Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: Kompakty: sony hx50 x olympus xz10

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

12Mpx snimac se slusnym vykonem (na pomery velikosti cipu) DR/nizkeho sumu + moznost zmeny-vypnuti odsumovani, f1,8-2,7 26-130mm (po prep.) objektiv, vestaveny ND8 filtr, RAW, dotyk.displej, vyborne makro/telemakro. Kdyz pominu kiks s porad vyskakovacim bleskem v rezimu Auto (da se nahradit rezimem P s autom.nastavenim ostatnich parametru) tak i rychle a prehledne ovladani. Ja spis nevidim dost duvodu proc volit takovyhle UZ. Mozna tak sirsi ohnisko a lepsi video, ale to je zase na uzivateli at se rozhodne co a jak vyuzije. Recenze tady jsou vic nez vystizne.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Kultus, to vím, porovnal jsem v recenzích fotku po fotce. Nejvíc se mi líbil portrét, zklamalo mě hdr, makro bylo slabší, a trochu odrazuje nutnost přitáhnutí na nejširším ohnisku. Líbí se mi, že porovnávané fotky má olympus na kratší časy, ale zároveň fotky v noci se mi líbí víc ze sony. Zajímavý je rozdíl v ostrosti domu na fotce s cestou, rozdíl fotek v lese, ale bohužel neumím posoudit, jak by vypadaly fotky stejný den, tady měl olympus výhodu, že bylo jasno. Určitě je olympus dobrý fotoaparát, navíc o 800 levnější. Jenže kolega mi doporučil raději jiný, tak se zajímám proč. Určitě má nějaký důvod. Chtěl bych vědět jaký. Doslova psal něco o penězích v kanálu, to nenapíše nikdo jen tak. Hloupě tu trolluju, jenže se nemůžu rozmýšlet dlouho, mohou mi ho prodat pod nosem, ale není to věc levná, tak až budu zkoušet, chci vědět všechno podstatné. Vážně nerad z dotazu dělám obsáhlé téma, ale asi neumím správně formulovat dotaz.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ty nocni fotky jsou ale na stativu, kdyz nebude stativ po ruce spocitej si o kolik budes mit u sony delsi casy nebo vyssi ISO. A pokud vim zpracovani ze sony patri k tem horsim, bez moznosti vypnuti odsumovani a ze sony patla je videt i na tech fotkach, s vyssi citlivosti se to razantne zhorsuje. HDR ma sony lepsi.

Občasný diskutér Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    spocitej si o kolik budes mit u sony delsi casy nebo vyssi ISO
    Jen doplním, že Sony má na večerní a noční scény dobrej preset "ručně držený soumrak", kterej složí obrázek až ze 6 expozic, takže pokud není scéna příliš dynamická, dá to dobrej výsledek, typicky použitelné například pro nasvícenou architekturu, osvětlené město z kopce ...

Neregistrovaný

Petr Be. už se nevyjádří?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Peníze v kanálu jsem myslel spíš u hx50 a skoro I hx60, kde je to ale lepší, a celkově to nelze zavrhovat, protože je to zábavný stroj. XZ10 má světelnější objektiv, ale jen na krátké ohnisko. Pak je to vyrovnané, a mě takový rozdíl na stejně malém snímači nepřipadá jako rozhodující. Někomu jinému třeba ano...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Jak jen na zacatku? Tam kde XZ10 konci na 130mm a f2.7, sony nezacina ani nasiroko natoz na stejnem prepoctenem ohnisku...samozrejme se bavime o pruchodu svetla. Co se tyce male HO na tom bude taky lepe olympus rozhodne do 130mm prep. a kousek dal. Na konci muze byt sony pro oddeleni objektu od pozadi lepsi, ale jak uz jsem psal ne vzdy na to bude dost mista fotit na takove brutalni ohnisko. Vidim to na sve FZ1000, prepoc. 400mm a f4 pri 1" snimaci slusne maze pozadi jen se to musi trochu umet, najit vhodny pomer vzdalenosti od objektu a pozadi a i tak na to neni vzdy prostor. Z meho pohledu je prave u tak maleho snimace svetelny objektiv dulezity jak na aspon nejake hratky s HO tak pro co nejnizsi ISO v kritickych situacich. Kazdopadne at si udela obrazek sam, ze je sony zabavny fotak urcite nerozporuju.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Citace Původně odesláno od ;38729
    Ale zároveň jste nabídl i sony jako alternativu. Měl jste ji taky?
    Sony HX5/60 a ani Nikon som nemal. Mal som Sony WX60, ten mal celkom pekne video ale o to vam nejde. Preco som jich tu nedoporucil / nepriklonil sa k nim? Odstupom casu (ako som pisal sem na tuto temu) som si ujasnil ze by som dal prednost kvalite XZ-10 ako mega zoomu, HDR a ovladaniu Sony. Jinak alternativy k XZ-10 som pridaval az v druhom slede, kdyz som s udivom nasel ze do 6000,- Kc je viac fotakov.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Kultusi máš pravdu. Nevím proč, měl jsem v živé paměti, že je to něco jako Canon S - 1.8-5.6 nebo něco takového. Teď vidím, že ne. To už je zajímavý rozdíl. Těžko dál doporučovat a hrabat se v tom, když to nemám nakoukané... Asi bych nákup stroje nerozhodoval jen na základě světelnosti, ale pokud není potřeba nutně tolik zoomu, tak není o čem...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Pokud není potřeba zoom, tak bych určitě bral Olympus. Jeho výhody zde už byly zmíněny. Je ale divné, že se dá ještě sehnat... kamarádce jsem ho dopoučoval tak čtvrt roku zpátky a to byl sakra velký problém někde sehnat zapomenutý kus. Teď, když už XZ-10 není v podstatě k sehnání, obvykle v kategorii do 5-6 tisíc doporručuji právě HX50, protože je to asi to nejlepší, co se v kompaktech v této třídě dá dnes sehnat.

Neregistrovaný

Asi bych měl napsat, jak to dopadlo. V úterý jsem s rodinou zasedl k počítači a ukázal jim oba kompakty, zdejší recenze a i jiné anglické, co našel Google. Pak jsem jim ukázal znovu fotky, seznámil s negativními recenzemi a nakonec nechal hlasovat. Nebudu to natahovat, koupili jsme sony hx60 přes eshop, cena po odečtení slevového kuponu s 16 Gb kartou necelých 6100. Dnes už jej mají o 1400 dražší. Olympus bych měl bez karty za 5100. Mínusem u olympusu byla aberace, nutnost myslet na fotografování v režimu p a nutnost přitahování zoomu, celkově menší pocit ze zaostření celé plochy, hdr a mimo soutěž bílá barva a zoom. Plus byl světelný objektiv, neznatelně menší šum a portrét. Jsme, jak je vidět, zvyklí fotit s bleskem. Ještě jsme přemýšleli kvůli ceně a zabudovanému míň chráněnému blesku a váze o sony wx350, ale v tomhle mi ustoupili, prostě na možnosti manuálu jsem trval. Hodně asi ovlivnila skutečnost, že doteď jsme používali kompakt se stejnými hodnotami 3,5-5,9 pětinásobný zoom. Fotoaparát vyzkoušíme a přinejhorším vrátíme. Ale vzhledem k tomu, že patlání nám přijde vcelku normální a budem stejně fotit na cca 8 mpix., nepředpokládám vracení. Škoda, že jsem dotaz nedal dřív, ale olympus jsem objevil náhodou v den položení dotazu. Škoda, že si pan Petr světelnost popletl. Možná bych byl důraznější v přesvědčování. Ale přesto děkuju za všechny rady, i když jsem nakonec koupil obráceně, protože jsem měl argumenty pro a proti. Ještě bych chtěl uvést, že myslím, že i recenze těchto přístrojů mají smysl, protože zajímají lidi, jako jsem já, na jiných stránkách jsou povšechné opsané prodejní kecy.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Kompakty: Olympus XZ-10 nebo olympus E-PL3
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 27-06-2014, 08:55
  2. Sony CyberShot DSC-WX50 vs. Olympus SH-21
    Od fifinho v sekci Kompakty
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 08-07-2012, 18:19
  3. Kompakty: sony wx 5 vs sony wx7 s příslušenstvím ?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 21-12-2011, 21:01