Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: outdoorový foťák

Neregistrovaný (0)|1.2.2015 14:27
Tazatel: Lucie

Znění dotazu: Dobrý den,
prosím, mohli by jste mi poradit s výběrem outdoorového fotoaparátu.Na hory, kolo, vodu?Cenu asi do 6000,-.Upřednostním kvalitu fotek, případně videí, před dalšími přednostmi, jako gps, atd.Důležitá je pro mne i odolnost,vzhledem ke sportům, které jsem uvedla.Momentálně se rozhoduji mezi Sony cyber shot DSC-TX30 a Pentax Ricoh WG-4.Předností Sonyho jsou alespoň dle recenzí dobré parametry, ale menší robustnost a odolnost a Pentax mi přijde mnohem odolnější, líbí se mi možnost připevnění na loď či řídítka kola,i jeho vzhled ale nevím, jak fotí či natáčí.
Děkuji moc za odpověď, s pozdravem Lucie

Fotovýbava, které se dotaz týká: Sony cyber shot DSC-TX30 a Pentah Ricoh WG-4.
Sakini (1174)|1.2.2015 17:01
Z těchto dvou bude lepší Pentax, už kvůli výrazně odolnější konstrukci a světelnějšímu objektivu. Sony je víc "hitech" ale odolnost je limitovaná, a 18 MPix ve spojení s agresivním odšumem udolá dost detailů. Opravdu schopné outdoorové foťáky bohužel leží cenově výš, 8-10 tisíc. Pro kvalitnější fotky by to chtělo trochu připlatit.
Rellik (1136)|1.2.2015 19:24
By mě u toho Sony celkem zajímalo jak funguje ovládání toho displeje pod vodou. Pokud předpokládám, že tam je kapacitní displej, tak bych řekl, že nemůže fungovat - voda je přeci vodič... Pokud by to bylo podle mé dedukce, tak bych raději bral přístroj, který má klasické mechanické prvky...
Narazil jsem na stránku, která potvrzuje moji teorii - http://www.technologyx.com/digital/sony-cyber-shot-tx-30-review-follow-up-underwater-testing-at-the-shangri-la-far-east-in-taipei/ v textu je napsáno, že displej nefunguje tak jak v normálním prostředí... V tom případě je to trochu blbost od výrobce, když je to i podvodní foťák, omezit ho tímto dotykovým displejem... Za mě bych tedy ucčitě z těchto dvou šel do toho pentaxu...
Sakini (1174)|1.2.2015 21:09
Přesně tak, dotykáč u Sony pod vodou nefunguje. S odolnými kompakty je to těžké i s ohledem na kvalitu snímků, většina je na tom z různých důvodů spíš slabě, a ty schopné jsou dost drahé. Obvykle jde hlavně o výrazné mazání detailů, což se projevuje u TX30, ale ještě mnohem víc třeba u Nikonu AW110/120, a WG-4 proti tomu ještě docela ujde. Bohužel Olympus TG-2/3 je opravdu dost drahý na kompakt s malým senzorem, ale fotky vypadají snad vůbec nejlíp z této kategorie a s odolností taky není problém.