možné ji tam nahrát... Pak takové detaily, že přijde adaptér na nekompatibilní síť, takže musíš řešit jiný adaptér, což zase sežere trochu času a peněz (ne moc, ale přece). Tím neříkám, že je nakupování v zahraničí blbost... ale není to vždy úplně jednoduché. Třeba si neumím představit, že bych tam koupil nový objektiv a zjistil, že je třeba decentrovaný s neostrým rohem (dnes velmi velmi častý problém) a co pak...[/QUOTE]
Milane, je jiste,ze patrime kazdy na jinou polovinu bitevniho pole. pokud nekdo opravdu uz musi mit tu cestinu, tak si preci veskery manual muze stahnout z netu.nebude ji sice mit primo v aparatu,ale vsemu i takto muze porozumet. adapter snad i v cesku nestoji vice jak 25Kc,ale tento argument nemohu uznat protoze jakmile naopak vyrazis treba do Anglie ci nekam do Asie,tak budes v opacnem problemu. co se tyce decentrovaneho objektivu, na to nepotrebujes zaruku "20" let protoze takovou vadu snad objevis velice brzo, navic jak tu nekdo z "tveho tabora" zminoval: "nejsem tak bohaty,abych si kupoval levne veci" a u tech kvalitnich jsem o necem takovem jeste opravdu neslysel /coz netvrdim,ze se to nemohlo stat/. pokud bychom se meli nekde osobne sejit,tak bychom se o tomto tematu mohli pretahovat hodne dlouho, avsak na zdejsim foru by zbytecne vznikaly jen dlouhe spamy /a mozna uz ty clanky analyzuji i celni a financni agenti/. ja nikoho nikam nenavadim jen jsem konstatoval, predevsim na zaklade svych mozna docela dlouhych zkusenosti a taky jak tu "ten nekdo" pouziva to heslo: "Není nic co by nebylo možné, jen je nutné najít tu správnou cestu" a ja jen dodam "anebo hrbit zada."
Pavel Matějka (394)|6.8.2014 08:19
[QUOTE=ewing;32494]pokud nekdo opravdu uz musi mit tu cestinu, tak si preci veskery manual muze stahnout z netu[/QUOTE]

Pokud uživatel potřebuje češtinu, tak je mu anglický manuál na nic a český nesouhlasí s foťákem. Jinak takový Panasonic jsem měl, ale věděl jsem, do čeho jdu, a trochu anglicky umím. Když jsem jej teď nahradil profikompaktem, měl jsem hodně velký problém jej někomu darovat - foťák bez češtiny nikdo nechtěl.
ewing (68)|7.8.2014 03:49
[QUOTE=Pavel Matějka;32495]Pokud uživatel potřebuje češtinu, tak je mu anglický manuál na nic a český nesouhlasí s foťákem. Jinak takový Panasonic jsem měl, ale věděl jsem, do čeho jdu, a trochu anglicky umím. Když jsem jej teď nahradil profikompaktem, měl jsem hodně velký problém jej někomu darovat - foťák bez češtiny nikdo nechtěl.[/QUOTE]

Pavle,muzu se mylit,ale co se tyka fotaku,toz to spis vidim tak,ze stejny model,at uz se prodava v cesku,nemecku, americe ci na novem zelande se mimo napr. nabijecky ci softwaru, kde treba neni cestina nelisi. ovladani a nastavovani parametru pozadovanych k foceni je stejne a tudiz co se tohoto tyce pak musi sedet i manual.takze jestli se napr.tlacitkem A nastavuje hodnota ISO, tlacitkem B se urcuje zaostrovaci bod,tlacitkem C se mazou snimky atd, a cesky manual u fotaku zakoupeneho v cesku to takto uvadi,pak stejne ovladani musi sedet i na fotak koupeny napr v Nigeru.
Jinak velice presne jsi napsal… "ale vedel jsem do ceho jdu," protoze i tema bylo zalozeno na otazce vyse cla, aby si dotycny dokazal dat vse dohromady a udelal sve rozhodnuti prave na zaklade toho,ze vi do ceho pujde a zda se mu to vyplati.
rousini (738)|7.8.2014 08:30
Tak zrovna v mém případě by absence češtiny nevadila. Ale tam, kde jsem chtěl nakoupit zrovna uváděly u E-M10 40 languages vč. češtiny. Druhá věc je, že alespoň v př. Olympusů je občas v českém menu překlad, který nedává význam funkce... Takže skoro raději angličtinu.
Ale je fakt, že rozdíl ceny kolem 15% nebudu řešit. Nicméně tohle téma a hlavně zkušenosti lidí s takovým nakupovaním by mohly být užitečné.
kultus (1295)|8.8.2014 17:33
[QUOTE=ewing;32463]hmm, kdyz pouziju stejnou logiku,tak taky muzu napsat: vsech dvacet lidi pres kaluz jednoduse preskocilo jen ja jsem do ni slapl,takze radeji uz nikam nepujdu? pred casem byla v cesku zaruka 6 mesicu normalne se s tim zilo, pak prislo zvyseni na 1 rok a opet se vse bez problemu ustalilo a dnes tam mate zaruku 2 roky a najednou vse co jeste nedavno platilo a nikomu to nevadilo,tak to vypada jako by snad bez te dvoulete zaruky mel nastat konec sveta? pri dnesnim tempu vyvoje je napr ten fotak po roce zastaraly a v souvislosti s tim me pak trochu zarazi,kdyz nekdo tady na druhe strane baziruje s vyklady o modernich cipech s takovym ci makovym rozlisenim apod.
koupit NTB za 25K? to muselo snad byt pred 10ti lety. apple ma snad nejdrazsi pocitacovou techniku a pritom dnes 13" mac book pro s retinou displejem stoji nejakych USD 1300 coz by mohlo zhruba odpovidat tem 25K ceskych. tim chci vice mene rict,ze kdyby sis koupil za ty penize kvalitni znacku,pak bys treba nemusel vubec resit otazku delky zaruky. za sebe mohu rict,ze si vazne nevzpominam,kdy jsem neco koupil v kamennem obchode mimo potravin ci nezbytneho obleceni.vse jde on-line. posledni veci byla minuly tyden pametova karta za par malo penez,ale jinak veskera fototechnika,pocitac v uplne jine cenove relaci nez ten tvuj a taky jsem mel snahu takhle v aukci koupit auto. trochu jete a nikdy jsem ho fyzicky ani nevidel, bohuzel nebo dik ?? jsem nebyl ochoten zaplatit tolik abych se stal jeho majitelem.
duvod proc jsem to napsal je ten,ze jsem nikdy nemel potrebu resit zaruku at se jednalo o zbozi za nekolik USD nebo desitek tisic USD. priority jsou nekde jinde. k porovnani bych tedy rekl, ze jsou lide,kteri by si nikdy nic nekoupili v bazaru protoze potrebuji zit s pocitem mit jen neco od novosti vcetne te zaruky a pak tu jsou ti,kteri tenhle pocit k zivotu nepotrebuji a rozumne a bez problemu v bazaru nakupuji. situace zda koupit neco v cizine s tim,ze budu casove omezen na zaruce oproti koupi v tuzemsku nebo mit radeji ten pocit delsi zarucni doby je rekl bych srovnatelny. samozrejme na misce vah je i celkova cena tuzemska a cena zahranicni vcetne vsech poplatku nastavene statni ruce a to si kazdy uz musi urovnat sam.[/QUOTE]

logiku si res jakou chces, ja jsem dost chytry na to abych se poucil z chyb jinych a nemam potrebu takhle riskovat, nikomu v tom ale nebranim, tohle je svobodne forum a mel jsem potrebu svuj nazor vyjadrit.

6 mesicu? fajn a kdysi lidi bydleli v jeskyni tak proc se tam nevratit ze, to jsou zase argumenty. Kdysi jsme jedli drevenym priborem a nemeli mobily a pod. tak se vrat do doby kamene jestli chces, mne se tady libi :) kdysi taky vyrabeli spotrebice, ktere vydrzeli desetileti, dneska je to vsechno sunt tak mi tady laskave nemluv o delce zaruky...uz mi neco po roce odeslo jen tak takze vyznam to urcite ma. To ze je po roce fotak zastaraly neznamena, ze ho musim kazdy rok vymenit. Jestli ses takovy bohac, ze na to mas, gratuluji. Pak, ale nechapu tve zastani levneho nakupu s omezenou zarukou, kdyz menis kazdy rok fotak.

Nevim co je na tom divneho, ze jsem dal za NTB 25K, se lakave podivej kolik te dnes vyjde vykonny 17" notes a s jabkama na mne nechod nechutnaji mi :D Ne ze by te do toho neco bylo, ale potreboval jsem nahradu stolniho PC protoze kreslim a modeluju ve 3D, taky na nem upravuji fotky a delam uplne vsechno. Navic se rad valim jen tak nekde a opravdu nemam potrebu resit hlucne tele, ktere lape po dechu protoze nema dost vzduchu k uchlazeni. Ten muj taha seshora velkyma vetrakama-je to herni asus a muzu ti rict, ze ten tvuj macbook by sezral i pantama u displeje. Opravdu nevim proc zrova tohle musis resit.Evidentne se snazis tema odklonit od problemu, ke kteremu nemas moc co napsat. Ta tvoje naivni poznamka o kvalitni znacce a nepotrebe zaruky mne opravdu pobavila, zejmena kdyz vim kolik lidi v okoli uz reklamovala ty srac*ovy iphony, ipody a na jeden kamosuv macbook uz jsem taky s usmevem koukal jak jde na reklamacku. Tak hodne stesti a az se ti neco posere tak se ozvi :)
rousini (738)|8.8.2014 20:08
Co tě prudí, nevyšla středa :confused: