Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Software: Ta se asi loučím...

Neregistrovaný (0)|1.4.2015 21:01
Tazatel: Rellik

Znění dotazu: Po dnešním upgradu systému těchto stránek mi systém neumožňije přihlášení. Prý si mám nastavit nové heslo. To bohužel nejde, jelikož když zadám svůj email pro vygenerování odkazu, tak mi to napíše, že takový email tu není... Takže asi sbohem digimanie a všichni se kterými jsem se bavil...
Dan7 (411)|1.4.2015 21:13
Neodcházej Dušane! Mně se to nějak zadařilo na první pokus.. ani nevím jak. Místo e-mailu jsem tam dal myslím jen uživatelské jméno a pak už to přišlo na e-mail samo.
Erlik (0)|1.4.2015 21:25
Já to zkoušel i přes jméno. Nicméně se stejným výsledkem. Ono to nude nejspíš tím ,že účet jsem registroval na jiný email, který již neexistuje. Nevím taky co je to za blbost zrušit někomu účet, jen kvůli novému heslu. Soudruzi asi někde udělali chybu a už se jim ji nechtělo řešit. Měli zavést novou ochranu ale taky zanechta stávající stav, s tím, že by bylo dobré nastavit nové heslo a ne to prostě odsřihnout. Stejně si myslím, že 99,9% uživatelů si nstaví stejné heslo jako předtím... No ještě to párkrát zkusím a uvidíme...
rousini (738)|1.4.2015 21:49
Já jsem si v zájmu vyššího zabezpečení taky musel změnit heslo na původní...
David H (225)|1.4.2015 21:55
U mě bez problémů. Snad nikdo neodejde.
neregistrovany (0)|2.4.2015 06:10
ewing.
zajimave veci se deji. taky se nemohu prihlasit,ale beru to sportovne a necpu se kde nemam misto jen bych chtel verit tomu,ze redakce alespon vymaze veskere me fotografie z meho jiz byvaleho uctu. dekuji
Sakini (1174)|2.4.2015 08:51
Chvilku to kopalo, ale po nahození hesla to zase funguje, jen neházet hned flintu do žita.
Pavel Matějka (394)|2.4.2015 10:15
[QUOTE=;37249]Stejně si myslím, že 99,9% uživatelů si nstaví stejné heslo jako předtím...[/QUOTE]

Samozřejmě, ale heslo bude v systému bezpečněji uložené, respektive nebude v něm uložené vůbec, bude tam jen jeho hash čili kontrolní výpočet.

---------- Doplněno v 10:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:14 ----------

[QUOTE=;37249] Ono to nude nejspíš tím ,že účet jsem registroval na jiný email, který již neexistuje.[/QUOTE]

Z toho ale těžko můžeš obviňovat soudruhy, to sis spískal sám.
arkij (95)|2.4.2015 10:21
Taky mne to včera zaskočilo a když jsem s tím bojoval, měl jsem chuť se na to vyprdnout. Nakonec se mi přes nick podařilo změnit původní nezabezpečené heslo na původní, tentokrát už zabezpečené. Přihlašuju se z různých zařízení a všude se mi to měnit rozhodně nechtělo.:stupid
Rellik (1136)|2.4.2015 12:47
Tak se neloučím, nechal jsem si znovu obnovit původní email a "novou" registraci dokončil... Nicméně je to podle mě špatně udělané. Pokud to přešlo na jiný systém, měly zůstat původní přihlašovací údaje s tím, že se systém změnil a je potřeba nystavit nové heslo. Po nastavní nového hesla by se starý záznam automaticky odstranil. Programátorsky to není nikterak složité. No vývojáři, kterí tohle spískali nad tím asi moc nepřemýšleli. :)
Karel Polívka (315)|2.4.2015 13:38
[QUOTE=Rellik;37259]Pokud to přešlo na jiný systém, měly zůstat původní přihlašovací údaje s tím, že se systém změnil a je potřeba nystavit nové heslo. Po nastavní nového hesla by se starý záznam automaticky odstranil. Programátorsky to není nikterak složité. No vývojáři, kterí tohle spískali nad tím asi moc nepřemýšleli. [/QUOTE]
Takový postup jsem zvažoval, ale záměrně zavrhl. Pokud by šlo jen o doporučení, bylo by mnoho uživatelů, kteří by to prostě ignorovali a na naší straně by se tak musely zbytečně zohledňovat dva způsoby přihlašování jen kvůli tomu, že někteří uživatelé v průběhu let zapomněli ve svém profilu aktualizovat e-mailovou adresu. Tak tuto aktualizaci aspoň teď provedou a v případě nějakých dalších změn se s tím už nebudou muset potýkat. A pokud zapomněli na to, jakou e-mailovou adresu uvedli, pokud jich mají více? Tak mohou přece zadat svůj login namísto e-mailu.

A pokud by to byla výzva hned po přihlášení starým způsobem, jednak bychom museli dlouho udržovat funkční i starý způsob přihlášení (ne každý se přihlašuje denně) a jednak by nedošlo k aktualizaci e-mailových adres tam, kde je potřeba.

Provedení tímto způsobem (hromadné odhlášení všech a nutnost ověření pomocí e-mailu) tedy způsobí nejen nastavení nového hesla, ale i to, že aktivní uživatelé budou mít v profilech aktuální platné e-mailové adresy a v případě nějakého důležitého sdělení nebude problém s tím, že takový e-mail někomu nepřišel jen proto, že měl v profilu uvedený starý e-mail.

Pouze je potřeba do následujícího formuláře zadat svůj login nebo e-mailovou adresu, kterou má dotyčný přidruženou u svého profilu (a mít k takové e-mailové adrese skutečně přístup, protože na ni přijde unikátní odkaz pro nastavení nového hesla): https://www.oxymedia.cz/reg_pwdnew.jsp

Tento postup ověření pomocí e-mailu používáme již dlouho bez problémů v případech, kdy uživatel zapomene heslo. Nejde tedy o něco nového nebo problematického.

Problém je jen v případech, pokud měl uživatel v profilu nějakou e-mailovou adresu, kterou už nepoužívá, a tak na ni buď zapomněl, nebo k ní už nemá přístup. V takovém případě nechť nám o tom napíše.
Rellik (1136)|2.4.2015 16:00
Pokud tedy taková možnost byla v nastavení, tak bych to dal jako jsem psal, s tím, že po měsíci by to automaticky přešlo na současný stav. Tak by se u aktivních uživatelů obešly případné komplikace podobné mým. No nicméně teď už to asi nemá smysl řešit... :)
Neregistrovaný (0)|12.4.2015 16:50
Ten hloupoučký systém mě taky nepustí. Všechno jen měnit, se vším je*at, tak aby to už nefungovalo. Všude stejné. Nový login na jiné jméno i mail to samé. Já to se*u.
kultus (1295)|12.4.2015 17:38
...nikdo te nenuti sem chodit. Co takhle trochu slusnosti a v klidu to poresit s adminem, ale to by to nesmelo byt ceske forum ze. Vsude stejne ;)
Petr Be. (211)|12.4.2015 18:07
Musim si nějak vylejt nervy na ajťáky...

Jinde to narozdíl od česka funguje, a jinde nejsou takový hovada, aby člověku odpověděli stylem "nase* si". To jenom tady v česku, víš, kultusi? Všude stejné... :-)
Pavel Matějka (394)|13.4.2015 08:34
Dělal jsem dost dlouho admina (jinde), abych ti mohl jednoznačně říci, že u mě už bys měl trvalý ban.
romana51 (311)|13.4.2015 14:24
Petr Be - ono je to o inteligenci. Co ti nebylo shůry dáno, to v apatice nekoupíš. Tady ani jinde!! :stupid
Dan7 (411)|13.4.2015 14:28
Taky bych se zastal České republiky. Komunikuji pracovně z mnoha státy v EU i ve světě a zjistil jsem, že u nás to celkově vlastně docela funguje.
Petr Be. (211)|13.4.2015 16:23
Pavel Matějka: Tak to bys na reklamě moc nevydělal... :-D Vždycky má někdo v ruce to červené tlačítko, a někdo musí poslouchat, to je normální...
romana51: To o inteligenci právě není. Nadávat jde i s IQ 128. Vyzkoušeno. No, rukama se ještě najím :-)

Dan7: Ano, znám i místa, kde to nefunguje. Nicméně taková místa rychle mizí....
romana51 (311)|14.4.2015 09:31
Petr Be - no vidíš, o tom to je :D Já jím příborem !!! :p