Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 68

Téma: Nová tiskárna

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

2 relik - jenomze ono je to 225*8
    jinak souhlasim s vormanem...asi pujdu nakonec do selphy... jen doufam, ze to vydrzi opravdu hoooodne dlouho... aby to nedopadlo jako CD, co mela zaruku take sto let...
    ze vydrzi...respektive uchovaji data .)
    jinak ja nemam (nikdy jsem nemel) tiskarnu na fotky doma proto, abych usetril - pro me jsou vyhody ty, ze si fotku upravim tak jak chci... a ze si ji vytisknu kdy chci/potrebuji.
    me prisla zajimava pomerem cena/vykon... a proto jsem se tu zeptal...
    ma ta selphy nejake nevyhody ? krome toho, ze je jen 10x15 a ma drahy naklady na tisk...? protoze jeslti ty fotky opravdu vydrzi...tak je to pro me jasna volba.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Kolik vydrží ty fotky let vyzkoušený nemám, ale zkoušel jsem fotku polít a nic, potom pod tekoucí vodu a taky nic, tak jsem ju nechal pár minut totálně pod vodou a to už se začala voda pronikat na papír v místě odtržení perforace, po vysušení ale ok. Ani roztrhnout nejde akorát je potřeba dávat pozor na to, aby se do tiskárny na pásku, nebo na papír nedostal prach, to potom udělá kaz na fotce. Jinak celkově je to perfektní, můžu to vzít do fotobatohu k zrcadlovce na návštěvu a hned tisknout fotky z karty a par jenom pozoruju to nadšení

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

zni dobre ) mate k tomu nejaky kryt proti prachu ?

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Ideální je tiskárnu a zásobník dát do antistatickýho sáčku. Jinak tiskárnu jsem koupil použitou za 800, protože nová stojí cca 2000 a musí se dokoupit ještě folie s papírama. Ty novější mají akorát wifi a podporu novějších OS, jinak rozlišení a kvalita je už roky stejná několik modelů zpět. I tak jsem tiskárnu bez problémů nainstaloval pod W8.1 64, stačí originální ovladače pro Visty/W7

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od tlacenka01 Zobrazit příspěvek
    2 relik - jenomze ono je to 225*8
    V tom případě doporučuju najít jiného zpracovatele fotek. Já nechávám dělat fotky za zlomek ceny když to porovnám se zmíněnými 8,- Podle kvality papíru na kterém je to pak uděláno (levnější je o něco měkčí jinak kvalita obrazu stejná). Za těch 8,- snad tisknu doma (10x15)... Jinak doma mám HP a můžu říct, že fotkám po několika dnech, jak se ustálí, tak nevadí ani voda (pokud v ní teda nejsou delší vodu, což stejně vadí fotkám všem bez rozdílu)... Předtím jsem měl Canon a těm voda vadila - barvy se rozpily... (používám originální tonery i papíry). Doma tisknu pokud je to něco na rychlo a nebo jsem něco zapomněl odeslat do labu... Jinak fotky, které jsem tiskl někdy před cca 10 lety (tehdy taky HP), tak jsou stále koukatelné a bez viditelné ztráty kvality (jen nejsou odolné vůči vodě - nebyla taková technologie), takže domácí tisk bych taky moc nezatracoval (až na ty náklady no...)... Ale jak píšu ze začátku, drtivou většinu fotek (cca 99,8%) nechám dělat v labu, za ceny které jsou o moc nižší než zmíněných 8,- (u formátu 10,15) Za těch 8,- (a to necelých) mám formát 13x18

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Taky dělám většinu z labu, ale za ty ceny 2-4Kč za 10x15 je to loterie v jakým barevným nádechu to udělají. Pokud chce člověk kvalitní fotolab, tak tam stejně dá za fotku 7Kč.

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

2 rellik: ale to se bavime kazdy o necem jinem bylo to v souvislosti k poctu ks - tzn 225 fotek v kopii po osmi, tzn 1800 fotek celkem. a je pravda, ze ani lepsi fotolab to pri te cene kolem 2-4 korun neudela (cena je levna, protoze to cpe ven masina) a ja bych rad vzdy ty fotky stejne... a pokud chci opravdu pekne fotky, jsem na cene fotky +- 8 korun a to uz je (skoro) to same jako kdyz si koupim selphy...ne ?

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od tlacenka01 Zobrazit příspěvek
    a ja bych rad vzdy ty fotky stejne...
    A jaký je v tom problém? Stačí si vyžádat profil barev z určitého fotolabu a pak podle toho fotky připravit a hotovo Ještě se mi nestalo, že bych obdržel něco jiného, než jak jsem to chtěl...

Jinak doposud jsem používal tiskárnu HP 5510, kde fotka při pořízení XXL náplní vyšla taky kolem těch +-8kč (podle obsahu fotky). Teď jsem pořídil HP 6525, která má eko režim, takže teoreticky by měl tisk vyjít ještě míň... To ovšem poznám, až vypotřebuju první náplně...

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Ten profil barev ty nejlevnější laby právě nenabízí. Docela mě to štve, protože doma co vidím na monitoru, tak to stejný vyleze se Selphy. Úpravama fotem trávím dost času, protože mě to baví, ale když pak přijdou fotky za 2,9 s teplejším odstínem barev, tak zamrzí ten čas nad úpravama. Jinak fotky z labu a ze Selphy k nerozeznání a z labu je papír tenší i v premium kvalitě. U inkoustu mně vadí zasychání, když netisknu, dlouho tiskne fotku a následně je třeba nechat ještě schnout.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od vormen Zobrazit příspěvek
    Ten profil barev ty nejlevnější laby právě nenabízí
    V takovém případě si nechám v labu udělat "kalibrační" fotku - něco ve stylu http://www.fotografia.cz/images/fotky/original/183.jpg Podle toho si vytvořím profil monitoru, aby barvy navzájem co nejlíp odpovídaly a tak pak co vidím na monitoru, mi přijde i z labu...

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

To by se mně nevyplatilo, necht si udělat tu kartu, protože kvůli jedné fotce bych zaplatil cca stovku. Sladil jsem jednou monitor podle fotek co přišly, jenže za půl roku bylo zase všechno jinak. Ty velký laby to všechno dělají na velké lince v zahraničí a nemají konstantní nastavení. Mně to teda nikdy moc netrápilo, ale když už u toho sedím a upravím fotku podle sebe, tak ať to alespoň je poznat.

Nováček
    Registrace
    Oct 2014

Ahoj, vyplatí sa termotiskárna po stránke kvality ?

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od mvladar2 Zobrazit příspěvek
    Ahoj, vyplatí sa termotiskárna po stránke kvality ?
    Jel jsi někdy v poslední době autobusem? Tam jsou lísky tisknuty termotiskárnou... Po celkem krátkém čase tisk zmizí, takže po stránce kvality bych řekl, že se nehodí... Navíc nevím co má termotiskárna společného s tiskem fotografií... Je to pouze "náhrada" jehličkových tiskáren tam, kde není důležitý "propis" papíru pro kopii... http://pandatron.cz/?477&termotiskar...osti_-_referat

A jestli myslíš termotiskárnou barevnou, tak je to obyčejná inkoustová tiskárna. Inkoust se prostě na papír pokládá bublinkami, které vytváří tiskací hlava ohřátím inkoustu. http://www.megapixel.cz/jak-vybrat-termotiskarnu

Nováček
    Registrace
    Oct 2014

Myslel som termosublimačnú tlačiareň http://tiskarny.heureka.cz/f:2436:10414/

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Tam je maximálně výhoda ta, že si můžeš koupit malou přenosnou tiskárnu a tisknou s ní kdekoliv tě napadne (možná se tak dají koupit i inkoustové tiskárny - nezajímal jsem se). To, že se tam na konec tisku dodává nějaký film, který zabraňuje "stárnutí" a rozpití náhodným postřikem vodou, už taky není moc výhoda jelikož tyto vlastnosti již mají i samotné fotopapíry do obyčejných inkoustovek (mimochodem i inkoustovka je v drtivé části taky termosublimační - termální tiskárna - http://cs.wikipedia.org/wiki/Inkoust..._tisk%C3%A1rna ). Já například používám HP tiskárnu s originálními náplněmi a originálními papíry - jednou jsem omylem vytiskl fotky, které jsem nechtěl a chtěl jsem je zničit. Jako první mě napadlo namočení ve vodě a rozpití inkoustu - tato technika ovšem nefungovala. Fotka se tvářila jako by byla dělaná klasickou cestou osvitem světlocitlivého papíru. Prostě obraz zůstal neporušen a navlhoval papír ze zadní strany. Po několikaminutovém polévání a namáčení do vody, jsem nakonec fotky musel roztrhat na menší kousky a pak konečně vyhodit... Takže o trvanlivost bych se v tomto případě nebál ani u obyčejné inkoustovky...

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Galerie: Nová galerie
    Od kubiii v sekci Provoz Digimanie
    Reakcí: 135
    Poslední příspěvek: 09-02-2017, 10:04
  2. Galerie: Nová sekce Seriál
    Od Symbio v sekci Provoz Digimanie
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-07-2012, 17:25
  3. Nová nebo starší zrcadlovka