Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: jaký fotoaparát vybrat

Neregistrovaný (0)|9.6.2015 10:04
Tazatel: Pavlína

Znění dotazu: Dobrý den, rozhoduji se mezi fotoaparátek Nikon Coolpix P610 a Canon PowerShot SX60 HS. Chtěla jsem kompakt a ultrazoom, ale nejsem schopná posoudit, který má lepší minimální a maximální ohniskovou vzdálenost. Přiznám se, že jsem si pochopila, o co tu běží, ale nejsem schopná to převést do "reálu", resp. posoudit to u jednotlivých foťáků :-) Díky Pavlína

Fotovýbava, které se dotaz týká: Nikon Coolpix P610
Canon PowerShot SX60 HS
janfran (48)|9.6.2015 11:02
Nerozumím úplně dotazu, pokud opravdu chápeš ohniskovou vzdálenost, není problém se podívat do specifikací, který foťák ji má kratší (širší úhel záběru) a který větší (užší úhel záběru, větší přiblížení).
SX60: 21-1365mm
P610: 24-1440mm
Maximální přiblížení je tedy skoro stejné, s SX 60 pak můžeš dosáhnout širšího úhlu záběru.
Ale ohnisková vzdálenost není všechno, a proto pokud ti z nějakého důvodu nejde o tuto hodnotu za každou cenu, spíš se podívej na Panasonic FZ200. Ten sice nemá takové maximální přiblížení jako tebou zmíněné ultrazoomy, ani nenabízí tak široký úhel záběru jako SX60, ale zato bude podstatně líp fotit ve zhoršeném světle a rozsah jeho zoomu je pořád pro běžné focení víc než dostatečný.
Pavel Matějka (394)|9.6.2015 12:35
Souhlas.
Fuelman (1)|9.6.2015 13:17
Ty vlastnosti jsou podobný...každopádně Nikon Coolpix P610 mám a spokojenost, vzal bych si o znovu.