Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Výber kompaktného ultrazoomu

Neregistrovaný (0)|25.8.2014 13:24
Tazatel: TheKuko

Znění dotazu: Dobrý deň,
prosím Vás keby ste mi poradili vybrať náhradu fotoaparátu namiesto mojho aktuálneho -Olympus SH-21, predsalen sú tu ľudia čo už čo to poskúšali. Viem, že sa tu riešilo niečo podobné pár tém predomnou, ale tam sa to trošku zvrhlo k fotoaparátom s výmenným objektívom. Takýto fotoaparát nechcem, pretože mám záujem o kompakt a tiaži sa mi chodiť s taškou prevesenou cez plece s objektívmi či nosiť veľký foťák. Fotoaparát nosím prakticky stále som sebou, preto kompakt.

Po menšom prieskume trhu som vyberal z fotoaparátov:
Canon PowerShot SX270 HS (po dozvedení sa o chybe [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] som od neho upustil, pri posledných komantároch však neviem čo ju teda opravili alebo nie; mal som odkaz na canon forum kde sa to riešilo, ale teraz ho za ten svet nemôžem nájsť )
Nikon Coolpix s9500 (po prečítaní recenzií na heureke sk som sa rozhodol, že nie)
Sony WX350 (po prečítaní recenzie na digimanii som sa rozhodol, že nie; aj keď batéria je veľmi pekná)
Zostáva ešte Canon 280 HS, no neviem či sa tá chyba vo fw týka aj jeho a Canon PowerShot SX600, pri ktorom nevidím otočné koliesko pre výber módu a neviem čo sa z neho vykľuje :P. Čo hovoríte na Sony HX50V, Nikon s9700, Lumix TZ35? Zatiaľ to vyzerá na ten Nikon S9700...

Možno som aj nejaký neprávom odsúdil, no v ruke som žiaden z nich nedržal, a tak sa môžem odkazovať len na recenzie užívateľov a rôzne články.
Hľadám niečo v cenovej relácii 4000-6500,-kč, s dobrým zoomom, výdržou a bol by som rád aj za pokročilejšie nastavenia. Fotiť budem rodinné akcie, krajinky, zvieratá, sem tam pokus o profi fotku.

Aký by ste mi prosím vás odporučili?
Vopred vďaka.
TheKuko (0)|26.8.2014 15:58
Čo som všetky recienzie čítal boli od p. Milana Šurkalu tak keby ste mi odpovedali bol by som veľmi rád, ktorý si vybrať z Lumix TZ40, Nikon Coolpix S9700, Sony HX50V alebo či budem zbytočne priplácať, ak majú rovnaké vlastnosti/chyby ako vyššie popísané-vylúčené.
Vďaka. :))
Milan Šurkala (3381)|26.8.2014 23:16
No, hlavní otázka zní, co ti na SH-21 vadí a co chceš navíc?
rousini (738)|27.8.2014 12:07
Podle toho, co píšeš žádný UZ nepotřebuješ. UZ je masírka pro davy, které dojdou k závěru, že all in one je to nejlepší a pod tíhou tohoto argumentu pozbydou ostych s požadavkem na profilook.
Při výběru aparátu se zaměř na světelnost objektivu, velikost čipu, možnosti volby režimů a focení do RAW. Pokud ti to nic neříká a nechceš se o to zajímat, tak je jedno co si z toho výběru koupíš...
Tohle není Flexaret tvého dědy s kterým tě fotil tvůj táta a dnes z něj pro radost občas cvakneš fotku i ty. Tohle jsou aparáty, které vznikly proto, aby si je někdo omylem koupil. A při dnešní globalizace zeměkoule tyhle omyly výrobci dovedou docela slušně nést...
TheKuko (0)|28.8.2014 17:33
Do olympusu sa 3x dostal bordel do objektivu. Je nosený v púzdre a nie v nejakom extra prašnom prostredí.