Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: objektív sony rx10

Neregistrovaný (0)|6.3.2015 23:40
Tazatel: johan

Znění dotazu: Dobrý den, po dlhodobom rozhodovaní o tom, aký fotoaparát si kúpiť, som sa rozhodol Pre Sony CS DSC RX10. Kúpil som ho cez internet. Už keď som niesol zabalenú krabicu, zarazilo ma jemné hrkanie niečoho vo vnútri. Po odbalení som zistil, že to jemne hrká objektív. Pýtal som sa na to v servise, ale tam mi nevedeli s určitosťou povedať, pretože ho ešte neservisovali, len spomenuli, že zoomový objektív by mal mať nejakú voľnosť a je možné, že to tak má byť. V troch obchodoch, v ktorých ho ponúkali mi tiež neporadili, pretože ho mali v sklade - zabalený. Nakoniec ma napadli recenzenti, preto si dovoľujem Vás požiadať o Váš názor a Vaše zistenie ako renomovaného recenzenta. S foťákom netreba silno hŕkať, stačí slabý pohyb dopredu a dozadu, resp. i keď držím objektív za slnečnú clonu a jemno s ním pohybujem, tak je tam cítiť voľnosť. Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem. Bude pre mňa určujúca ako s foťákom ďalej naložiť. S pozdravom johan
Wilda9 (4)|8.3.2015 09:17
V servisu nevěděli?
Milan Šurkala (3381)|9.3.2015 20:44
A fotí? Případná vůle není u objektivů ničím výjimečným, obzvlášť u takto těžkých objektivů ultrazoomů (v recenzi na RX10 je zmiňoval následující: "Zpracování je dobré, fotoaparát působí slušným dojmem, nicméně vevnitř něco lehce štěrká, přičemž objektiv samotný je tuhý a neklepe se."). Takže zásadní otázka zní... Fotí to? :-) Projevuje se to štěrkání nějak na kvalitě fotografií? Pokud ne a fotografie vypadají stejně kvalitně jako v té recenzi, není žádný důvod to reklamovat, protože jak se zdá, jde o vlastnost RX10, která nemá vliv na kvalitu snímků.
kultus (1295)|9.3.2015 20:48
Ono sterka hodne objektivu kdyz jsou fotaky vypnute. Ulozeni nekterych cocek je navolno do doby nez je fotak zapnuty. Naposledy jsem to slysel u sigmy pro NEX system anebo FZ1000 taky "hrka" kdyz je vypnuty.
dasab (1)|9.3.2015 23:50
[QUOTE=Milan Šurkala;37009]A fotí? Případná vůle není u objektivů ničím výjimečným, obzvlášť u takto těžkých objektivů ultrazoomů (v recenzi na RX10 je zmiňoval následující: "Zpracování je dobré, fotoaparát působí slušným dojmem, nicméně vevnitř něco lehce štěrká, přičemž objektiv samotný je tuhý a neklepe se."). Takže zásadní otázka zní... Fotí to? :-) Projevuje se to štěrkání nějak na kvalitě fotografií? Pokud ne a fotografie vypadají stejně kvalitně jako v té recenzi, není žádný důvod to reklamovat, protože jak se zdá, jde o vlastnost RX10, která nemá vliv na kvalitu snímků.[/QUOTE]

Ďakujem za postrehy. Foťák fotí a prvé porovnávacie fotky s vreckovým Nikon Coolpix S6600 potvrdili rozdiel i kvalitu. Verím, že to je len vlastnosť RX10 a chvíľu sa budem venovať skúmaniu kvality fotiek. Ešte raz ďakujem, nervozita pominula, začnem fotiť... johan

---------- Doplněno v 23:50 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:45 ----------

Ďakujem za postreh, nie som fotoprofík, takéto foťáky sa mi často nedostávajú do rúk, preto tá počiatočná obava. Johan
Milan Šurkala (3381)|9.3.2015 23:54
[QUOTE=dasab;37016]Ďakujem za postreh, nie som fotoprofík, takéto foťáky sa mi často nedostávajú do rúk, preto tá počiatočná obava. Johan[/QUOTE]

Jasně, to je pochopitelné. Pokud se s tím člověk nesetkává běžně, může ho to překvapit, zejména pokud dá za fotoaparát přes 25 tisíc.