Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 32 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 468

Téma: Panasonic LUMIX LX100 - vysoký výkon

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Panasonic LUMIX LX100 zaujme na prvý pohľad retro dizajnom a potom výkonom. Takto výkonný fotovideo prístroj ocenia nároční nadšenci, ktorí preferujú fotografovanie bez blesku za účelom zachovania atmosféry a v prípade videa bezšumový záznam fullHD po prepočte zo 4k. Mám jeden dotaz - existuje na nete hodnoverná informácia o funkčnosti autoISO pri natáčaní 4k videa a manuálnom nastavení clony a času ? D.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: panasonic_lumix_dmc_lx100_3.jpg 
Zobrazení: 161 
Velikost: 69.2 KB 
ID: 1330  
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2011

Milan, nezdajú sa ti namerané výsledky v RAW až podozrivo dobré ?
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Panasonic_LX100_TIFF_DR-580-100.jpg 
Zobrazení: 152 
Velikost: 79.3 KB 
ID: 1331   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Panasonic_LX100_TIFF_SNR-580-100.jpg 
Zobrazení: 151 
Velikost: 77.4 KB 
ID: 1332  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

No, stejne grafy jsem pred koupi FZ1000 srovnaval s 16Mpx APS-C snimacem Sony NEX 5R, ktery jsem vlastnil a 1" snimac v panasonicu se zdal az zazracny. Jestli to neni nejaky podvod stejne jako benchmarky vykonu procesoru nebo smartphonu tak proc ne, LX100 ma moderni 4/3 snimac, neni divu ze ma oproti konkurenci takovy naskok. Na druhou stranu tohle neni vsechno a kdyz jsem videl fotky v plnem rozliseni, vubec mne to nezaujalo.

Registrace
    May 2011

kultus, na monitore v plnom rozlíšení neuvidíš nikdy fotokvalitu, ktorá je min. 300DPI. /až na jednu výnimku/ Monitor ti dokáže zobraziť fotku len v natívnom rozlíšení panela

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2014
    Fotografií
    5

Ale vidis tam sum napriklad, detaily ktore cip dokaze nazbierat. Na vytlacenej foto mensieho formatu sa to vsetko strati.

Registrace
    May 2011

Fotka môže byť kľudne A4, charakter šumu, aberácia i detaily budú OK. V tom je tragédia zobrazovania 1:1 na paneloch s mizerným rozlíšením, v skutočnosti je všetko inak.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

No, ja vsechno prohlizim na FHD 17" displeji a kdyz se podivam na kresbu z LX100 tak ze mi proste nelibi. Tady nejde o cip, ale o objektiv. Neostre nejen rohy ale cele kraje a to hodne...slaby kontrast a kresba na nizsich i strednich clonach i uprostred. Samozrejme prime srovnani nemam, ale celkova kresba objektivu mi prijde horsi nez na NEXovi se setakem...ikdyz jsem ty fotky prohlizel na vysku monitoru (ne 1:1) tak ty neostrosti byly videt a to je co rict. Navic potreba tisknout klesa a vetsina lidi prohlizi na televizi a monitorech. Na tabletech a smartfonech to samozrejme nevadi. A neni to jen muj nazor i na zahr.forech jsou dost rozporuplne nazory na jinak papiroveho sampiona.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Samozřejmě, že to je nějaký hack.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Castecne za to mozna muze nepovedeny jpg engine, na ktery se mnoho uzivatelu stezuje. Fotak to nebude nejhorsi, ale vzhledem k parametrum jsem asi od obr.vystupu cekal vic. Pekny bokeh a dobra odolnost vuci sumu (v RAWu) to u spousty lidi za ty penize nezachrani. Jeste mi neda nespomenout divne artefakty odsumovanim ve stinech (jpeg) a "diky jen 12Mpx" moire kde bych ho rozhodne necekal. Urcite si ale najde spoustu spokojenych majitelu, jako skoro kazdy fotak tehle cenove a technologicke kategorie.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Milan, nezdajú sa ti namerané výsledky v RAW až podozrivo dobré ?
    Kdo ví, jak vůbec ty snímky získali. Jaké funkce na úpravu se dostaly do procesu... Mám tu nějaké srovnávací testy, které připravuju a vyšly tam také dost podezřelé výsledky, protože např. Camera Raw převádí snímky z různých senzorů trochu jinak a pak člověk dostává dost divné výsledky v šumu i dynamickém rozsahu. Takže přišel na řeč RawTherapee a hned to vypadalo tak, jak by člověk čekal. A JPEGy, to už se vůbec nedá srovnávat.

Registrace
    May 2011

Chcelo by to nejaké poriadne stránky s RAW. Moc som zvedavý, ako to vskutočnosti s DR vypadá. Práve vyberám foťák so 4k videom, ktorý by dokázal pekný výstup v lowlight. LX100 má predpoklady - F1,7 a solídne veľký, neprehustený snímač. Ak má aspon podobné vlastnosti ako v grafoch hore, je to kandidát č.1

Registrace
    May 2011

Dúfam, že sme už prestali behať s lupou po monitore 1:1 a skukneme fotku. V prílohe je záber na ISO 1600 F2 bez blesku. Má to atmosféru, krásny bokeh, proste využíva prednosti LX100 :
Název: YN-P1140316.jpg 
Zobrazení: 297 
Velikost: 478.1 KB 
ID: 1335  

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Jistě, ale toto dokáže plno jiných přístrojů. Není to nic, čím by byl tento stroj výjímečný. Tedy aspoň ne tato fotka. Za mě tam nevidím nic unikátního.

Registrace
    May 2011

crashpc - budíček.... - plno iných prístrojov disponuje takmer 4/3 snímačom na F1.7 a 4k videom ? No vidíš...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

tak zase musim uznat, ze na kompakt to bude na kratsi ohn.vzdalenosti mazat pekne. Tam je vyhoda velkeho cipu a clony jasna. Odpovidajici 4/3 system se za ty prchy poskladat urcite neda. Kdyz ale tak na tu fotku koukam poradne, ostrost nic-moc a chtelo by to priclonit at je cele to zradlo ostre nejen porek a to uz pujde bokeh i cas do haje. Pak je otazka jaky to ma vyznam a to ani nemusim behat lupou po monitore vzdyt je to jen 3Mpx zmensenina. No, videl jsem lepsi, mnohem lepsi fotky podobneho razu z LX100, takze tady si joeh LX100 spis pritizil

Strana 1 z 32 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Panasonic Lumix DMC-SZ7
    Od S-alamandr v sekci Kompakty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 20-02-2013, 13:00
  2. Nejlepší ultrazoom poměr cena-výkon?
    Od xseries60 v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 15-07-2011, 11:10
  3. Reakcí: 21