Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Canon má potíže s bateriemi u několika kompaktů PowerShot a IXUS

Neregistrovaný (0)|20.1.2015 15:29
Tazatel: Mirka

Znění dotazu: v článku z 18. 1. :Canon má potíže s bateriemi u několika kompaktů PowerShot a IXUS píšete jak fotoaparáty hlásí, že je potřeba vyměnit akumulátor, přestože je plně nabitý. Protože se mne tento problém týká, zašla jsem s fotoaparátem do autorizovaného servisu. Nic tam nevěděli o bezplatné opravě závady a odmítli mne. Psala jsem Canonu, ale zatím bez odezvy. Co byste poradili?

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon IXUS 960IS
Komo (840)|20.1.2015 15:57
Podľa toho čo píšeš predpokladám, že je už po záruke. V tom prípade zrejme nemáš nárok na nič a zostáva ti len písať, volať a dúfať. Ja som sa raz tak náhrady dočkal,dokonca mi ju sami ponúkli.
Milan Šurkala (3381)|21.1.2015 16:42
[QUOTE=Komo;36311]Podľa toho čo píšeš predpokladám, že je už po záruke. V tom prípade zrejme nemáš nárok na nič a zostáva ti len písať, volať a dúfať. Ja som sa raz tak náhrady dočkal,dokonca mi ju sami ponúkli.[/QUOTE]

Jenže ta akce právě zahrnuje i fotoaparáty po záruce. Viz "Pokud se špatný kontakt na konektoru baterie potvrdí, budou produkty, u kterých k tomuto jevu dochází, bez ohledu na stav záruky zdarma opraveny." např. u PowerShotu S120 ( http://www.canon.cz/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_Compact/Powershot_S_series/PowerShot_S120.aspx?type=important&faqdetailid=tcm:126-1231084 ). Tady to bude komplikované, protože IXUS 960 IS není mezi fotoaparáty, na které se tato akce vztahuje, i když Canon přiznává, že se problém může týkat více modelů. Já bych tam došel asi s vytisknutou stránkou z jejich podpory (viz výše) a ukázal na řádek, který jsem citloval také výše a řádek "Na základě dlouhodobého průzkumu tohoto jevu potvrzujeme, že v důsledku nového faktoru (výrobní závadě kontaktů baterie některých fotoaparátů) se může stejný jev vyskytnout nejen u modelů uvedených v seznamu postižených modelů, ale také u některých dalších modelů."