Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic LZ 200 či Canon G16 ?

Laco.pes (2)|4.8.2014 19:46
Dobrý večer,den ,noc jak kdo rád. Já bych velmi rád poprosil o pošťouchnutí v rozhodnutí mezi G16 od Canonu a nebo Starší ,ale kol a klem stále chválený lumix FZ200. Fotím bez uměleckých ambicí ,ale o to raději , rád si nechávám tisknout z dovolené fotoknihy a asi mne čeká v dalších měsících i focení dětí . Celkem si rád přitáhnu něco zoomem ,ale nemusí to být nic ve vražedných hodnotách. Také se mi líbil Olympus SP100,ale to mi snad někdo z vás ještě rozmluví. Děkuji a zdravím z Hané.
joeh (3352)|4.8.2014 21:29
Zdravím do Hané, Canon G16 a Panasonic FZ200 sú veľmi odlišné prístroje, každopádne fotky z G16 budú kvalitnejšie - základná clona 1,8 plocha čipu 41mm štv. FZ200 - základná clona 2,8 plocha čipu 28mm štv.
Moja rada - ak nevadí podstatne vyššia cena, zakúp Sony RX 100 III. To nieje kompakt, to je šperk.
http://www.dpreview.com/products/sony/compacts/sony_dscrx100m3
crashpc (541)|4.8.2014 21:44
Bylo by dobré ujasnit si, jak velké, těžké a drahé to může být, do jaké kategorie jít. G16 je sice supráckej stroj, a na delším konci je fotoaparátu Sony RX100 těžkým soupeřem, ale za tu cenu si myslím, že je to (Canon)drahé. Vyřadil bych SP100, naopak bych přidal ještě ten zmiňovaný RX100, Olympus XZ-2, Olympus E-PM2, Nikon P7700 a P7800, a nějaké to zrcadlo s lepším zoomem by se do ceny G16 také asi vešlo. Podstatné je co přesně budeš fotit, a jak moc ten zoom opravdu nutně potřebuješ. Zoom za malou cenu je vždy dost velký kompromis. Velikost přístroje hraje roli. Jestli by měl fotoaparát kvůli velikosti a hmotnosti ležet někde na polici, tak to radši kompakt. Nejlepší by bylo dát si na čas, a jít si všechny kategorie přístrojů do daného cenového stropu (třeba 15 000Kč) vyzkoušet, ať víš, co od toho čekat. Možnosti jsou veliké. Možná až příliš veliké.
Laco.pes (2)|5.8.2014 06:01
Hm, díky ale ta cena Sony ,už je tak trochu jinde , chtěl bych se vejít do 13-14 tis. ale jinak , že ty dva jsou každý jiný , to jsem už věděl , proto se pořád motám .
crashpc (541)|5.8.2014 16:58
Myslím, že se vyplatí zvážit i tu první verzi Sony RX100, a ta pod 13 000Kč je:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinak pokud opravdu netušíš coby, je to těžké až neřešitelné. Všechny ty stroje jsou super....