Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: kompaktibilita objektivu Sigma s tělem Sony Alpha 200

Neregistrovaný (0)|7.4.2015 18:40
Tazatel: Luscus

Znění dotazu: Ahoj, mám Sony Alfa 200 a zakoupil jsem objektiv Sigma Zoom 28-200 mm, který měl být kompaktibilní, bohužel všechno je jakoby mléčně zakalené a potom jsem si všimnul, že je u foťáku a objektivu rozdílný počet kontaktů( objektiv má 5 a tělo 8) může to být tím? Neexistuje nějaká přechodka která to vyřeší? Jinak tělo s původním objektivem zobrazuje v pohodě a objektiv na těle Minolty také...děkuji za radu

Fotovýbava, které se dotaz týká: tělo Sony Alpha 200, objektiv Sigma zoom 28-200mm
Rellik (1136)|7.4.2015 19:12
Ono ten objektiv nemusí mít stejně kontaktů jako je na těle. Konkrétně i já mám nao bjektivu sigma (28-80 pro kinofilm) pouze 5 kontaktů (na některých žádné) a na nových řadách objektivů mám kontaktů 8. Všechny používám na digitálu, plus ty starší i na kinofilmu. Ty starší obejktivy mívají osření pomocí motorku v těle fotoaparátu a proto z tam míň kontaktů. Nicméně to, že je fotka mléčná znamená úplně něco jiného. Zkus přepnout fotoaparát na plný manuál a objektiv (případně fotoaparát) na ruční ostření. V tomto stavu něco vyfoť a uvidíš zda to bude ok. Ono tyto staší objektivy většinou nemají povrchové úpravy čoček proti těmto neduhům a tak fotky z nich mohou vypadat mléčně. Zejména pak pokud je to trochu v protisvětle.
metatron123 (166)|8.4.2015 14:54
Mohol by si sem taku "mliecnu" fotku dat. Inak ak je citlivy objektiv na protisvetlo, moze to robit mliecny zavoj.
Pripadne skus priclonit napr.na f8, je mozne ze na takej clone to uz bude lepsie. Inak aj objektiv moze byt spinavy.
Pripadne priclonit objektiv rukou aby nan nedopadalo priame svetlo.
Tie 3 kontakty navyse zabezpecuju u kompatibilnych objektivov prenos ADI informacii pre blesk (ohniskova vzdialenost a pod.) ak sa nemylim.
Pavel Matějka (394)|9.4.2015 09:20
Na ohniskovou vzdálenost stačí těch 5 kontaktů. S těmi dalšími to umí přenášet například zaostřenou vzdálenost.