Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Přechod z kompaktu

Neregistrovaný (0)|31.3.2015 13:21
Tazatel: Zeppe

Znění dotazu: Dobrý den,
vlastním kompakt Nikon p7100 se kterým jsem poměrně spokojený ale začínám přemýšlet že bych koupil nějakou zrcadlovku buď bazarovou nebo nějaký základní set. Pro začátek by mi stačil jen jeden univerzální objektiv. Hodně mě zaujal Pentax k-50 díky tomu že má poměrně dobré recenze a aspoň základní voděodolnost. Problém je že můžu uvolnit max 16000kč což ale znamená jen základní objektiv Pentax DA 18-55mm f/3,5-5,6 AL WR který podle různých zahraničních recenzí není nic moc. Myslíte že bych si i s tímto setem polepšil v kvalitě fotografií? Případně mohly by jste mi doporučit nějakou alternativu ? Nebo se raději poohlídnout po nějaké bezzrcadlovce?
Fotím hlavně přírodu jak krajinky tak i nějaké to zvíře ale občas i nějakou tu architekturu. Nefotím sport ani nepotřebuji video.

Díky za odpověď
O.S. (0)|31.3.2015 14:29
Tělo výborné, proti Canonům/Nikonům ve stejné cenové kategorii je to opravdu něco jiného, lepšího. A k tomu seťáku - zase tak špatné sklo to pro začátek není. Mrkniu na tehle odkaz a ve filtrech si dej ten setový objektiv a mrkni, co s tím lze vyfotit - http://www.pentaxforums.com/forums/samplesearch.php.
bystřické (54)|31.3.2015 16:16
za ty prachy se na paladixu objevují olítaný FF,tam by sis polepšil určitě
nephilim (353)|1.4.2015 08:50
Nic proti, v žádném případě nechci snižovat kvalitu Pentaxů, ale pokud něco cvaknu do RAWu, tak i z plastového Nikkor 18-55 dokážu ve PS udělat super ostrou fotku. Čímž chci říct, že posuzovat foťák a objektiv dle fotek prohnaných fotoeditorem není příliš objektivní.

Přejít s profikompaktu Nikonu na DSLR Pentaxu může přinést dočasný zmatek v ovládání, ale objektivně vzato, přínos v kvalitě výstupu bude výrazný. Rád bych připomněl obecné pravidlo, a sice, že s koupí zrcadlovky si člověk nekupuje tělo, případně set, ale systém. Je tedy dobré zamyslet se nad nabídkou ostatních komponent, které si člověk může koupit (objektivy, blesky, gripy apod.). Málokdo vydrží s jedním objektivem. A už vůbec ne se základním cca 18-55. Takže je dobré zjistit si jaká je nabídka toho, nač by se dalo přejít. Ceny, kvalita.