Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 36 z 36

Téma: Tamron 17-50/2,8

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

No taky jsem na to koukal. Na blízko bych řekl, že jnejlíp na tom je -10 (podle oděrek na židli). -20 to už zase trochu maže. Taky LV bych řekl, že je stejné jako -10. Co se té dálky týká, tak bych to asi zhodnotil stejným výsledkem -10 a LV... Vyzkoušej ještě ohnisko 35mm, zda bude výsledek podobný a podle toho asi nech nastaveno těch -10 nastálo... I když pak vyměníš objketiv, tak to nemusíš vypínat, on ten foťák pozná, že je jiný objektiv a nastaví sám výchozí hodnoty... Můžeš si tak v podstatě "zkalibrovat" všechny objektivy co máš...
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

už z toho magořim a projíždim všechny skla co mám
    Ještě jsem zkoušel ostřit vyloženě na nekonečno (stromy na horizontu) a nejleší je logicky Live a pak něco mezi něco spíš k -20. Každopádně pokud to skusím s těmahle parametrama na milimetrový papír (samozřejmě pod úhlem cca 45°) tak 0 je přesně na středu a -20 se rovina ostrosi opravdu posune o kus ke mně - a mám tedy slušná fronfocus.

Napsal jsem do AWH.cz tak uvidíme. Nějak mě zaráží, že nemůžu najít vyloženě značkový servis Sigma v Praze...

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Begy_cz - merania FF/BF by som opakoval s predklopením zrkadla + samospúšť. V odkaze je postup i skúšobný obrazec na tlač/tisk A4.
    http://www.fotoradce.cz/jak-otestova...us-clanekid127

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

asi jsem to předtím zkoušel nějak blbě. Teď jsem to skusil znovu - a pořádně. Výsledek je jasný a konečně tomu rozumím. Na dálku i blízko je tam backfocus.
    Takže konečně vím co s tím vlastně dělat
    Pošlu to do servisu ať seřídí objektiv, kolem -20 to dává asi nejlepší výsledky. Ale když zkouším na dálku ostřit přes LiveView, tak se mě nedaří tu ostrost standartním ostřením docílit. Uvidíme až si pohraju s mikronasatvením po seřízení ze servisu
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ff-bf.jpg 
Zobrazení: 134 
Velikost: 235.7 KB 
ID: 1508  

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Tiez som takto maturoval s D7100 + N18-140. Raz ostrilo najlepsie bez korekcie, inokedy s korekciou. Pri urcitom ohnisku mi s korekciou +9 zaostrilo presne s uspesnostou 9/10, bez korekcie 6/10. Pri inom ohnisku inac. Taketo nahodne triafanie nikam nevedie. Najlepsie je to otestovat na terc pod 45° uhlom a zaber viac krat zopakovat. Myslel som, ze ked nastavim korekciu -9, vzdy zaostri -9. Ale podla tohoto odkazu to funguje asi inac.
    http://www.dpreview.com/forums/post/50781856
    Dva krat som objektiv s fotoaparatom reklamoval. Po druhej reklamacii stredny bod ostri relativne presne v porovnani s LV, ale uz prvy vedlajsi ma viditelny BF. Tak som vzdal testovanie a poslal to treti krat na reklamaciu.

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

po cca dvou měsících mě asi došel celý problém.
    Objektiv má definovanou minimální zaostřitelnou vzdálenost cca 30cm.
    Pod tohle číslo umí zaostřit - ale musím kompenzovat po seřízení v AWH cca +15až20. Ale dle výrobce jsem tedy mimo jeho deklaroavný rozsah!!! - a tedy logicky za tyhle ohniska nemůže ručit.
    Pokud ostřím na delší ohniska až nekonečno - kompenzace se srovná někam kolem nuly.

V podstatě

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Objektiv Tamron
    Od Monina v sekci Objektivy
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-10-2014, 04:57
  2. 24-70 Tamron vs. Nikkor
    Od Evok v sekci Objektivy
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 14-09-2014, 15:22