Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: Digitální zrcadlovky: zrcadlo nebo csc

Neregistrovaný

Tazatel: Honza

Znění dotazu: Zdravím všechny,
    vybírám nová fotoaparát a prosím o rady.
    co fotím: 1.takové to domácí žvejkání - oslavy, děti, pes.
    2.architektura- památky včetně interiéru, krajinky.
    požaduji určitě hledáček, velký čip.Vzhledem k tomu že často podnikáme i několikadení výlety jen batoh a rum raději něco lehčího co však aspoň něco vydrží,
    Moje tipy:líbí se mi 1. samsung nx30 - lehké, dobře se to drží, jen obava z odolnosti a menší výběr skel.
    2.Pentax k50 - odolné, více objektivů, těžší.
    Nějaké zkušenosti? Samozřejmě budu vděčný i za nasměrování jinou cestou.Zkoušel jsem nikon 5200 ale asi se mi budete smát prostě se mi to blbě drží a nebavilo by mě to.
    cena do cca 20000.
    Děkuji H.J.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ono to nemusí byť také jednoduché - Tvoj bod 1) typicky zahrňuje potrebu rýchleho autofokusu, často pri slabšom svetle (pokiaľ nemáš na mysli pózujúce deti a nehybných psov). Ideálne je funkčné kontinuálne ostrenie. 2) zase vyžaduje kvalitnú optiku, hlavne na širokom konci. Pre oba body je dôležitý veľký senzor a svetelný objektív. K tomu hľadáčik a tých 20000Kč začína vyzerať dosť obmedzujúco. Otázka je, či je to suma za kompletný systém alebo skôr prvotná investícia a počítaš s dodatočným dokupovaním objektívov.

Osobne by som pre výlety s batohom zrkadlovku kvôli rozmerom a váhe vylúčil a zvažoval CSC alebo pokročilý kompakt. Moje typy:

- Sony A6000 + 16-50mm F3.5-5.6: výborný autofokus s kont.ostrením aj za slabšieho svetla. Setový objektív je ale slabší hlavne na širokom konci a nie je veľmi svetelný. Takže to chce asi počítať s dokúpením ďalších objektívov, napr. Sigma 19mm F2.8.
    - Fuji X-E1 + 18-55mm F2.8-4.0: parádny svetelný objektív, ale zase pomalší autofokus. Kontinuálne v praxi neostrí.
    - Fuji X-E2 + 18-55mm F2.8-4.0: už dosť cez rozpočet, ale oproti X-E1 vylepšený autofokus (ale nie na úrovni A6000)
    - Panasonic LX100: kompakt s veľkým senzorom a svetelným objektívom, výborný autofokus. Ale objektív nevymeníš.

Neregistrovaný

Děkuji za reakci a jiný úhel pohledu....zauvažuji.Těch 20000 beru jako prvotní investici, pak se uvidí.H.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Ak je to prvotna investicia tak by som zvažoval ešte olympus omd 10. Rýchlo ostrí, je malý aj S hľadáčiku,síce menší snímač,ale výborný, veľké portfólio kvalitných V rámci konkurencie dostupných skiel.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2012
    Fotografií
    626

Podívej se na FZ 1000 máš vše sebou a kvalita srovnatelná s tím co ti doporučují.A navic video bez konkurence jako bonus.Vynikající rychlost ostření.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Kvalita srovnatelna? Ako sa to vezme. Moze to byt zavadzajuce vyjadrenie.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Vzhledem k tomu co je v popisu tazatele, tak je kvalita urcite srovnatelna. To by se muselo napsat za akych podminek nebo na konkretnich prikladech. Taky zalezi co si kdo pod kvalitou predstavuje. Neco uz mam s FZ1000 nafoceno a jsem spokojenejsi nez s NEXem. Vic se zrovna tehle problematice venuje soucasny clanek RX10 vs. D3300. Resi se tam i perpixel kvalita, jestli ale tazatele mox nezajima nevidim v tom vyberu problem.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

FZ1000 je isto vyborny univerzal. Ty si s nim spokojnejsi hlavne kvoli tej univerzalnosti, rychlosti ostrenia atd. ,predpokladam. Ci sa Nexu vyrovna aj v kvalite vystupu? Myslim, ze nie, aj ked rozdiel tam nebude mozno velky. Ked pozeram na testovacie sceny dpreview a mam im verit, tak Nex 5 ma low light vykon lepsi minimalne o 1EV. Ked nahodim svetelne sklo je to spolu min. 2EV. A zrovna tie Fujiny su este o kus dalej. Senzor lepsi o 2-3 EV plus svetelne sklo da vo vysledku 3-4EV. A to uz je sakra rozdiel fotit na ISO 800 alebo 6400 a viac. Alebo taka A 6000 ma dynamicky rozsah lepsi o 2EV, co sa mi zda dost. Takze napisat " kvalita srovnatelna" moze byt zavadzajuce a keby sme sa drzali zadania, tak tazatel chce nieco s velkym cipom a vymennymi sklami . Ale isto, FZ 1000 mozno tiez doporucit ako kvalitny rodinny univerzal, len s tym porovnavanim by som bol opatrnejsi. Je to totiz dost siroky pojem. A pokial mu netreba megazoom, RX 100lll by snad kvoli rozmerom bola lepsou volbou ako Panak( pise, ze chce nieco "lehciho na vylety"). Dalsia otazka je ta odolnost pristroja. Na to neviem odpovedat, ze co je odolne. Voci prachu, vode, padu? Pokial sa mysli len taka ta bezna odolnost, tak pri beznom pouzivani a prenasani v nejakom dobrom obale, puzdre, vydrzi hocico.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

No divil by ses, ale jsem s nim spokojen taky kvuli obrazove kvalite a ta je i per pixel vyborna, lepsi nez na sony NEX se setakem i tele. Tady bude ve srovnani treba A6000 s tim setakem dost pokulhavat. Jasne pri primem srovnani bude na fotkach z NEXe mene sumu, ale prave svetelnejsi sklo ti to 1EV nahradi, sice 100% ne od zacatku ohn.rozsahu, ale pomalu se ten rozdil zacne smazavat. Mel jsem NEXe s 18-55mm a 55-210mm takze ten rozsah umim srovnat. Nemluve o tom, kolik mam technicky povedenejsich a ostrejsich snimku. Tohle jsou vsechno jen odhady a jen prime srovnani da relevantni vysledek. Zrovna tady na foru mi nekdo psal, ze ma fotak sice technicky slabsi, ale bavi ho s nim vic fotit. Taky jsem sam zjistil o cem to je.

Problem je, ze tazatel nenapsal ani ohn.rozsah. A na to co napsal proste muze sednout prakticky i RX10 a FZ1000. Kdyz se podivas na kazdy system viz. kolyyho mensi srovnani, budes muset vzdy neco obetovat, at uz ohn.rozsah, velikost cipu nebo prachy. Fuji jsou jiste vyborne i se setakem co se tyce obr.vystupu, ale bude ten setak stacit na ukoly, ktere si zadal? na krajinky a architekturu nemas dost siroky objektiv, na psa nejsou setaky dost dlouhy (nebavim se o portretech). K cemu pak bude suprova kvalita vystupu, kdyz to proste nebude ono. Sam jsem zjistil, ze lepit fotky do panoramat nebo delat vyrezy te nemusi vzdy zachranit, nemluve o celkovem pojeti te sceny, viz clanky o vyuzivani ohnisek. To si uz ale musi srovnat v hlave sam, moc aktivni ale neni Nez napise neco vic, nechal bych to tak...

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Panasonic FZ1000 spoločne so Sony RX10 disponujú stejným snímačom a podávajú dobrý obrazový výkon. Univerzálne prístroje s ktorými sa dá fotiť "takmer všetko". Sony RX10 má zásadnú výhodu v kvalitnejšom spracovaní - čiastočne dažďu a prachu odolné telo pre zložité klimatické podmienky včetne zvýšenej odolnosti proti oroseniu. Problém proti APS-C snímačom vidím v raketovom nástupe ISO za zhoršených svetelných podmienok, tu sa veľmi rýchlo prejavý relatívne malý čip s vysokou hustotou buniek. V skratke : výborné prístroje pri dostatku svetla, nevyhovujúce za slabšieho až slabého svetla.

Neregistrovaný

Dobrý den,
    jojo tazatel moc aktivní není :-) musí makat. Co se týká rozsahu má představa byla dva objektivy - něco univerzálního na doma třeba 17-70 (aps-c) + širokáč třeba 10-20(aps-c) nebo něco pevného, váha cca do kila je ok, vzhledem k focení i v interiéru jsem chtěl velký čip... ???, ale třeba to není se světelným sklem nutné.Univerzál by v podstatě nevadil, je to i o pocitu , kvalitou mě ty recenzované ultrazoomy dostačují jen ten začátek není moc široký - musím zdejší tipy vyzkoušet.Co se týká té odolnosti mám trochu obavu z vlhka a prachu (cestování a spaní ve skalách, pod širákem), no, ale to by snad mělo být řešitelné kvalitním pouzdrem.No, každopádně tipů k přemítání jste mi dali dost :-))...nevím jestli to mám teď lehčí :-)), zkusím si to osahat.Díky.H.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2012
    Fotografií
    626

ono to s tím nástupem ISO nebude tak horké oba jak FZ tak RX mají mnohem lepší stabilizaci a udrží delší čas,jinak souhlasím s kultusem určitě je to lepší než Nex

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Tak je vas, jestli nepotrebuje delsi ohniska, nema cenu se cpat do UZtka...max teda tu RX10tku. Tady bude lepsi volbou fuji s hledackem a mnohem lepsim setakem, ale zase jestli je tak liny...pro sirokac ale budes muset hloubeji do kapsy. A6000 se setakem je zase siroka a rychla, ale ten setak je zrovna nasiroko dost bida ikdyz se pricloni. Ty lepsi zoom objektivy jsou jak u sony i fuji docela mastne. Tady neni 20000,- zadny strop. Z vlastni zkusenosti NEX + 55mm/f5.6 v prumernem obyvaku nic moc. Ani poradny bokeh ani dost svetla->vysoke ISO. Decko se tezko aranzuje, kolikrat je to i nezadouci a nejlepsi fotky jsou ty prirozeny. Pokud nejsi venku ses dost omezeny, tady kvalitni 50/1.8 udela mnohem vetsi paradu. Takze zase promyslet co a kde fotit.

aragonn:tohle je pravda, ale jenom do chvile kdy se nefoti zrovna staticke sceny. Prakticky jakykoliv pohyb na 1/10s bude rozmazany ikdyz ho udrzis v ruce, to by tve modely museli drzet jak lusk tady nemusi pomoct ani rychle sekvencni snimani

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Problém proti APS-C snímačom vidím v raketovom nástupe ISO za zhoršených svetelných podmienok, tu sa veľmi rýchlo prejavý relatívne malý čip s vysokou hustotou buniek. V skratke : výborné prístroje pri dostatku svetla, nevyhovujúce za slabšieho až slabého svetla.
    Kde jsi na to přišel? Je zajímavé, že je to v praxi spíše naopak. Na nízkých citlivostech je rozdíl mezi těmi senzory větší (1EV+) než na vyšších (1EV-). Když se mrknu sem http://www.digimanie.cz/recenze-aps-...raw-20-mpx.jpg , tak mi opravdu nepřijde, že by na vyšších citlivostech ten rozdíl mezi senzory rostl. Třebas ISO 6400 u RX10 mi přijde o trošku lepší než ISO 12800 u D3300 a totéž platí pro ISO 12800 a 25600.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Prečo zrovnávaš ISO 6400 vs. 12800 ? Dajme na APS-C poriadny objektív s F 2.8 ...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-08-2014, 19:58
  2. Digitální zrcadlovky: Použitá nebo nová zrcadlovka
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-07-2012, 21:07
  3. Digitální zrcadlovky: ultrazoom nebo zrcadlovka?
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 14-05-2011, 23:47
  4. Digitální zrcadlovky: Canon 60D nebo 600D
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-03-2011, 18:55
  5. Digitální zrcadlovky: EOS 550D nebo 40D
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-12-2010, 19:26